США вперше розгорнула нову машину протиповітряної оборони M-SHORAD у Словаччині: відповідь на агресію Росії

Підпишись на нас:

Армія США вперше розпочала активні оборонні місії з використанням своєї нової сучасної системи протиповітряної оборони малої дальності (M-SHORAD) під час польових військових навчань на полігоні Лест у Словаччині, повідомляє видання “Stars and Stripes”».

Подробиці

M-SHORAD, ключовий компонент у модернізації можливостей протиповітряної оборони сухопутних військ малої дальності, управляється американськими солдатами 1-го взводу батареї Ейбл, що належить до 5-го батальйону 4-го артилерійського полку протиповітряної оборони. Цей підрозділ перебуває у подвійному підпорядкуванні 52-ї артилерійської бригади протиповітряної оборони та командуванням протиповітряної і протиракетної оборони 10-ї армії, обидва розташовані в Німеччині.

Перший взвод Able Battery разом із двома своїми сестринськими взводами, дислокованими в Польщі та Румунії, відзначає перше оперативне використання M-SHORAD в активних оборонних ролях. Це розгортання підкреслює стратегічні зміни в підході армії США до протиповітряної оборони, особливо в світлі нових загроз і тактичних подій, які спостерігаються в таких регіонах, як Україна та Близький Схід. Розгортання M-SHORAD розглядається як пряма відповідь на зростаючу стурбованість такими супротивниками, як Росія та Китай, що свідчить про значне підвищення обороноздатності армії США.

Маневрова протиповітряна оборона малої дальності армії США, широко відома як M-SHORAD, представляє передове рішення для сучасних викликів, які створюють ворожі безпілотники, гелікоптери та низьколітаючі літаки. Система M-SHORAD, встановлена ​​на динамічній броньованій машині Stryker 8×8, забезпечує неперевершену мобільність і маневреність, забезпечуючи необхідний протиповітряний захист наземних сил від різноманітних повітряних небезпек.

По суті, M-SHORAD відрізняється винятковою мобільністю завдяки інтеграції з 8-колісним Stryker A1. Це забезпечує швидке переміщення в зоні бойових дій, пропонуючи безперервно адаптований щит ППО. Система здатна протистояти різним загрозам, включаючи крилаті ракети, БПЛА (безпілотні літальні апарати), швидкорухомі літаки та гелікоптери. Його основною функцією, як зброї протиповітряної оборони малої дальності, яка стріляє на ходу, є захист маневруючих наземних підрозділів від нападів з повітря, забезпечуючи їхню безпеку під час проходження зонами конфлікту.

Озброєння та технологічний комплекс M-SHORAD включає в себе:

  • універсальну вежу RiwP (реконфігурована інтегрована збройна платформа), адаптовану до різної зброї;
  • ракетну установку Stinger для ураження цілей на коротких і середніх відстанях;
  • вдосконалену систему EO/IR MX-GCS для точної ідентифікації цілей і відстеження.

Крім того, система оснащена:

  • потужною 30-мм автоматичною гарматою XM914, призначеною для ураження повітряних цілей;
  • кулеметом M240 калібру 7,62 мм для захисту з близької відстані;
  • чотирма ракетами класу «земля-повітря» Stinger для точного ураження повітряних загроз.

Щоб підвищити експлуатаційну безпеку та ефективність, M-SHORAD містить антену ідентифікації свого або ворога (IFF), щоб мінімізувати випадки дружнього вогню, а також складний радар для комплексного виявлення та відстеження цілей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: