Іран розробляє модернізовану версію американського основного бойового танка M60A1 MBT

Підпишись на нас:

Нещодавнє відео, опубліковане в соціальній мережі Telegram розкриває значні успіхи Ірану в напрямку модернізації свого військового арсеналу, зокрема демонструючи оновлену версію американського танка M60A1. Ця розробка висвітлює серію вдосконалень, спрямованих на підвищення боєздатності та оборонних можливостей танка.

Подробиці

Збройні сили Ірану в даний час експлуатують парк старих танків M60A1, в цілому 150 танків на озброєнні. Ці танки були придбані та прийняті на озброєння кілька десятиліть тому і являють собою критично важливий компонент бронетехнічного потенціалу Ірану. Рішення модернізувати цей флот підкреслює намір Ірану зберегти та підвищити актуальність і ефективність існуючої військової техніки в сучасній війні.

Іран придбав свій флот американських танків M60A1 у 1970-х роках, у період, коли країна посилювала свої збройні сили сучасним обладнанням від західних союзників. У цей час Сполучені Штати були основним постачальником військової техніки до Ірану, надаючи не лише танки M60A1, а й іншу передову зброю. Придбання цих танків було частиною ширшої військової модернізації Ірану, в результаті якої в 1970-х роках країна витратила понад 8 мільярдів доларів на американське військове обладнання. Танки M60, поряд з британськими танками Chieftain та іншим озброєнням, становили основу бронетехнічного потенціалу іранської армії. Після Ісламської революції 1979 року доступ Ірану до західних військових поставок був закритий, що змусило країну звернутися до інших джерел військового обладнання та почати розробку власного озброєння.

M60, представлений у 1959 році Сполученими Штатами як основний бойовий танк другого покоління, став стрибком уперед щодо вогневої потужності, захисту та мобільності, ідеально відповідаючи потребам бронетехніки середини-кінця 20-го століття. Його основна зброя, 105-мм нарізна гармата M68, створена на основі британської Royal Ordnance L7, запропонувала значне покращення дальності, точності та удару порівняно зі своїми попередниками. Вона була доповнена кулеметом M85 калібру .50 на верхівці командирської башти та 7,62-мм кулеметом M73 (пізніше оновленим до M219 та M240C), що забезпечувало універсальність у бойових сценаріях.

Що стосується захисту, M60, і особливо варіант M60A1, може похвалитися передовими рішеннями броні. Танк мав нахилену передню частину корпусу для кращого відхилення та унікальну сконструйовану «голчасту» вежу, починаючи з M60A1, мінімізуючи фронтальний силует проти зустрічного вогню. Броня була різної товщини та під стратегічним кутом для підвищення живучості проти протитанкових загроз епохи. Мобільність була досягнута завдяки подвійному дизельному двигуну Continental AVDS-1790-2 V12 з повітряним охолодженням, який розганяв танк на дорогах до швидкості до 48 км/год  із запасом ходу до 482 км, таким чином збалансовуючи свої бойові можливості з необхідною маневреністю та витривалістю на полі бою.

Модернізація танка M60 включає помітні вдосконалення, такі як:

  • додаткові броньові листи на корпусі та башті, які забезпечують чудовий захист від протитанкової зброї;
  • захисний екран для ствола гармати, щоб забезпечити оптимальну продуктивність і безпеку екіпажу під час операцій;
  • дистанційну станцію озброєння на башті, що розширює вогневу міць і експлуатаційну гнучкість танка.

Для покращення точності та прицілювання застосовано оновлення вежі, зокрема витончену додаткову броню та вдосконалений приціл навідника. Командирський приціл, який тепер є частиною дистанційного озброєння, забезпечує краще командування та контроль, значно розширюючи тактичні можливості танка.

Незважаючи на детальний опис броні та вдосконалення озброєння танка, відео не розголошує конкретних деталей щодо будь-яких потенційних модернізацій двигуна. Це залишило прогалину в повному розумінні бойових можливостей модернізованого танка, викликавши інтерес і спекуляції серед військових ентузіастів і аналітиків оборони.

Постійне використання танків M60A1 у поєднанні з зусиллями щодо модернізації цього флоту відображає стратегічний підхід Ірану до використання наявних військових ресурсів із застосуванням сучасних технологій для вирішення сучасних оборонних викликів. Оскільки Іран вживає заходів для модернізації своїх військових сил, наслідки для регіональної стабільності та безпеки продовжують бути предметом уважного спостереження з боку міжнародного співтовариства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: