Канада збільшить виробництво 155-мм снарядів для підтримки України

Підпишись на нас:

На конференції на підтримку України, що відбулася в Парижі 26 лютого 2024 року за участю європейських лідерів та офіційних осіб, міністр оборони Канади Білл Блер окреслив зобов’язання Канади зміцнювати свій оборонний виробничий потенціал.

Подробиці

Канада пообіцяла виділити 4,4 мільйона канадських доларів (3,3 мільйона доларів США) для збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів, стандартного боєприпасу НАТО, який дуже затребуваний Україною в умовах триваючої війни з Росією. Ініціатива спрямована на задоволення термінової потреби в цих боєприпасах шляхом прискорення виробництва на IMT Defence в Інгерсоллі, Онтаріо, і на двох заводах General Dynamics Ordnance and Tactical Systems у Квебеку.

Під час Оттавської конференції з безпеки та оборони міністр Блер наголосив на триваючій співпраці з оборонною промисловістю для збільшення виробництва боєприпасів у Канаді. Хоча точні терміни збільшення виробництва не були надані, це оголошення відображає проактивну позицію Канади щодо підтримки оборонних зусиль України проти російської агресії.

Міністр оборони України Рустем Умеров на початку року наголосив на критичній проблемі нестачі боєприпасів, описавши це як «снарядний голод», який становить значний виклик для українських сил через два роки після широкомасштабного вторгнення Росії.

Але на цьому підтримка Канадою українських сил на фронті не закінчується; Канада також оголосила про участь у чеській ініціативі, спрямованій на постачання Україні 155-мм снарядів з-за меж Європи, таких як Південна Корея, Японія та інші. Чехія за фінансової підтримки 18 країн, у тому числі Канади, Данії, Німеччини, Франції та Норвегії, зібрала для України 800 тисяч артилерійських снарядів. Ця акція спрямована на вирішення проблеми гострої нестачі боєприпасів в Україні. Постачання снарядів, включаючи 500 000 снарядів калібру 155 мм і 300 000 калібру 122 мм, може початися в найближчі тижні, залежно від того, наскільки швидко Міністерство оборони Чехії зможе завершити закупівельну документацію.

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) також у січні підписала контракт на 1,1 мільярда євро (1,2 мільярда доларів) на поставку сотень тисяч 155-мм артилерійських снарядів. Частина цих снарядів призначена для України, а перші поставки очікуються до кінця 2025 року, що стане значним кроком у міжнародних зусиллях щодо надання військової допомоги Україні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: