Велика Британія постачає Україні додаткові ПЗРК Martlet для протидії безпілотникам і гелікоптерам

Підпишись на нас:

Згідно з неофіційними джерелами, на які посилається The Times, повідомляється, що Сполучене Королівство передало Україні нову партію багатоцільових керованих ракет Martlet.

Подробиці

Доповідь Times проливає світло на потенційний вплив цих ракет, які спеціально розроблені для націлювання на повітряні загрози. Ця здатність має вирішальне значення для України в боротьбі з частими атаками безпілотників. Як повідомляється, ракети Martlet, відомі своєю точністю та ефективністю, вже деякий час перебувають на озброєнні в ЗСУ та мають помітні успіхи на полі бою.

Згідно з повідомленням, українські військові вже застосували ці ракети зі значним ефектом. У квітні 2022 року російський безпілотник “Орлан” був успішно збитий ракетою Martlet. Цей інцидент продемонстрував ефективність ракети в реальних бойових сценаріях. Крім того, у червні 2022 року українські сили досягли помітної перемоги, використовуючи Martlet, збивши гелікоптер Ка-52, яким керували російські сили.

Thales Martlet, також відома як Lightweight Multirole Missile (LMM), представляє новітню хвилю легких ракет з точним наведенням. Ця ракета розроблена для швидкого реагування на різноманітні наземні загрози та може вражати БПЛА та гелікоптери у сценаріях «земля-повітря».

Спочатку розроблені для задоволення потреб Сполученого Королівства у майбутній керованій зброї «повітря-поверхня», Міністерство оборони Великої Британії розмістило замовлення на 1000 цих ракет, перші поставки яких були заплановані на 2013 рік. Однак початкове оперативне розгортання було відкладено до 2021 року, і очікується, що воно досягне повного робочого статусу до 2024 року.

Martlet LMM відома своїм аеродинамічним дизайном. Вона важить 13 кг на момент запуску, має довжину 1,3 метра і діаметр 76 мм. Оснащена бойовою частиною подвійного призначення вагою 3 кг, ракета використовує безконтактний лазерний детонатор для ураження повітряних цілей.

Хоча офіційної заяви з боку Великої Британії щодо цієї останньої передачі зброї не було, новина свідчить про продовження підтримки України з боку Великобританії. Ця допомога надходить у критичний час, коли Україна стикається з постійною повітряною загрозою з боку російських безпілотників, які були ключовим компонентом військової стратегії Росії в регіоні.

Таким чином, ракети Martlet забезпечують значний приріст обороноздатності України, підвищуючи її здатність захищати свій повітряний простір і протистояти просуванню Росії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: