Китай розробляє новий «найзахищеніший легкий танк в світі» зі 105-мм гарматою: перший знімок

Підпишись на нас:

Згідно зі знімком, опублікованим у соцмережі, китайська оборонна промисловість розробила нову легку машину вогневої підтримки. Цей транспортний засіб є вдосконаленою версією гусеничної БМП VN20. Дана модель озброєна потужною 105-мм гарматою з автоматичною системою заряджання, що свідчить про помітне підвищення вогневої потужності легких броньованих машин.

Подробиці

Дизайн і можливості цього нового транспортного засобу, здається, тісно схожі на західні моделі, особливо на легкий танк CV90105, розроблений BAE Systems, який також використовує 105-мм гармату і базується на шасі CV90. Це порівняння підкреслює постійні зусилля Китаю, щоб відповідати та потенційно перевершити західні стандарти у характеристиках військової техніки.

Легкий танк BAE Systems на базі шасі БМП CV90 зі 105-мм вежею бельгійської компанії John Cockerill Defense

Представлення цього транспортного засобу слідує за останніми розробками легкого танку VT5, який дотримується більш традиційних принципів конструкції основного бойового танка, але має меншу вагу. Нова машина вогневої підтримки обіцяє бути навіть легшою за VT5, зберігаючи порівнянну вогневу міць, що може позиціонувати її як економічно ефективніший, але потужний варіант на світовому ринку зброї.

Хоча залишається незрозумілим, чи існує покупець на цю нову модель, чи виробник передбачає майбутні потреби. Ця розробка є ще одним кроком у наполегливій експансії та інноваціях Китаю у військовому секторі, що потенційно може змінити динаміку ринку легкої броньованої техніки.

VN20 – це міцна «важка бойова машина піхоти», розроблена китайською державною оборонною компанією Norinco. Вперше він був продемонстрований на Чжухайському авіасалоні 2020 року. Вважається однією з найбільш захищених і озброєних гусеничних броньованих БМП у світі, VN20 встановлює високі стандарти у своїй категорії.

Ця машина знаменує собою нову еру в дизайні БМП, використовуючи гусеничне шасі, отримане від шасі основного бойового танка (MBT) VT4, що забезпечує виняткову мобільність на різних територіях.

Дизайн VN20 вирізняється характерною рисою: передня частина корпусу оснащена двома люками — один для механіка-водія зліва, а другий — для командира справа. Двигун розташований спереду, а вежа розташована по центру. Задня частина VN20 розрахована на перевезення до шести піхотинців і включає гідравлічну рампу для швидкого входу та виходу.

Захист є ключовою особливістю VN20, який може похвалитися великим пакетом броні. Це включає в себе вибухову реактивну броню (ERA), що охоплює як корпус, так і вежу. За словами інженерів з NORINCO, машина пропонує балістичний і протимінний захист 6-го рівня STANAG 4569, здатний протистояти 30-мм снарядам APFSDS (бронебійні кілеві стабілізовані відкидаючі підкалибри) або AP (бронебійні) снаряди, випущені з відстані 500 метрів.

Додатково бічні сторони VN20 – корпус і його система підвіски захищені трьома шарами броні: стандартними броньовими листами, які простягаються на верхні частини підвіски, бронею з дротяної клітки та ERA. Такий рівень комплексного захисту є безпрецедентним, що робить VN20 першою броньованою машиною в світі, яка досягла такої відмінності.

Про легкі танки вцілому

У глобальному військовому попиті спостерігається помітний зсув у бік більш легких і універсальних броньованих машин, що зумовлено необхідністю швидкого розгортання та адаптації в різних бойових ситуаціях. Ця тенденція відображається у зростаючому попиті на легкі та середні танки, які поєднують ефективну вогневу міць із підвищеною мобільністю, що робить їх придатними для різних операційних умов.

Нещодавно середній танк Kapkan MT був прийнятий на озброєння збройних сил Індонезії. Kapkan, розроблений у партнерстві з FNSS of Turkiye та місцевою індонезійською оборонною промисловістю, оснащений турельною системою, розробленою бельгійською компанією John Cockerill, що демонструє об’єднання міжнародного досвіду у дизайні бронетехніки. Танк представляє сучасний підхід до середньої броньованої техніки, пропонуючи баланс вогневої потужності, захисту та мобільності, який відповідає географічним і стратегічним потребам Індонезії. Водночас збройні сили Філіппін розширили свої можливості завдяки придбанню легкого танку Sabrah від Elbit Systems. Це доповнення підкреслює аналогічні стратегічні переваги високомобільних і адаптованих військових засобів.

Обидві ці події — надходження на озброєння Kapkan в Індонезії та поставка Sabrah на Філіппіни — підкреслюють стратегічний зсув до більш легких, більш універсальних броньованих машин у сучасному військовому плануванні. Ця тенденція, ймовірно, збережеться, оскільки переваги таких транспортних засобів, включаючи меншу вартість і більшу експлуатаційну гнучкість, стають все більш очевидними для сил оборони в усьому світі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: