В Україні розробляють наземного робота MedEvac

Підпишись на нас:

Українські інженери створили інноваційного робота, призначеного для використання в операціях MedEvac (медична евакуація), спрямованих на порятунок життів солдатів на полі бою.

Подробиці

Один із найбільш критичних періодів для пораненого бійця – час від отримання поранення до надання медичної допомоги. Саме під час цього вирішального періоду відбувається більшість неповоротних випадків. Розробники цього нового безпілотного наземного транспортного засобу (UGV) сподіваються значно скоротити час, необхідний для доставки поранених солдатів у безпечне місце, потенційно врятувавши незліченну кількість життів у військових конфліктах.

Використання цього нового робота забезпечує більш ефективний спосіб розгортання особового складу, оскільки UGV може виконувати конкретні завдання, не піддаючи життя воїнів ризику.

Володимир Яценко, один із розробників, поділився враженнями про хід роботи над проектом, зазначивши:

«Ми отримали великий інтерес до нашого робота-евакуатора. Зараз ми доводимо автопілот і комунікаційний модуль. Я перфекціоніст і відмовляюся надавати щось менше, ніж найвища якість. До масового виробництва залишилося кілька тижнів».

Робот здатний транспортувати людину вагою до 100 кілограмів на відстань до 10 кілометрів, має захищений радіоканал, потокове відео високої чіткості та оснащений системою ретрансляції для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Чотири незалежні електродвигуни забезпечують довговічність і точність маршруту транспортування.

Однією з його найбільш відмітних особливостей є можливість дистанційного керування за допомогою системи «Довбуш» на базі БПЛА, що робить його універсальним інструментом для пошуково-рятувальних місій у складних умовах.

Розробка цього робота MedEvac являє собою значний крок вперед у медичних операціях на полі бою, де час часто має важливе значення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: