Перераховані види американських систем Patriot, які знаходяться в Україні

Підпишись на нас:

Українські військові поділилися своїм бойовим досвідом застосування американських ЗРК Patriot. Вони продемонстрували високу ефективність у перехопленні та знищенні повітряних загроз, таких як балістичні ракети та безпілотники, запущені російськими військами по великих містах України. Примітно, що система «Патріот» також продемонструвала свою здатність перехоплювати російські ракети останнього покоління, включно з гіперзвуковими балістичними ракетами повітряного базування Х-47М2 «Кинджал».

Подробиці

Доставка ракетних систем Patriot в України стала можливою завдяки значним внескам кількох країн, зокрема Сполучених Штатів, Німеччини та Нідерландів. Сполучені Штати надали Україні принаймні одну повну систему Patriot. Ця допомога включає різноманітні перехоплювачі, такі як сучасний і високопродуктивний варіант PAC-3 MSE, який знаменує собою суттєве оновлення можливостей протиповітряної оборони України.

Німеччина також зробила ключовий внесок у ці зусилля. У співпраці з Нідерландами Німеччина поставила в Україну одну повну систему Patriot. Підкреслюючи свою підтримку, Німеччина нещодавно оголосила про надання Україні двох додаткових пускових установок Patriot. Нідерланди у партнерстві з Німеччиною відіграли вирішальну роль у забезпеченні постачання повної системи Patriot.

Разом із цими системами Україна отримала різні типи ракет, у тому числі:

  • Guidance Enhanced Missile (GEM);
  • GEM-Cruise (GEM-C);
  • GEM-Tactical (GEM-T) версії ракети PAC-2.

Крім того, за рахунок Ініціативи зі скорочення витрат (CRI) і вдосконалення ракетного сегменту (MSE) були поставлені варіанти ракет PAC-3, що значно підвищило ефективність систем «Патріот», які є на озброєнні України.

Ця передова система захисту, відома своїми можливостями далекого перехоплення, значно підвищила здатність України захищати свій повітряний простір від різноманітних повітряних загроз. Успіх системи «Патріот» в Україні, зокрема її ефективність проти російських крилатих ракет, став критичним фактором у зміцненні обороноздатності країни під час війни, що триває.

Помітні досягнення Patriot включають успішне збиття балістичних ракет Х-47 «Кинджал». Загалом розгорнутими в Україні системами Patriot було перехоплено понад десяток ракет «Кинджал», які раніше вважалися «непереможними».

Ці оборонні успіхи мали глибокий вплив не лише у військовому плані, а й у порятунку незліченної кількості життів. Відбиваючи російські балістичні ракети, які могли призвести до значних втрат і руйнувань, системи протиповітряної оборони Patriot зіграли вирішальну роль у захисті цивільного населення та інфраструктури.

Надзвичайна ефективність системи Patriot в Україні була настільки значною, що, як повідомляється, навіть здивувала Пентагон, підкреслюючи вплив системи на зміну динаміки поточного конфлікту. Це розгортання та використання системи Patriot підкреслює важливість та ефективність передових технологій протиповітряної оборони в сучасній війні, зокрема у протидії високотехнологічним повітряним загрозам та захисті національної безпеки.

Patriot — це американська система протиповітряної оборони, здатна перехоплювати та знищувати широкий спектр повітряних загроз, включаючи безпілотники та балістичні ракети.

Ракетний комплекс Patriot, офіційно відомий як МІМ-104 «Патріот», є складною системою наземних ракет (ЗРК), розробленою Сполученими Штатами. Його основна функція полягає у виявленні, відстеженні та враженні балістичних ракет, крилатих ракет і літаків. Він відомий своєю універсальністю та ефективністю в протиповітряній обороні на великих і середніх висотах.

Система складається з кількох ключових компонентів. Його серцем є набір радарів, який має вирішальне значення для виявлення та відстеження загроз. Станція управління залученням (ECS) служить центром командування та управління, де оператори керують системою. Система також включає кілька пускових установок, кожна з яких оснащена декількома ракетами, готовими до ураження.

PAC-3 варіант ракетної системи Patriot (Patriot Advanced Capability-3). Ця система є значним прогресом у сфері протиповітряної оборони. Цей варіант спеціально розроблений для протидії балістичним ракетам. Він представляє нову, більш компактну та маневрену ракету, оснащену боєголовкою «вбивай до вбивства», що дозволяє їй безпосередньо вражати та знищувати загрози, що наближаються. PAC-3 також містить оновлений радар і програмне забезпечення для керування вогнем, що покращує його здатність виявляти, відстежувати та вражати цілі. Це оновлення значно підвищує здатність системи протистояти численним загрозам одночасно, включаючи передові тактичні балістичні ракети, крилаті ракети та літаки противника.

PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement) базується на основі PAC-3. Це вдосконалення розширює дальність і висотні можливості ракети, дозволяючи вражати загрози на великих відстанях і висотах. PAC-3 MSE включає більш потужний двигун, більші килі управління та оновлену систему наведення. Ці вдосконалення дозволяють ракеті ефективніше маневрувати проти складних балістичних і крилатих ракет, а також передових літаків.

GEM-T (Guidance Enhanced Missile-Tactical) є ще одним варіантом системи Patriot. GEM-T є модернізацією попередньої ракети PAC-2, зосередженою на покращенні її здатності протистояти тактичним балістичним ракетам, крилатим ракетам і літакам противника. Ця модернізація передбачає вдосконалення систем наведення та контролю ракети, що забезпечує більшу точність і надійність. GEM-T зберігає вибухово-осколкову боєголовку PAC-2, але має інший підхід, ніж «вбивай до вбивства» у PAC-3. Цей варіант забезпечує економічно ефективне рішення для модернізації наявних ракетних запасів, подовжуючи термін служби та можливості системи Patriot.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: