Уряд Польщі хоче створити фонд для збільшення підтримки оборонного сектору країни

Підпишись на нас:

Польський уряд висунув пропозицію щодо створення фонду підтримки національної оборони в умовах триваючого конфлікту в Україні та поточних геополітичних проблем.

Подробиці

Проект постанови Ради міністрів має на меті надати повноваження відповідному міністру працювати спільно з міністром національної оборони для підготовки законопроекту про створення Фонду підтримки національного оборонного сектору на 2024-2027 роки з виділеним бюджетом не менше ніж 8,5 млрд злотих ($2,1 млрд).

Пропозиція обумовлена ​​гострою необхідністю підвищення обороноздатності країни та зміцнення вітчизняного ОПК у відповідь на поточну геополітичну ситуацію та збройний конфлікт в Україні.

Резолюція підкреслює необхідність збільшення видатків на оборону та наголошує на критичній важливості зміцнення спроможності національної оборонної промисловості відповідати вимогам Збройних сил Польщі.

В офіційному повідомленні уточнюється, що нещодавні події в Україні підкреслюють важливість міцної вітчизняної оборонної промисловості, здатної підтримувати безперебійний ланцюжок постачання озброєння та боєприпасів, обслуговувати придбане обладнання та розробляти нові рішення вітчизняного виробництва. Пропозиція також підкреслює необхідність забезпечення обслуговування військового обладнання, яке надається різним країнам, зокрема в світлі стратегічного положення Польщі.

Постанова Ради має на меті уповноважити міністра, відповідального за державні активи, у співпраці з міністром національної оборони ініціювати проект закону, який створить фонд підтримки. Як перехідний захід Рада пропонує виділити не менше 3,7 мільярдів злотих із Фонду реприватизації у 2023 році на підтримку інвестицій у розвиток сектору національної оборони.

Ініціатива спрямована на надання адресної та своєчасної допомоги суб’єктам внутрішнього оборонного сектору для поточних або запланованих заходів щодо розвитку у 2023 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: