Україна отримала шведські БМП CV90: які їх особливості

Підпишись на нас:

Україна нещодавно розгорнула на полі бою бойові машини піхоти CV9040, зміцнюючи свої позиції за рахунок цих найефективніших бойових машин у світі. Таке розгортання підкреслює бойові можливості БМП CV90, зокрема щодо вогневої потужності, броні та мобільності.

Подробиці

Збройні сили України отримали понад 50 БМП CV9040 зі Швеції, кожна з яких оснащена найсучаснішою системою теплового камуфляжу Barracuda. Ця система покращує стелс-можливості автомобіля, роблячи його менш помітним на полі бою. Остання ітерація CV90, розроблена та вироблена відомим оборонним підрядником BAE Systems, може похвалитися новаторською технологією стелс і простою у використанні інформаційною системою автомобіля (VIS). Ця система побудована на відкритій, масштабованій і кіберзахищеній електронній архітектурі, що забезпечує надійний кіберзахист.

БМП CV90 призначений для всебічної інтеграції на полі бою і містить низку взаємодоповнюючих систем. До них належать система керування полем бою, засоби захисту (включають варіанти жорсткого та м’якого вбивства), системи перешкод, технологію ідентифікації свого чи ворога та перевірені можливості протиповітряної оборони та протидії безпілотним авіаційним системам (C-UAS). Така інтеграція сприяє підвищенню обізнаності про ситуацію та готовності до захисту.

З точки зору комфорту екіпажу та ефективності роботи, CV90 не має собі рівних. Він може похвалитися ергономічним десантним відділенням з кондиціонером, яке може вмістити до восьми осіб. Автомобіль оснащений як колективними, так і індивідуальними системами хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного (ХБРЯ) захисту. Для покращеної обізнаності на полі бою CV90 має оптику прямого огляду та повну відеомережу. Ця мережа включає дисплеї на кожній станції екіпажу та незалежні прицільні системи, що забезпечують огляд поля бою на 360 градусів.

CV90 може бути оснащена різними типами станцій озброєння. Його основною зброєю, як правило, є 30-мм або 40-мм автоматична гармата, здатна вражати як наземні, так і повітряні цілі з високою точністю. Крім того, CV90 може бути озброєний протитанковими керованими ракетами (ПТРК) для посилення протитанкових можливостей. Машина також включає спарений кулемет і гранатомети, що ще більше збільшує її наступальний потенціал. Інтеграція передових систем управління вогнем забезпечує точність і ефективність у різних бойових сценаріях.

CV90 може похвалитися винятковою бронею та системами захисту, які захищають екіпаж і машину від широкого спектру загроз. Його шасі виготовлено з удосконаленої композитної броні, що забезпечує надійний захист від балістичних, мінних і саморобних вибухових пристроїв. Машина також оснащена модульною бронею, що забезпечує адаптивність і підвищений захист залежно від вимог місії. Крім того, CV90 містить удосконалені засоби оборони, які включають системи активного захисту, здатні нейтралізувати налітаючі снаряди, і найсучасніші технології камуфляжу та стелс-технології, такі як система теплового камуфляжу Barracuda, щоб зменшити видимість.

CV90 Mk IV, передова модель із серії бойових машин піхоти CV90, вирізняється мобільністю. Під капотом він оснащений новим надійним двигуном, здатним видавати до 1000 кінських сил, у поєднанні з передовою трансмісією X300 для важких умов. Незважаючи на збільшення загальної ваги транспортного засобу з 35 до 37 тонн, що вміщує додаткові дві тонни корисного навантаження, CV90 Mk IV зберігає свою надзвичайну маневреність, що є свідченням його добре розробленої конструкції.

Мобільність додатково покращується завдяки складній системі підвіски. У CV90 Mk IV використовується торсіонна підвіска, що складається з семи подвійних опорних коліс з гумовими шинами з кожного боку, передньої ведучої зірочки та заднього натяжного колеса, що усуває потребу в гусеницях. Така конфігурація забезпечує стійкість і легкість маневрування на різноманітних рельєфах. Додатковою перевагою є вбудована система регулювання натягу гусениці, яка дозволяє водієві регулювати обидві гусениці одночасно з місця водія, оптимізуючи зчеплення та маневреність.

Потенціал CV90 Mk IV ще більше посилюється, якщо його оснащено гумовими гусеничними стрічками типу Soucy. Ці гусениці не тільки легші та тихіші, ніж традиційні металеві гусениці, але також покращують радіус дії та забезпечують підвищений захист від вогню та вибухів мін. Максимальна швидкість автомобіля досягає вражаючих 70 км/год, а запас ходу становить 350 км, що забезпечує швидке розгортання та постійну оперативну здатність у різних бойових ситуаціях. Поєднання потужного двигуна, удосконаленої трансмісії, спеціальної підвіски та опції гумових гусениць робить CV90 Mk IV надзвичайно мобільним, універсальним і продуктивним транспортним засобом, здатним долати складні умови без шкоди для вантажопідйомності чи продуктивності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: