Бельгія збільшила військову допомогу Україні: 300 панцерників Lynx і 3 кораблі для розмінування

Підпишись на нас:

Рада міністрів Бельгії оголосила про значне збільшення військової підтримки України з новим пакетом допомоги на загальну суму 412 мільйонів євро, включаючи 300 бойових машин Lynx та трьох тральщиків. Це останнє зобов’язання є частиною постійних зусиль Бельгії щодо допомоги Україні в її захисті від російської агресії, завдяки чому загальний обсяг допомоги на 2024 рік досяг вражаючих 575,7 мільйонів євро.

Подробиці

Згідно з новою ініціативою військової допомоги, Бельгія у тісній співпраці з Нідерландами та в рамках співпраці країн БЕНІЛЮКСу зміцнюватиме військовий потенціал України різними засобами. Основні моменти включають передачу ВМС України трьох кораблів, причому Бельгія забезпечить базову підготовку, а Нідерланди запропонують навчання екіпажу на робочому місці. Корабель NARCIS також проходитиме технічне обслуговування перед передачею, щоб забезпечити його повну готовність до нової ролі.

Narcis (M923) — мінний корабель класу Tripartite бельгійського військово-морського компоненту, спущений на воду в 1990 році на верфі Mercantile-Belyard у Рупельмонде та охрещений пані Лафосс-Де Бакер, дружиною тодішнього мера Монса, 14 березеня 1991 року.

Narcis (M923)

Це спільний морський оборонний проект за участю Бельгії, Франції та Нідерландів, розроблений для задоволення потреб у передових можливостях військово-морського флоту у протимінних заходах. Розроблені наприкінці 20 століття, ці кораблі спеціалізуються на виявленні та знешкодженні мін у морському середовищі, таким чином забезпечуючи безпечніші морські шляхи для військових і цивільних суден. Вони включають складні гідролокаційні системи для виявлення мін і використовують різні методи, включаючи пристрої з дистанційним керуванням, для нейтралізації загроз. Тристоронній клас був життєво важливим активом у військово-морських операціях НАТО та ЄС, демонструючи переваги міжнародного оборонного співробітництва у зміцненні морської безпеки та стабільності.

Крім того, пакет допомоги передбачає закупівлю та модернізацію броньованих санітарних автомобілів, поставку близько 300 од. легкої багатоцільової техніки Lynx та спільне придбання розвідувальних безпілотників, що посилить матеріально-технічний та розвідувальний потенціал України.

Машина Lynx, яка знаходиться на озброєнні бельгійської армії, відноситься до італійського виробництва IVECO і була розроблена для виконання широкого спектру військових завдань, включаючи розвідку, командування та контроль, а також матеріально-технічну підтримку. Відомий своєю універсальністю, мобільністю та адаптивністю до різних місцевостей, Lynx оснащений для виконання вимог сучасної війни, де швидке розгортання та оперативна гнучкість є вирішальними. Ці транспортні засоби часто мають захист від вогню зі стрілецької зброї та осколків, що робить їх придатними для використання у ворожому середовищі.

Найбільша частина допомоги, яка становить 373,1 мільйона євро, виділяється на додаткові артилерійські боєприпаси.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: