Україна нарощує артилерійські можливості 30 чеськими 152-мм гаубицями Dana M2

Підпишись на нас:

Чехія поставила в Україну приблизно 30 колісних самохідних гаубиць Dana M2 калібру 152 мм. Це стратегічне посилення відбулося після оголошення 2020 року про придбання Україною 26 гаубиць Dana M2 за контрактом на суму приблизно 40 мільйонів доларів.

Подробиці

Повномасштабна війна між Україною та Росією, знову підкреслила критичну роль артилерії в сучасній війні, знаменуючи перехід від очікуваних високотехнологічних військових боїв до більш традиційної артилерійської дуелі. Незважаючи на появу передових систем озброєння, відсутність російської переваги в повітрі призвела до тактичного застосування наземної артилерії. Обидві країни, військові коріння яких походять з радянської епохи, історично залежать від артилерії, з підкресленою можливістю зберігати мобільність та швидко перепозиціонуватися під час війни.

Україна, яка стикається з проблемами артилерії і обмеженими боєприпасами, отримала міжнародну підтримку, включаючи сучасні артилерійські системи та боєприпаси від країн НАТО. Ця підтримка мала вирішальне значення для усунення дисбалансу в можливостях артилерії між Росією та Україною, підкреслюючи актуальність і стратегічну важливість артилерії в сучасних конфліктах.

За даними відкритої розвідки підтверджено, що закупівля України включає 30 гаубиць DANA M2 виробництва чеської компанії Excalibur Army. Ця закупівля охоплює, зокрема, «тисячі» 152-мм артилерійських снарядів DN1CZ підвищеної дальності, що підвищує ефективність цих гаубиць.

Графік доставки вказує на структурований підхід: 24 з цих гаубиць було замовлено в грудні 2022 року і згодом доставлено. Крім того, до цієї дати було поставлено невизначену кількість гаубиць, що свідчить про поетапну інтеграцію цих систем у військовий арсенал України.

Очікується, що 152-мм гаубиця «Дана М2», яка відома своєю мобільністю та вогневою потужністю, значно посилить оборонні та наступальні операції України. Включення передових артилерійських снарядів DN1CZ, розроблених для збільшеної дальності, підкреслює значне оновлення артилерійських можливостей України.

152-мм колісна самохідна гаубиця Дана М2

Гаубиця Dana M2 виробництва чеської компанії Excalibur Army є модернізованою версією самохідної гармати-гаубиці Dana, що відрізняється високою мобільністю і ефективністю в польових умовах. Ця артилерійська установка вирізняється здатністю швидко займати та залишати вогневі позиції, підвищеною точністю та чудовою прохідністю на складній місцевості. Вона має колісну конструкцію, що забезпечує переваги в вартості обслуговування, порівняно з гусеничними транспортними засобами, а також покращену мобільність на бездоріжжі. Крім того, Dana M2 оснащена потужною бортовою системою управління, що включає підсистеми діагностики, навігації, автоматичного наведення зброї та вибору боєприпасів. У конструкції гаубиці передбачена кабіна з системою фільтрації NBC, що забезпечує високий рівень комфорту та захисту екіпажу. Завдяки розширеним функціям і можливостям Dana M2 являє собою значну еволюцію в артилерійських технологіях.

Основне озброєння гаубиці Dana M2 складається з однієї 152-мм гармати, здатної вести вогонь різними типами боєприпасів, включаючи осколково-фугасні та осколково-фугасні протитанкові снаряди. Ця артилерійська система відома своїм напівавтоматичним затвором, що дозволяє вести стрільбу до 4 пострілів на хвилину. Ефективна дальність стрільби Dana M2 становить приблизно 18,7 кілометрів, а максимальна – до 20 кілометрів. Інтеграція цих передових функцій озброєння, а також мобільність і бортові системи управління роблять Dana M2 грізним знаряддям артилерії в сучасній війні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: