Чи варто брати VW Passat B7 б/у: чесний вердикт, двигуни, ціни, слабкі місця

Passat B7 - це той випадок, коли відповідь на питання, чи варто брати VW Passat B7 б/у, залежить не стільки від моделі, скільки від конкретної конфігурації. Один і той самий кузов на вторинці може ховати як невибагливий дизель з механікою, що спокійно пройде ще 200-300 тисяч, так і бензиновий мотор з апетитом до оливи у парі з найпримхливішою коробкою концерну.

Ми розібрали всі основні двигуни за заводськими кодами, обидві коробки DSG і реальні ціни на auto.ria станом на серпень 2026 року. Чесна відповідь така: брати варто, але лише кілька конкретних версій з усієї гами. Які саме - спершу коротко в таблиці, далі детально по тексту.

Двигун/версіяНадійність і особливостіЦіна UA, грнВердикт
1.4 TSI (CAXA, 122 к.с.)Ланцюг ГРМ і натягувач - слабке місце290-370 тис.Обережно, тільки з перевіркою ланцюга
1.8 TSI (CDAB/CDAA, 152/160 к.с.)Масложор на моторах до лютого 2012, після оновлення поршневої - помітно кращий320-430 тис.Так, але випуск після 2012 і з ендоскопією
2.0 TSI (CCZB, 210 к.с.)Ті самі кільця плюс навантажений турбонаддув, дорогий у ремонті380-500 тис.Для ентузіастів, які знають, що беруть
1.6 TDI (CAYC, 105 к.с.)Дуже живучий, слабкі місця - привід маслонасоса, EGR, п’єзофорсунки300-390 тис.Так, для економних і спокійних
2.0 TDI (CFFB, 140 к.с.)Common rail350-530 тис.Найкращий вибір у гамі
2.0 TDI (CFGB, 170 к.с.)Той самий блок, більше навантаження, йде у парі з надійною DSG DQ250380-550 тис.Так, якщо стан підтверджений

Що це за авто і для кого

Passat B7 випускали з 2010 по 2015 рік. Формально це нове покоління, фактично - глибокий рестайлінг Passat B6 на тій самій платформі PQ46: інший кузов зовні, оновлений салон, краща шумоізоляція і серйозно перероблена технічна начинка. Саме у начинці й ховається головна причина брати B7 замість дешевшого B6.

Що виправили порівняно з B6. По-перше, всі дизелі стали common rail - насос-форсунки покоління PD пішли в минуле разом зі своїми дорогими проблемами. По-друге, зник сумнозвісний модуль балансирних валів з приводом маслонасоса, який на 2.0 TDI BMP у B6 міг лишити мотор без тиску оливи. По-третє, DSG DQ250 дісталася B7 вже після великої модернізації 2009 року, тобто доведеною. Електрика теж стала стабільнішою, хоча ідеальною не була ніколи.

За призначенням це класичний сімейний седан або універсал D-класу: багажник седана 565 літрів, просторий другий ряд, спокійна керованість і витрата дизеля 5-6 літрів на трасі. Це авто для щоденних поїздок і далеких трас, а не для драйву.

Двигуни: який брати

Гама моторів B7 широка, але на українській вторинці реально обирати з чотирьох-п’яти варіантів. Загальні принципи вибору бензинових і дизельних моторів концерну ми детально розбирали в окремому матеріалі про двигуни Volkswagen, тут - конкретика саме по B7.

1.8 TSI EA888 Gen2 (CDAB/CDAA): масложор чесно

Найпоширеніший бензиновий мотор B7 - 1.8 TSI другого покоління сімейства EA888 потужністю 152 або 160 к.с. Головна його проблема відома всім: підвищена витрата оливи. Механізм простий: заради зниження тертя і витрати пального інженери зробили маслознімні кільця тонкими і з малим натягом. З часом дренажні отвори у поршнях закоксовуються, кільця залягають, олива лишається на стінках циліндрів і згоряє. На пробігах 80-150 тисяч витрата може сягати 0,5-1 літра на 1000 км.

З лютого 2012 року завод перейшов на поршні з товстішими кільцями - на моторах пізніх випусків проблема здебільшого знята. Як лікують ранні: єдине повноцінне рішення - заміна поршневої групи на оновлену, орієнтовно 40-70 тисяч гривень з роботою. Розкоксовка хімією дає лише тимчасовий ефект, бо геометрію кілець вона не змінює. Друге слабке місце - ланцюг ГРМ з натягувачем: розтяг ближче до 100-150 тисяч, дзвін на холодному пуску - привід для торгу або відмови.

Типова помилка покупця: перевіряти масложор тест-драйвом. Продавець доливає оливу до максимуму перед продажем, і за 30 хвилин поїздки ви нічого не побачите. Правильний спосіб - ендоскопія циліндрів: закоксовані канавки і задири видно одразу, коштує це як одна заправка.

2.0 TSI (CCZB, 210 к.с.)

Той самий EA888 Gen2, тільки з більшим наддувом - і з тими самими кільцями та ланцюгом. Додається навантажена турбіна і дорожчі розхідники. Мотор приємний, швидкий, добре тюнінгується, але на вторинці таких машин мало і майже всі вони їздили небережно. Брати варто лише з підтвердженою історією і після повної діагностики.

1.6 TDI (CAYC, 105 к.с.): вибір економного

Найскромніший дизель гами - і один з найживучіших моторів B7. Витрата 4,5-5,5 літра, простий ремінний ГРМ, невибагливість до пального. Слабкі місця: зношуваний шестигранний привід маслонасоса, клапан EGR і недешеві п’єзофорсунки. Динаміки вистачає лише на спокійну їзду, а в парі з DSG DQ200 мотор ще й отримує проблемну коробку - шукайте механіку.

2.0 TDI (CFFB 140 к.с. / CFGB 170 к.с.): золота середина

Common rail сімейства EA189 - головна причина, чому B7 взагалі варто розглядати. За регулярної заміни оливи мотор довго служить без капіталовкладень. Слабкі місця передбачувані: радіатор EGR може дати текти, сальники форсунок з часом пропускають, двомасовий маховик зношується до 200 тисяч, а сажовий фільтр не любить коротких міських поїздок. Це все ремонтується без розбирання мотора. Версія CFGB на 170 к.с. йде з мокрою DSG DQ250 - вдале поєднання.

Коробки передач

Механіка - найнадійніший і найдешевший в утриманні варіант, питання до неї лише одне: стан зчеплення і двомасового маховика на дизелях.

DSG-7 DQ200 - головний ризик B7. Це роботизована коробка з двома сухими зчепленнями, вона ставилася з моторами 1.4 TSI, 1.8 TSI і 1.6 TDI. На машинах до 2014 року зчеплення зношувалися вже на 40-100 тисячах, особливо в міських пробках, де сухі диски перегріваються постійним підповзанням. Другий біль - мехатронік: тріщини акумулятора тиску і плата, чутлива до перегріву. Комплект зчеплень з роботою - орієнтовно 25-35 тисяч гривень, ремонт мехатроніка порівнянний. Після 2014 року коробку суттєво доопрацювали, але на B7 таких машин небагато.

DSG-6 DQ250 - інша історія. Мокрі зчеплення охолоджуються оливою, коробка розрахована на більший момент і після модернізації 2009 року вважається цілком надійною. Плата за це - обов’язкова заміна оливи кожні 60 тисяч. Ставилася з 2.0 TDI і 2.0 TSI. Якщо хочете B7 з автоматом - шукайте саме DQ250.

Слабкі місця Passat B7

  • Масложор 1.8/2.0 TSI випуску до лютого 2012 - лікується тільки заміною поршневої за 40-70 тисяч гривень.
  • Ланцюг ГРМ і натягувач на TSI - слухати мотор на холодному пуску, розтяг ближче до 100-150 тисяч.
  • DSG DQ200: зчеплення і мехатронік - головна стаття несподіваних витрат на бензинових версіях.
  • Радіатор EGR і сальники форсунок на 2.0 TDI - типові течі після 150-200 тисяч.
  • Електромеханічне стоянкове гальмо - моторчики супортів з віком підклинюють.
  • Задня багатоважільна підвіска: сайлентблоки і стійки стабілізатора на наших дорогах - витратні вузли.
  • Помпа і термостат на TSI - плановий розхідник, а не поломка, але про нього часто забувають при купівлі.

Більшість цих проблем видає себе заздалегідь - у нас є окремий розбір, які симптоми на що вказують, збережіть його перед оглядом авто.

Ціни купівлі та утримання

За оголошеннями auto.ria у серпні 2026 року живий Passat B7 коштує від 290 до 550 тисяч гривень, тобто приблизно 6,5-12,5 тисячі доларів. Ранні бензинові 2010-2011 років стартують від 290-320 тисяч, доглянуті дизелі 2012-2013 років тримаються у діапазоні 350-530 тисяч: реальні приклади з ринку - 2.0 TDI 2012 року на механіці за близько 399 тисяч гривень і 2.0 TDI 2013 року з DSG за близько 534 тисячі. Найдорожчі - пізні 170-сильні дизелі та свіжі універсали, до 550 тисяч.

Утримання дизеля недороге, якщо не порушувати регламент: олива кожні 8-10 тисяч замість заводських 15, ремінь ГРМ на TDI кожні 90 тисяч, олива в DQ250 кожні 60 тисяч. Повний регламент з інтервалами і типовими цінами ми зібрали в матеріалі про ТО Passat B7. Закладайте у бюджет купівлі ще 10-15 відсотків на приведення машини до ладу - на вторинці майже немає екземплярів без відкладеного ремонту.

Кому варто, кому ні

Варто брати, якщо ви шукаєте просторе сімейне авто на трасу і місто, готові до дизеля або перевіреного бензину після 2012 року і плануєте обслуговувати машину за регламентом. Оптимальні конфігурації: 2.0 TDI CFFB з механікою, 2.0 TDI з DQ250, 1.6 TDI на механіці для максимальної економії.

Не варто, якщо ви розглядаєте найдешевші бензинові версії з DQ200 без діагностики - ризик отримати одночасно ремонт поршневої і коробки з’їсть усю економію. Також B7 не для тих, хто хоче драйву: це комфортний перевізник, а не спортседан. Якщо бюджет дозволяє від 550-600 тисяч, розумніше дивитися у бік Passat B8 - там сучасніша платформа MQB і молодші екземпляри.

І головне: будь-який B7 купуємо лише після повної перевірки. Покроковий алгоритм - у нашому гіді, як перевірити вживане авто перед купівлею.

Часті питання

Який Passat B7 найнадійніший?

2.0 TDI CFFB на 140 к.с. з механікою або DSG DQ250. Мотор витривалий, коробка після модернізації 2009 року проблем майже не створює. Другий за надійністю - 1.6 TDI CAYC на механіці.

Чи лікується масложор 1.8 TSI і скільки це коштує?

Так, повноцінно - тільки заміною поршневої групи на оновлену, орієнтовно 40-70 тисяч гривень з роботою. Розкоксовка дає тимчасовий ефект. Мотори випуску після лютого 2012 року отримали нові поршні з заводу і здебільшого позбавлені проблеми.

Скільки ходить DSG DQ200 на Passat B7?

На машинах до 2014 року сухі зчеплення зношуються вже на 40-100 тисячах, мехатронік теж у зоні ризику. Комплект зчеплень з роботою - орієнтовно 25-35 тисяч гривень. Мокра шестиступенева DQ250 значно надійніша.

Що краще: Passat B7 чи B6?

Для купівлі сьогодні - B7. Усі дизелі там common rail замість насос-форсунок, зник проблемний модуль балансирних валів раннього 2.0 TDI, а DSG DQ250 дісталася вже модернізованою. B6 виграє хіба ціною, але різниця у ризиках більша за різницю у грошах.

Скільки коштує Passat B7 в Україні у 2026 році?

За даними auto.ria на серпень 2026 року - від 290 до 550 тисяч гривень. Ранні бензинові версії від 290-320 тисяч, доглянуті дизелі 2012-2013 років - 350-530 тисяч, найсвіжіші 170-сильні дизелі та універсали - до 550 тисяч.

Вердикт

Так, VW Passat B7 варто брати - але вибірково. Впевнена рекомендація: 2.0 TDI з механікою або DQ250 і 1.6 TDI на механіці - це надійні, економічні авто з прогнозованими витратами. Умовна рекомендація: 1.8 TSI випуску після лютого 2012 року з підтвердженою ендоскопією поршневою. Відмова: ранні TSI у парі з DQ200 без документальної історії - тут можна попасти на два дорогі ремонти одразу.

B7 - найзбалансованіша купівля у сімействі за співвідношенням ціни, ресурсу і ризиків: технічно доведеніший за B6 і суттєво дешевший за B8. Порівняння всіх поколінь моделі - у нашому великому гіді по сімейству Passat.

Читайте також: Тиск у шинах VW Passat B7: таблиця по розмірах.

Читайте також: Розмір шин і дисків VW Passat B7: розболтовка і взаємозамінні розміри.

Підпишись на нас:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: