Білорусь придбала нові реактивні системи РСЗВ «Полонез-М» у відповідь на польські M142 HIMARS

Підпишись на нас:

Як повідомляє видання Белта від 15 листопада 2023 року реактивна артилерійська бригада ЗС Республіки Білорусь отримала партію модернізованих реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Полонез-М» 301-мм. Розміщення Білоруссю нової партії РСЗВ «Полонез-М» розглядається як відповідь на дії Польщі по придбанню американських M142 HIMARS.

Подробиці

«Полонез-М», модернізований варіант існуючого РСЗВ «Полонез» зазнав значних покращень у своїх тактико-технічних характеристиках, що дозволило їй одночасно з високою точністю вражати до восьми цілей на дальності до 300 км. «Полонез-М» призначений для знешкодження різноманітних цілей, у тому числі командних пунктів, арсеналів озброєнь, скупчень техніки та живої сили противника.

«Полонез» — білоруська 300-мм РСЗВ із вісьмома реактивними системами залпового залпового вогню
«Полонез» — білоруська 300-мм РСЗВ із вісьмома реактивними системами залпового залпового вогню

Оснащений 301-мм керованими ракетами B200 і B300, які є конструктивними аналогами китайських ракет A200 і A300, «Полонез-М» здатний вражати до восьми цілей одночасно, повідомляє міністерство оборони Білорусі. Ракети оснащені знімними бойовими ступенями з аеродинамічними блоками управління та інерційними навігаційними модулями з корекцією ГЛОНАСС/GPS/Бейдоу. Начальник Генштабу ЗС Білорусі Віктор Гулевич наголосив на ролі системи у посиленні спроможностей та донесенні сигналу стримування потенційним агресорам.

Російські та білоруські військові експерти виділили ряд переваг білоруської РСЗВ «Полонез-М» перед російським аналогом Торнадо-С. До них відносяться вдосконалений модульний принцип перезарядки, збільшена дальність до 290 км і чудові параметри польоту. Використання китайських технологій у «Полонез-М», як припускає військовий експерт Андрій Фролов, спонукає до подальшого дослідження спільних зусиль між Білоруссю та Китаєм у розробці цієї передової ракетної системи.

РСЗВ «Полонез-М» встановлено на шасі вантажівки МЗКТ-7930 8х8, платформі, яка відома тим, що містить різні системи озброєння, зокрема тактичний ракетний комплекс «Іскандер», береговий ракетний комплекс «Бастіон» і ЗРК С-400. Повідомляється, що час розгортання системи становить 10 хвилин, бойовий екіпаж із чотирьох осіб здатний безперервно працювати до 48 годин.

Припущення про можливу передачу «Полонез-М» російській армії пов’язані з ліцензійними угодами між Китаєм і Білоруссю щодо використання та продажу цих систем. Військовий експерт Юрій Лямін відзначає толерантність Китаю щодо використання своєї зброї в зонах конфлікту через треті країни. Думки про необхідність системи «Полонез-М» для російської армії різняться, деякі експерти стверджують, що наявних можливостей, таких як РСЗВ «Іскандер» і «Торнадо-С», достатньо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: