Нова БМП Bradley вперше оснащена системою активного захисту «Залізний кулак»: основні зміни

Підпишись на нас:

Виконавчий офіс програми Ground Combat Systems оголосив про презентацію бойової машини піхоти M2A4E1 Bradley під час заходу, проведеного армією США в Сако, штат Мен. Цей останній варіант об’єднує систему активного захисту «Залізний кулак», покращений передній інфрачервоний приціл високої чіткості та блок контролю навколишнього середовища. Армія США виділила кошти на закупівлю Bradley M2A4E1 для кожного Bradley, раніше наданого Україні, загалом на сьогодні це близько 200 машин.

Подробиці

База M2A4E1, Bradley M2A4, основна його модернізація призначена для вирішення проблем, з якими стикалися попередні моделі Bradley M2, які були оснащені додатковою бронею та електронікою під час війни в Іраку. Ці модифікації додали вагу та знизили експлуатаційні можливості автомобіля. Щоб вирішити ці проблеми, були впроваджені пропозиції щодо технічних змін (ECP). ECP1 зосереджується на відновленні мобільності шляхом встановлення легших гусениць, нових амортизаторів, переглянутої системи підтримки підвіски та важких торсіонів, щоб краще керувати збільшеною вагою, зберігаючи достатній дорожній просвіт для пересіченої місцевості та зменшуючи вразливість до саморобних вибухових пристроїв (СВУ).

Після цього ECP2 має на меті підвищити автомобільну потужність за рахунок більшого двигуна, нової трансмісії та розумної системи керування живленням, призначеної для покращення розподілу електроенергії, сприяючи інтеграції передових мережевих тактичних радіостанцій і систем бойового командування. Транспортні засоби, які отримують як ECP1, так і ECP2, позначаються як M2A4, причому початкові оновлення ECP1 відбулися в середині 2015 року, а ECP2 – у 2018 році.

Що стосується виробництва, M2A4 побудований на існуючих рамах варіантів від Bradley, таких як M2A3, M7A3 і M2A2 ODS-SA. У червні 2018 року BAE Systems Land and Armaments отримала контракт на виробництво до 164 бойових машин M2A4 і M7A4 Bradley. M2A4 містить такі вдосконалення, як покращена трансмісія та потужніший двигун, а також нова оцифрована електроніка, яка підтримує сучасні військові операції. Додаткові функції включають нову систему пожежогасіння та систему перешкод саморобного вибухового пристрою для підвищення безпеки екіпажу в зонах конфлікту. Перші одиниці M2A4 були розгорнуті в квітні 2022 року.

Ключовою особливістю M2A4E1 є система активного захисту Iron Fist (APS), розроблена у співпраці між General Dynamics і Elbit Systems. Цей передовий захисний механізм, встановлений на бронетехніці для протидії таким загрозам, як реактивні гранатомети та протитанкові керовані ракети (ПТРК), працює за принципом «важкого вбивства», тобто він активно перехоплює та нейтралізує вхідні загрози, перш ніж вони зможуть вплинути на транспортний засіб. Він оснащений датчиками та радарами, які постійно контролюють оточення на предмет потенційних загроз. Після виявлення загрози система розраховує необхідні параметри для запуску контрбоєприпасу в точно розрахований момент. Цей перехоплювач, невеликий вибуховий пристрій, детонує поблизу загрози, виводячи її з ладу через викид осколків і ударної хвилі, тим самим запобігаючи пошкодженню транспортного засобу-цілі.

Iron Fist характеризується тим, що його можна адаптувати до різних платформ військової техніки, починаючи від легких броньованих машин і закінчуючи більш важкоброньованими танками. Система включає оптичні та радарні датчики, які забезпечують повне оборонне покриття на 360 градусів. Модульна конструкція дозволяє інтегрувати її в різні типи транспортних засобів з мінімальними модифікаціями. Незважаючи на складність і можливості системи, вона була розроблена так, щоб бути відносно легкою і підтримувати низький профіль на транспортному засобі, гарантуючи, що система не суттєво змінює експлуатаційні можливості або фізичний профіль автомобіля.

Bradley M2A4E1 також містить інфрачервоний приціл стрільця високої чіткості (HD FLIR Gunner’s Sight), який використовує інфрачервону технологію переднього огляду (FLIR) третього покоління, яка в основному інтегрована у військові машини, такі як танки M1A2 Abrams. Ця система дозволяє операторам виявляти теплові виділення від об’єктів, перетворюючи їх на теплові зображення для відображення. Ця здатність має вирішальне значення для ідентифікації та ураження цілей на великих відстанях, ефективно діючи незалежно від умов навколишнього середовища, зокрема через дим, туман і повну темряву. Таким чином, система FLIR підтримує як виявлення, так і залучення, забезпечуючи чітке зображення тепловізора незалежно від умов навколишнього середовища.

Крім того, блок керування навколишнім середовищем (ECU), інтегрований у M2A4E1 Bradley, — це система, призначена для регулювання внутрішніх умов автомобіля, контролю температури, вологості та якості повітря для підтримки стабільного середовища для пасажирів. Електронні блоки керування (ECU) зазвичай необхідні у військових транспортних засобах, щоб гарантувати, що внутрішня атмосфера залишається сприятливою для роботи екіпажу в різних умовах навколишнього середовища. Включення таких систем, як правило, підтримує інші вдосконалення для підвищення живучості та функціональності військових транспортних засобів, наприклад, покращене виробництво енергії та покращені електронні системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: