Сажевий фільтр авто: коли потрібно його промивати

Кожна держава в світі має певні вимоги щодо показників навколишнього середовища, зокрема, складу і забрудненості повітря. Саме тому надзвичайно велика увага приділяється кількості шкідливих домішок, що викидаються під час роботи двигуна автомобіля у повітря з вихлопними газами.

Підпишись на нас:

Ці речовини утворюються внаслідок неповного згоряння палива або роботи двигуна на паливній суміші низької якості. У дизельних авто під час роботи мотора утворюється велика кількість твердих часточок, а саме сажі. Основною функцією сажового фільтра є очищення вихлопних газів від цих часток для мінімізації забруднення навколишнього середовища.

Сажевий фільтр

Структура та особливості деталі

Сажоеий фільтр складається з металевого корпуса, всередині якого розміщуються спеціальні металеві чи керамічні елементи у вигляді дрібних трубочок. В цих трубочках осідають тверді часточки під час проходження вихлопної суміші. Поступово відбувається заповнення, тому час від часу необхідна промивка сажевого фільтра ー її проводять тут https://turbosto.com.ua/ua/ochistka-dpf/.

Для стабільної роботи фільтрувального елемента передбачено декілька механізмів його очищення або регенерація. Різні типи двигунів мають певні відмінності у процесі відновлення:

  1. Пасивна регенерація відбувається у тому випадку, якщо сажовий фільтр об’єднаний з каталітичним нейтралізатором. При цьому тверді продукти горіння під дією високих температур включаються в хімічні реакції нейтралізації газів та перетворюються на діоксид вуглецю. Інакше кажучи, тверді часточки просто догорають у камері каталізатора.
  2. Активна регенерація відбувається завдяки роботі спеціальних датчиків, що контролюють рівень забрудненості фільтра. Автоматика налаштовує роботу двигуна таким чином, щоб зберегти високу температуру вихлопної суміші.
  3. Автоматичний тип регенерації використовується у системах, де каталізатор і сажовий фільтр розділені. Принцип її дії в тому, що в ній існує окрема ємність для спеціальної паливної присадки, яка впорскується в систему в момент забруднення фільтра для його короткочасного нагрівання та очищення.

Використання цього очисника допомагає видалити до 85% часточок сажі з вихлопної системи дизельного двигуна.

На відміну від каталізатора, сажевий фільтр працює на очищення продуктів роботи мотора саме від твердих домішок. У деяких автомобілях вони встановлюються сумісно, але в більшості елемент є додатковим вузлом, який вбудовується в систему після каталізатора.

Коли потрібно проводити промивку сажевого фільтра

Найкращим способом запобігання серйозних проблем з автомобілем є їхня профілактика. Для продовження терміну служби сажевого фільтра варто робити його промивку. Це допоможе не лише його очищенню, але і стабільній роботі двигуна в цілому, оскільки при правильній роботі фільтрувальної системи зберігається його потужність.

Власникам легкових автомобілів варто проводити процедуру кожні 40 тис., вантажних ー 200 тис. км пробігу. Якщо сажевий фільтр забився, можна спостерігати деякі зміни в роботі автомобіля:

  • низький рівень тяги;
  • гучна робота мотора;
  • підвищення витрат палива;
  • ввімкнення на приладовій панелі датчика сажевого фільтра або Check Engine.

Мережа автосервісів TurboSTO надає послуги з гідродинамічної промивки сажевого фільтра. Фахівці СТО проведуть безплатну комп’ютерну діагностику за допомогою автосканера та відеоендоскопа, а також огляд запчастин на власному стенді.

Наявність європейського обладнання гарантує якісну промивку за допомогою мийної суміші під напором повітря з видаленням до 98% забруднення. Процедура передбачає послідовну подачу води й повітря для очищення, а також висушування під високою температурою та встановлення на місце після повторної діагностики.

Важливо пам’ятати, що при постійному русі в умовах міста двигун не може підтримувати оптимальну температуру для успішної регенерації сажового фільтра. Тому для його правильної роботи автомобіль має здійснювати періодичні тривалі поїздки або доведеться частіше використовувати промивку фільтрувальної системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: