«Найсмертоносніший танк в світі» завершив кваліфікаційні стрільби в Німеччині

Підпишись на нас:

Згідно з публікацією Габріеле Молінеллі у своєму обліковому записі X, найновіший основний бойовий танк британської армії Challenger 3, завершив перші кваліфікаційні стрільби в Німеччині. Свідком цієї важливої ​​віхи став Джеймс Картлідж, державний міністр Великобританії з питань оборонних закупівель, який підкреслив важливість передового військового активу.

Подробиці

Основний бойовий танк Challenger 3, розроблений Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL), має замінити застарілі танки Challenger 2. Цей перехід здійснюється згідно з контрактом на 800 мільйонів фунтів стерлінгів, укладеним у 2021 році, який включає поставку 148 найсучасніших танків, оснащених сучасними технологічними вдосконаленнями. Ці оновлення включають повністю оцифровану систему, покращений захист броні та нову 120-мм гладкоствольну гармату, призначену для підвищення бойової ефективності танка.

Однією з видатних особливостей Challenger 3 є його основне озброєння – розроблена Німеччиною 120-мм гармата L55A1. Вона схожа на американську M256, але має довший ствол. Такий вибір конструкції покращує здатність танка пробивати важку броню з великих відстаней, хоча також збільшує загальну довжину танка, створюючи проблеми на густинних місцевостях, таких як ліси.

Перехід від нарізного ствола до гладкоствольної гармати вирівнює британський танк зі стандартним озброєнням НАТО, усуваючи попередні обмеження, коли британські танки не могли обмінюватися боєприпасами зі своїми союзниками. Очікується, що така сумісність зі стандартними боєприпасами НАТО забезпечить стратегічну гнучкість і матеріально-технічні переваги під час комбінованих операцій.

120-мм гармата високого тиску L55A1, заснована на моделі L55, є найдосконалішою гладкоствольною гарматою в усьому світі, пропонуючи неперевершені рівні тиску, які покращують продуктивність високоефективних боєприпасів. З моменту її кваліфікації та розгортання на озброєнні у 2019 році вона значно підвищила вогневу міць і забійність основних бойових танків. Сумісна із існуючими системами на Leopard 2 та інших ОБТ, L55A1 може бути легко інтегрована як оновлення.

Гармата L55A1 вирізняється використанням боєприпасів Rheinmetall KE (Kinetic Energy), які включають високоміцний вольфрамовий пенетратор, що забезпечує чудову ефективність проти сучасних основних бойових танків, оснащених динамічною бронею, а також танків із багатошаровими та композитними масивами. Цей найсучасніший пенетратор розроблений, щоб витримувати екстремальні сили різання та згинання, спричинені подвійною реактивною бронею. Крім того, його вбудований запальний блок виявився ефективнішим за бронею, пропонуючи значну ефективність як проти легкої, так і середньої броньованої техніки.

Крім того, L55A1 здатний стріляти DM73 APFSDS (Бронебійний кінець зі стабілізованим відкидаючим саботом), снарядом КЕ наступного покоління, який має вдосконалену силову установку. Здатності підвищеного тиску гармати L55A1 дозволяють збільшити початкову швидкість порівняно з DM63A1 у конфігурації L55, розширюючи радіус ураження сучасних загроз ОБТ.

L55A1 також підтримує різноманітні інші типи боєприпасів, у тому числі HE-FRAG-T DM11 (осколково-фугасний), який в основному використовується проти ворожої броні, і HE-FRAG-T RH31, у якому використовується боєголовка DM11 для досягнення подібних ефектів при детонації в цільовій точці.

Крім того, допоміжне озброєння танка Challenger 3 складається з спареного з ним 7,62-мм кулемета L8A2, встановленого зліва від основного озброєння. 7,62-мм кулемет L37A2 також може бути встановлений на командирській башточці, що забезпечує універсальні оборонні можливості.

Інтеграція 120-мм гармати Rheinmetall L55A1 в танки Challenger 3 значно підвищує їх бойову ефективність, дозволяючи вражати та пробивати танки останнього покоління та бойові броньовані машини на великих відстанях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: