ГоловнаДВЗПроєкт тягача ЛуАЗ-2403 для аеродромів, який не став серійним

Проєкт тягача ЛуАЗ-2403 для аеродромів, який не став серійним

В українському автопромі є багато прикладів розробок, які не були запущені в серійне виробництво. Вони залишилися на рівні експериментальних екземплярів, фотографій та проєктних креслень. Таким прикладом став тягач моделі 3401. Його розробляли на Львівському спеціальному конструкторському бюро в 1980-х роках.

Розроблений автомобіль був повнопривідним. Також він мав “повзучу” передачу, блокування диференціала і колісні редуктори. Все це було створено для роботи на аеродромі. Проєкт був на базі ЛуАЗ-2403. Йому додали кілька специфічних деталей, щоб підняти тягове зусилля на гаку та покращити можливість буксирувати причепи до 3 т.

ЛуАЗ-2403 для аеродрома

Можна бачити, що кузов вкорочений, але розробники залишили високий дах над передніми сидіннями. Авто пофарбували в жовтий колір, а бампер зробили смугастим, щоб дизайн вписувався в ряд наземної аеродромної техніки.

Є один момент, який немає однозначної відповіді. Він стосується питання, щодо встановлення бортового кузова ззаду, перетворюючи авто на пікап. Це жодним чином не впливає на тягові властивості. Чому тоді було прийнято таке інженерне рішення, не зовсім зрозуміло. Є версія, що ЛуАЗ-2403 по документам є баластним тягачем. Тому стандартний дах заважав би вкладати вантаж на платформу над задніми колесами.

ЛуАЗ-2403 для аеродрома

В період з 1987 до 1988 на Луцькому автозаводі було випущено 164 екземпляри тягачів. І деякі з них навіть використовували в аеропорті «‎Жуляни» в Києві. Навіть в 2010 ще було видно такий там. Шкода, що потім його здали на металобрухт. Чи збереглися десь інші автомобілі з тої серії, невідомо.‎

Підпишіться на нас: Google News | | |

Пугачова Людмила
Пугачова Людмила
Водійка Sandero з досвідом швидкого пересування по вузьким вуличкам з бруківкою і майстер знаходити спільну мову з будь-якими спеціалістами СТО. Диплом редакторки переважив диплом економістки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: