Експерт розповів, чим можна замінити гальмівну рідину в екстрених ситуаціях

Про який би автомобіль не йшлося, чи то старий ТЗ із солідним пробігом, чи то нова машина, власник завжди має стежити за рівнем технічних рідин. Особливо це стосується гальмівної системи. Вихід рідини з неї виливається у вкрай негативні наслідки, адже справа стосується безпеки. При цьому така проблема іноді застає водія в дорозі.

Підпишись на нас:

Насправді все не так критично, як може здатися на перший погляд. Навіть падіння рівня гальмівної рідини – це всього лише пів біди. За умови, що цю проблему автомобіліст своєчасно помітить. Важливо розуміти, що рівень цієї рідини може впасти в будь-який момент у разі пошкодження одного зі шлангів. Крім того, це ж спостерігається, коли рідина втрачає свої властивості і просто починає википати під впливом високої температури, що само собою відбивається на поведінці педалі гальма.

Отже, що ж робити за таких обставин? На практиці автолюбителю слід негайно звернутися в сервісний центр, щоб перевірити гальмівну систему на цілісність. Однак часом проблема застає зненацька, коли до найближчого сервісу ще потрібно дістатися. Зрозуміло, з міркувань власної безпеки тут краще викликати евакуатор, щоб без жодних проблем доставити машину на СТО і не переживати за її збереження.

При цьому багато автолюбителів не готові розщедрюватися на послуги евакуатора і шукають інші рішення. Наприклад, за таких обставин часто спливає питання, а чим із підручних засобів можна замінити гальмівну рідину? Експериментувати зайвий раз не варто, але й сидіти без діла теж не найкраще рішення. Тому діяти потрібно залежно від обставин. Як тимчасовий захід може підійти звичайна дистильована вода або спирт.

Тут важливо розуміти, що згадані рідини можуть закипіти внаслідок тривалої роботи гальмівної системи. Крім того, в зимову пору року вода може просто замерзнути. З цієї причини краще розглянути варіант зі склоомивачем. Головне, щоб це була зимова незамерзаюча рідина, розрахована на низькі температури. Також у разі потреби можна вдатися до використання рідини для гідропідсилювача керма. Щоправда, останню, як і гальмівну рідину, мало хто має при собі.

Саме тому оптимальним вибором може стати антифриз. Тим паче, що ця рідина насправді про запас є майже у кожного автомобіліста. У цьому разі хотілося б нагадати, що це лише тимчасовий захід, щоб дістатися до сервісного центру зі справними гальмами. За своїми властивостями жоден перерахований склад надовго не може замінити гальмівну рідину, а це зі свого боку прямо позначається на безпеці, з якою зайвий раз жартувати не слід, щоб не потрапити в серйозну дорожньо-транспортну пригоду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: