ГоловнаПравилаНовий закон обмежує експлуатацію в Україні дизельних транспортних засобів

Новий закон обмежує експлуатацію в Україні дизельних транспортних засобів

Верховна Рада затвердила проєкт закону №8172, покликаний прискорити впровадження екологічного громадського транспорту та інтенсифікувати створення зарядних станцій і супутньої інфраструктури.

Подробиці

У документі прописані рестрикції на закупівлю і використання автобусів на традиційному паливі (дизель, бензин) як комунального транспорту. Їхнє повне виведення з експлуатації та заміна на електробуси, транспортні засоби на газі та водні мають бути виконані до 2036 року.

Чинний прогноз Укравтопрому передбачає зростання частки екологічного громадського транспорту у великих містах України до 25% і 50% до 2030 і 2033 років відповідно.

Документ також зводить до мінімуму формальності, пов’язані з розміщення електрозарядних станцій (вільніший і дешевший доступ до землі, відсутність платежів за потужності протягом 2023-24 рр., можливість встановлення компактних електрозаправок малої потужності в зоні відповідальності ОСББ тощо).

Схвалення парламентом законопроєкту №8172 означає зведення документа в ранг обов’язкового до виконання закону.

Підпишіться на нас: Google News | | |

Бровченко Володимир
Бровченко Володимир
Новинний «джедай» з великою недовірою до СТО. Більше люблю розбиратися не в тому, що там за зовнішність у автомобіля, а повністю поринати в його внутрішній світ. Адже там дійсно сховано багато цікавого.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: