Польща незабаром може замовити 160 корейських самохідних гаубиць K9 PL

Підпишись на нас:

Згідно з твітом Ярослава Вольського від 27 листопада 2023 року польська армія на порозі оголошення про намір придбати приблизно 160 самохідних гаубиць K9 в польській версії. Це рішення випливає з термінової необхідності заміни всіх самохідних гаубиць 2S1 Goździk.

Це частина ширшої програми, яка включає придбання 48 нових південнокорейських самохідних гаубиць K9 калібру 155 мм протягом наступних двох років.

Рішення польської армії приймається на тлі, коли уроки, винесені з конфлікту в Україні, підкреслюють критичну важливість артилерії. Війна продемонструвала, що артилерійські втрати можуть бути значними, підкреслюючи тим самим важливість підходу, зосередженого як на кількості, так і на якості. Крім того, існує стратегічне занепокоєння, що до 2027-2028 років Росія може відновити свою здатність проводити широкомасштабні операції за межами України, що спонукатиме Польщу зміцнювати свої оборонні можливості.

Модернізація польської артилерії також зумовлена ​​проблемами виробництва та необхідністю стандартизації калібрів артилерії. Перехід від 122 мм до 155 мм, більш стандартизований в рамках НАТО, забезпечує кращу доступність боєприпасів.

K9 PL, створена на основі південнокорейського шасі K9, є самохідною гаубицею, оснащеною 155-мм гарматою та 12,7-мм великокаліберним кулеметом, що забезпечує вражаючу вогневу міць. Машина забезпечує ефективний захист від бронебійних снарядів калібру 14,5 мм та осколків артилерійських снарядів калібру 152 мм, забезпечуючи тим самим підвищену безпеку екіпажу з п’яти осіб.

При вазі 46 300 кг K9 PL здатний розвивати максимальну швидкість 67 км/год. Маючи радіус дії 360 км, він може ефективно працювати на великих відстанях. Його розміри: довжина 7,44 м, ширина 3,4 м і висота 2,73 м (до верхньої частини вежі) надають йому вражаючої присутності на полі бою.

K9 PL також оснащений різними сучасними системами, включаючи систему ХБРЯ захисту, обігрівач, системи внутрішнього та зовнішнього зв’язку, систему ручного пожежогасіння та автоматичну систему управління вогнем. Ці особливості роблять K9 PL головним активом у модернізації польської артилерії.

Польський оборонний сектор відіграє ключову роль у цій модернізації. На додаток до виробництва Krabs, частина замовлених K9 PL буде “krabified”, включаючи кращі технології та компоненти з Krab. Починаючи з 2027 року, також планується запустити виробництво Krab II, яке буде використовувати досвід, отриманий в Україні, з підвищеною автоматизацією та скороченою чисельністю екіпажу.

Ця ініціатива модернізації польської артилерії, зосереджена на придбанні K9 PL та Krabs, демонструє добре продуману та оперативну оборонну стратегію. Це відображає не тільки зусилля залишатися на передньому краї військових технологій, але й передбачає майбутні виклики безпеці. Завдяки цим новим артилерійським системам польська армія зміцнює свою позицію надійної та сучасної сили в НАТО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: