Експерт дав поради, які допомагають знизити витрати пального

Здавалося б, знизити реальну витрату палива у автомобіля практично неможливо. Але, незважаючи на це, чимало водіїв не втрачають надій і шукають все нові способи економії на заправці. І, як показує практика, поставлене завдання зовсім не нездійсненне.

Підпишись на нас:

Перше, на що необхідно звернути увагу, – це підтримання автомобіля в справному стані. Машину завжди слід обслуговувати своєчасно і відповідно до запропонованого виробником регламенту. Це дасть змогу унеможливити зайві фінансові втрати, а також не спровокує ситуацію, коли мотор почне споживати надто багато пального за тих самих умов експлуатації. Однак підтримання ТЗ у прийнятному стані та контроль за обслуговуванням не завжди гарантують стабільну витрату.

Також, щоб економити паливо, необхідно правильно підходити до практикованої манери водіння. Що більше різких прискорень і таких самих уповільнень, то вищими будуть показники витрати. Все те саме можна сказати і про прогрівання машини протягом тривалого проміжку часу. Автомобілісти самі досить часто провокують підвищену витрату палива і починають шукати проблему, не розібравшись спочатку у власних неправильних діях.

І все ж, причиною підвищеної витрати пального можуть стати проблеми, які просто не кидаються в очі. Наприклад, передвісником такої проблеми може стати вихід з ладу клапана абсорбера. Суть цієї деталі в тому, щоб повертати частину незгорілого пального назад у мотор, знижуючи тим самим втрати і перевитрати. На сучасних двигунах практично повсюдно присутній цей елемент, про який, до речі, не обізнані багато власників.

Так що ж за проблема може виникати, коли виходить з ладу цей самий клапан? Тут все досить просто. Якщо механізм припиняє справно функціонувати, то надлишок пального не повертається назад у мотор, а просто скидається. Це сприяє тому, що блок керування двигуном збільшує подачу суміші, піднімаючи тим самим оберти як на холостому ходу, так і в процесі пересування. Це не сильно впадає в око, оскільки оберти піднімаються на мінімальні значення.

Якщо клапан справний, то в момент зв’язку блоку управління двигуном з кисневим датчиком відбувається повернення незгорілого палива в ДВЗ. За таких обставин силовий агрегат працює в оптимальному діапазоні, а ЕБУ не провокує збагачення суміші. Хотілося б зазначити, що різниця при працюючому клапані і в разі його виходу з ладу може легко скласти 1 – 2 літри пального на 100 км пробігу. Примітно те, що багато автомобілістів навіть не помічають такої відмінності, вважаючи, що з машиною все добре. Варто зазначити, що на більшості сучасних ТЗ вихід клапана абсорбера ніяк не відображається на приладовій панелі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: