Армія США отримає вдосконалені мобільні радіолокаційні системи: виявляють цілі на відстані до 74 км

Підпишись на нас:

Міністерство оборони США (DoD) оголосило про укладення контракту на виготовлення вдосконалених радіолокаційних систем AN/MPQ-64 Sentinel A3. Контракт буде укладено на суму 48,1 мільйона доларів з Raytheon Technologies Corp.

Подробиці

Контракт насамперед спрямований на покращення захисту від різноманітних повітряних загроз, включаючи безпілотні літальні апарати (БПЛА), крилаті ракети, літаки та гелікоптери. Удосконалена радарна система Sentinel із фазованою решіткою X-діапазону 360 градусів, здатною виявляти цілі на відстані до 46 миль (74 км), є центральною частиною цієї модернізації. Удосконалені функції системи, такі як засоби електронної протидії, підсистема ідентифікації «свого чи ворога» режиму 5 і некооперативне розпізнавання цілей, відіграють ключову роль у точному виявленні ворожих цілей.

AN/MPQ-64 Sentinel — це тривимірний радар, який використовується для попередження та направлення зброї протиповітряної оборони малої дальності (SHORAD) до місць розташування ворожих цілей, які наближаються до військ на передовій. Розгорнута разом із підрозділами протиповітряної оборони передової зони армії США, це імпульсно-доплерівська радіолокаційна система X-діапазону із обмеженою дальністю. Антена використовує технологію фазового частотного електронного сканування, створюючи чіткі 3D-промені на великому об’ємі спостереження та треку. Радар автоматично знаходить, відстежує, класифікує, ідентифікує та повідомляє про цілі, включаючи крилаті ракети, БПЛА, а також гвинтокрили та літаки. Він працює з високою швидкістю сканування (30 об/хв) і має радіус дії 40 км. Радар розроблений для високої стійкості до електронних засобів протидії (ECM). Встановлений на буксируваній платформі, він може бути розміщений віддалено від решти блоку, працювати автономно та «спілкуватися» з центром розподілу пожеж (FDC) через широкосмуговий волоконно-оптичний канал. Він також може поширювати свої дані через радіомережу SINCGARS.

Окрім своєї потужності, радарна система Sentinel A3 відрізняється мобільністю та інтеграцією. Розроблена для встановлення на причепі та буксирування вантажівкою M1082, система може бути швидко розгорнута відповідно до оперативних потреб. Її повна інтеграція з такими системами, як IAMD, FAAD-C2I та системою командування та управління протиповітряною обороною регіону національної столиці, робить її важливою для інтегрованих оборонних операцій.

Останні вдосконалення радара Sentinel включають впровадження технології AESA, модернізований термінал керування радаром, розширену інтеграцію з мережею Ethernet для IAMD та оновлені процесорні карти. Ці досягнення не тільки покращують продуктивність системи, але й зменшують ризик братовбивства.

Очікується, що Raytheon Technologies Corp. завершить ці удосконалення до грудня 2027 року, значно зміцнивши можливості протиповітряної оборони Сполучених Штатів. Цей контракт знаменує собою важливий крок у поточній еволюції систем національної оборони, підкреслюючи прихильність армії США технологічним інноваціям і національній безпеці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: