Польща обговорює посилення протиповітряної оборони України зенітно-ракетними комплексами радянських часів

Підпишись на нас:

Під час міжнародного саміту, який відбувся в Литві, президент Польщі Анджей Дуда оприлюднив дискусії з президентом України Володимиром Зеленським щодо потенційної передачі радянських ракетних комплексів протиповітряної оборони для зміцнення можливостей протиповітряної оборони України. Це оголошення пролунало на тлі значного посилення російської військової агресії, зокрема проти енергетичних об’єктів та цивільної інфраструктури по всій Україні.

Подробиці

За словами президента Дуди, переговори, в яких також брав участь президент Литви Гітанас Науседа, були зосереджені на зміцненні оборонної позиції України в умовах посилення наступу російських військ.

«Ми обговорювали можливість передачі їх (радянських ракет) Україні для забезпечення протиповітряної оборони», – заявив Дуда під час прес-конференції з президентами Зеленським і Науседою.

Українське МВС повідомляє про різке зростання кількості російських ударів, лише за останні три місяці було зафіксовано приблизно 30 000 нападів. Ці напади здебільшого були зосереджені на виснаженні українського енергетичного сектору та спричиненні хаосу в цивільних районах, посилюючи гуманітарну кризу.

Потенційна передача ракет підкреслює ширші регіональні зусилля з підтримки України в її захисті від російського вторгнення, яке триває. Деталі щодо типів ракет і термінів передачі залишаються на стадії обговорення, з подальшими консультаціями, які очікуються в міру розвитку ситуації.

Зараз польські збройні сили озброєні С-125 «Нева»  модернізованим варіантом ракетного комплексу ППО радянських часів SA-3 «Гоа». За інформацією з відкритих джерел, Україна вже отримала від Польщі нерозголошену кількість цього зенітно-ракетного комплексу.

С-125 «Нева/Печора», відомий в НАТО як SA-3 «Гоа», — радянська зенітно-ракетна система, розроблена під час холодної війни для протиповітряної оборони на малих і середніх висотах. Вперше введений в дію в 1961 році, він був розроблений як доповнення до висотних систем, таких як S-75 (SA-2). Протягом десятиліть С-125 зазнавала різноманітних модернізацій, включаючи цифрові вдосконалення та покращення мобільності, такі як встановлення на шасі різних транспортних засобів.

Ракета С-125 може вражати повітряні цілі на висоті від 20 до 18 000 метрів, ефективна дальність – від 3,5 до 25 кілометрів. Це робить його придатним для захисту від низьколітаючих загроз, але менш ефективним проти високошвидкісних цілей, таких як балістичні ракети.

Польський С-125 Newa SC є модернізованою версією радянського зенітно-ракетного комплексу С-125 Нева-М. Модернізація, яка проходила в два етапи, передбачала значні оновлення системи для підвищення мобільності системи, можливостей радіолокації та загальної ефективності ураження повітряних цілей. Перший етап модернізації, розпочатої в 1992 році, передбачав встановлення пускової установки на шасі танка Т-55 і установку радіолокаційної системи на колісному шасі від ракетного комплексу «Скад». Це перетворило С-125 на самохідну установку, значно підвищивши її мобільність.

Подальші удосконалення в 1996 році включали заміну багатьох компонентів сучасною електронікою, додавання двох процесорів для покращення відстеження цілей і стійкості до радіолокаційних перешкод. Ці оновлення дозволили системі виявляти цілі в складних умовах і збільшили дальність виявлення цілей, хоча радіус дії ракети залишився незмінним через обмеження силової установки. Зусилля з модернізації також скоротили кількість екіпажу, необхідного для роботи з системою, вдвічі, оптимізували її вимоги до обслуговування та оснастили її власною системою IFF (Ідентифікація свій/чужий) за ліцензією Thomson-CSF.

Варіант Newa SC був відомий своїми цифровими системами, які замінюють багато аналогових компонентів старих версій, підвищуючи надійність і точність. Цей варіант активно використовувався, включно з нещодавніми розгортаннями українськими силами в рамках системи протиповітряної оборони від сучасних загроз, хоча він залишається системою, яка в основному ефективна проти цілей на малих і середніх висотах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: