Франція прискорює виробництво для України гаубиць CAESAR

Підпишись на нас:

18 січня 2024 року Міністерство збройних сил Франції оголосило про значний крок для підтримки України в умовах війни, що триває: відправку 155-мм самохідних гаубиць до Києва найближчими тижнями. Ця поставка є частиною ширшого зобов’язання Франції, яка обіцяє виготовити додаткові 72 гармати «Цезар» протягом трохи більше ніж року, усі призначені для України. Це оголошення підкреслює незмінну підтримку Францією України з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року.

Подробиці

Щоб виконати цей амбітний графік виробництва, Nexter, французьке відділення франко-німецької оборонної групи KNDS, значно прискорило свої виробничі процеси. Традиційно виробництво цих самохідних гаубиць тривало три роки, але Nexter вдалося скоротити цей час вдвічі до 18 місяців. Крім того, темпи виробництва зросли втричі з двох до шести одиниць на місяць. Це значне підвищення ефективності пояснюється мобілізацією військової економіки Франції.

Шість гаубиць, призначених для негайної поставки, були замовлені у вересні через прямий комерційний контракт між Nexter і українською державою, який повністю фінансується за рахунок власних ресурсів Києва. Однак додаткові 72 одиниці вимагатимуть спільного фінансування, що підкреслює необхідність міжнародного співробітництва для підтримки оборонних зусиль України.

Обіцяння Франції виготовити для України загалом 78 гаубиць CAESAR до початку 2025 року є свідченням її провідної ролі в міжнародних зусиллях щодо допомоги Україні. До цього оголошення Франція вже передала або продала 30 гаубиць CAESAR в Україну, зробивши значний внесок у артилерійський потенціал країни. Данія також підтримала Україну, надавши 19 одиниць самохідних гаубиць CAESAR 8х8 .

Гаубиця CAESAR, встановлена ​​на вантажівці, славиться своєю мобільністю і вогневою міццю, здатна вести вогонь 155-мм снарядами на відстань до 40 кілометрів.

Український військовий експерт поділився своїм досвідом та відгуками про гаубиці CAESAR в умовах війни. Ці артилерійські установки були перекинуті на Донбас, де українські артилерійські підрозділи використовують їх для обстрілу позицій противника з великих дистанцій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: