Нідерландська Defenture розробляє автомобіль з 120-міліметровим мінометом Viper Light: створений на основі досвіду ЗСУ

Спеціаліст з мобільності голландських сил спеціального призначення Defenture представив свою останню машину Viper 120 на виставці Eurosatory 2024 — інноваційний міномет, оснащений 120-мм мінометом, здатним вести вогонь на ходу. Ця машина спеціально розроблена для підвищення мобільності та живучості підрозділів вогневої підтримки в сучасних бойових умовах.

Підпишись на нас:

Військові експерти вважають, що ефективність сил вогневої підтримки значною мірою залежить від їхньої здатності швидко рухатися після відкриття вогню, що часто узагальнюють терміном «стріляти і мчати». Натхненний уроками, отриманими під час війни в Україні, Viper дозволяє своїм операторам залишати відкриту позицію менш ніж за три хвилини після стрільби, таким чином різко знижуючи ризик контратак.

Автомобіль Defenture GRF — це тактична мобільна платформа, розроблена відповідно до суворих вимог сучасних військових операцій. Його можна транспортувати по повітрю, його можна завантажити всередину або підвісити гелікоптером, таким як CH-47 Chinook, що сприяє швидкому та гнучкому розгортанню в полі. Завдяки можливості проходження глибокого броду 860 мм і чотириколісній системі керування GRF забезпечує виняткову маневреність у різних середовищах, від пересіченої місцевості до компактних міських районів. Його відповідність стандартам STANAG 4370 і AECTP 500 забезпечує перевірену стійкість до електромагнітних перешкод, що є необхідним для роботи поблизу сучасних електронних пристроїв. Крім того, модульність автомобіля дозволяє налаштовувати його відповідно до конкретних потреб місії, включаючи модульний балістичний захист. Таке поєднання транспортабельності, міцності та гнучкості конфігурації робить Defenture GRF пріорітетним вибором для спецпідрозділів і підрозділів ВДВ, які шукають платформу, яка може швидко адаптуватися до динамічних вимог сучасного бою.

Мобільна мінометна система, інтегрована в машину Defenture GRF, є передовим рішенням, розробленим для забезпечення виняткового контролю та точності під час операцій на полі бою. Завдяки передовій системі керування вогнем система дозволяє операторам ефективно керувати всіма етапами стрільби. Важливу інформацію, таку як цілі, цікаві точки та координати, можна вводити через USB або безпосередньо на інтерактивну цифрову карту, забезпечуючи швидку та точну адаптацію до мінливих умов на полі бою.

Система також враховує погодні умови, які відіграють вирішальну роль у прицілюванні та балістичних розрахунках. У поєднанні з можливостями автоматичного розгортання та відводу міномета ці функції забезпечують швидкі та точні дії, мінімізуючи час впливу ворожого вогню. Зональна стрільба – ще одна інноваційна функція, яка ефективно охоплює визначені сектори, оптимізуючи таким чином ефективність залпів і управління боєприпасами. Така інтеграція передових технологій робить мобільну мінометну систему Defenture GRF незамінним інструментом для сучасних збройних сил, значно підвищуючи їхню здатність швидко й точно реагувати в різних бойових ситуаціях.

Defenture Viper Light 120mm Mortar Carrier Vehicle (Джерело зображення: Army Recognition)

Viper містить мінометну систему, яка, на відміну від традиційних систем, що вимагають стаціонарного встановлення, встановлюється безпосередньо на транспортному засобі. Цю систему можна гідравлічно розгортати безпосередньо на землі, що дозволяє передавати значні сили віддачі безпосередньо в ґрунт, а не на шасі транспортного засобу, тим самим подовжуючи його довговічність і зменшуючи технічну складність.

Цю мінометну систему, розроблену у співпраці з іспанською компанією Escribano Mechanical & Engineering, можна встановити на будь-яке шасі GRF за кілька годин без постійних модифікацій. Це партнерство ілюструє прагнення Defenture надавати індивідуальне рішення для збройних сил, зберігаючи при цьому сильний європейський слід у ланцюжку постачання.

Viper озброєний мінометною трубою Thales 2R2M і може нести до 20 снарядів до 120-мм мінометів. Він має максимальну дальність 13 кілометрів із боєприпасами підвищеної дальності, що забезпечує значну ударну здатність. Ефективність і швидкість лежать в основі конструкції Viper: система зброї може бути готова до стрільби за 15 секунд і так само швидко втягуватися, дозволяючи машині миттєво залишити вогневу позицію.

Розроблений спеціально для задоволення потреб збройних сил Нідерландів, Viper також може бути налаштований для встановлення інших 120-мм або 81-мм мінометних систем, залежно від вимог замовника. Ця машина — не просто мінометний транспортер; це передова мобільна платформа, побудована на шасі GRF, яка вже зарекомендувала себе у голландських спецназах та інших міжнародних військових підрозділах.

Завдяки міцній та універсальній конструкції Viper розроблений для сучасних бойових дій, пропонуючи неперевершене поєднання мобільності, вогневої потужності та безпеки експлуатації. Його презентація на виставці Eurosatory знаменує поворотний момент для технологій вогневої підтримки та обіцяє стати вирішальним активом для сил спеціального призначення та повітряно-десантних підрозділів, які беруть участь у високоінтенсивних операціях по всьому світу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: