Німеччина поставила в Україну першу систему протиповітряної оборони Skynex: особливості цієї ППО

Підпишись на нас:

Міністерство оборони Німеччини підтвердило поставку в Україну першої системи ППО Skynex разом із необхідними боєприпасами. Ця подія сталася після того, як 10 грудня 2022 року німецька оборонна компанія Rheinmetall оголосила про замовлення двох мобільних систем протиповітряної оборони Skynex для України.

Подробиці

Важливість постачання в Україну систем протиповітряної оборони, про яку просив президент Володимир Зеленський, стає очевидною після нещодавніх авіаатак російської армії. Ці системи служать життєво важливим засобом оборони, захищаючи міста, стратегічні об’єкти та військові частини від повітряних бомбардувань і ракетних атак. Потреба України в надійних можливостях протиповітряної оборони підкреслюється інтенсивністю та частотою цих атак, які становлять постійну загрозу безпеці цивільного населення та національній безпеці.

Система протиповітряної оборони Skynex, розроблена німецьким оборонним гігантом Rheinmetall, виступає як потужний щит проти широкого спектру повітряних загроз, включаючи безпілотні літальні апарати (БПЛА), гелікоптери та літаки з фіксованим крилом. Ця система складається з кількох невід’ємних компонентів: гармати Oerlikon Skyranger, Oerlikon Twin Gun, універсального багатофункціонального радара, складної системи C4I, передової системи електронної боротьби та комплексу ракет класу «земля-повітря».

Дальність ураження системи та можливості набору висоти залежать від конкретних елементів, які використовуються. Гармата Oerlikon Skyranger, оснащена 35-мм револьверною гарматою, а Oerlikon Twin Gun, оснащена подвійною 35-мм гарматою на станції з дистанційним керуванням, обидві чудово вражають цілі на відстані до 4000 метрів і висота досягає 3000 метрів.

Різноманітність ракетного арсеналу системи Skynex, радіус дії та висота ураження залежить від типу ракети. Ракета «земля-повітря» Rheinmetall Oerlikon (ROSAM), наприклад, може похвалитися ефективним радіусом дії до 6000 метрів і може вражати ціль на висоті до 5000 метрів. Водночас такі ракети, як AIM-9X Sidewinder, збільшують радіус дії приблизно до 35 км і можуть вражати ціль навіть на більших висотах.

Багатофункціональний радар системи відіграє ключову роль у виявленні, відстеженні та ідентифікації загроз у повітрі, зазвичай охоплюючи діапазон виявлення 20-30 кілометрів, хоча це може змінюватись залежно від конфігурації радара та розміру цілі. Автономна функціональність Skynex та його здатність інтегруватися у великі мережі протиповітряної оборони підкреслюють його гнучкість. Його модульна конструкція не тільки сприяє безпроблемному оновленню, але й забезпечує адаптацію до мінливих середовищ загроз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: