Росія може придбати в Ірану балістичні ракети малої дальності

Підпишись на нас:

Повідомляється, що Росія розглядає можливість закупівлі балістичних ракет малої дальності в Ірану, що може значно посилити військовий потенціал Москви в поточній війні з Україною. За словами офіційних осіб США, ця подія є критичним моментом у війні, оскільки вона посилить здатність Росії атакувати українську інфраструктуру. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Подробиці

Це рішення збігається з повідомленнями про те, що Росія також почала отримувати балістичні ракети від Північної Кореї, що підкреслює зусилля Москви щодо диверсифікації своїх військових придбань і поглиблення стратегічних зв’язків з іншими країнами. Це також свідчить про те, що внутрішнє ракетне виробництво Росії може не відповідати вимогам на полі бою.

Незважаючи на значний розвиток своєї військової промисловості за останні місяці, який планується продовжити в 2024 році, Росія, схоже, не в змозі задовольнити попит на військову техніку, зокрема на балістичні ракети, які останнім часом широко використовувалися для ударів по українській інфраструктурі. Отже, Росія шукає міжнародної допомоги, як і Україна, а Іран і Північна Корея відгукуються на заклик Росії.

Деякі джерела припускають, що це можуть бути балістичні ракети Zulfiqar. Розглянемо технічні характеристики ракети.

Zolfaghar — це балістична ракета малої дальності (SRBM), розроблена та виготовлена ​​в Ірані. На озброєнні з 2017 року ця ракета відрізняється своїми техніко-експлуатаційними характеристиками.

За розмірами Zolfaghar має 10,3 метри в довжину і 0,68 метрів в діаметрі, що робить її відносно маневреною для своєї категорії. Вона оснащена одноступінчастою системою твердопаливного двигуна, загальновизнаною своєю надійністю та простотою обслуговування порівняно з рідинним двигуном.

Zolfaghar має радіус дії близько 700 кілометрів. Ця дальність у поєднанні з точністю дозволяє їй вражати цілі на середній відстані з орієнтовною похибкою 100 метрів (CEP, вірогідна кругова помилка). Точність має вирішальне значення для ефективності ракети, і Zolfaghar використовує систему наведення, яка поєднує в собі інерціальну навігацію (INS) із позиціонуванням GPS. Ця змішана система наведення призначена для підвищення точності ураження ракетою цілей.

Кожна одиниця Zolfaghar оцінюється приблизно в 200 000 доларів США, що поміщає її в середній ціновий діапазон для своєї категорії. Ракета виробляється Корпусом вартових ісламської революції (КВІР), підрозділом збройних сил Ірану.

Zolfaghar має вдосконалену систему наведення та низьку вартість виробництва, яка здається прийнятною для іранського та російського оборонних бюджетів.

Придбання Росією іранських балістичних ракет може істотно змінити динаміку війни. Ці ракети можуть становити новий рівень загрози українській обороні. Цей крок також свідчить про поглиблення військових і дипломатичних зв’язків між Росією та Іраном, двома країнами, які зіткнулися зі значними міжнародними санкціями та дипломатичною ізоляцією.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: