Армія США починає випробування нової бойової машини вогневої підтримки M10 Booker

Протягом наступних трьох місяців армія США розпочне суворі експлуатаційні випробування нової гусеничної бойової машини вогневої підтримки M10 Booker у Форт. Liberty, раніше Ft. Брегг. Цей важливий етап у розвитку машини знаменує собою критичний крок до інтеграції в парк бойових машин армії США.

Підпишись на нас:

Згідно з інформацією, опублікованою в обліковому записі X оборонного аналітика Ронкайнена, армія США вже отримала загалом вісім машин M10 Booker. Ця початкова поставка складається з чотирьох серійних і чотирьох модернізованих автомобілів, які були модифіковані в порівнянні з їх оригінальними конфігураціями XM10.

M10 Booker, названий на честь двох військових нагороджених Почесною медаллю — першого лейтенанта Джеймса Букера та спеціаліста Джеррі Букера — представляє нове покоління засобів вогневої підтримки сухопутних сил США. Він розроблений для надання точної та потужної підтримки в різних сценаріях бойових дій, M10 Booker готовий значно підвищити оперативні можливості армії.

Контракт на виробництво M10 Booker було укладено з компанією General Dynamics Land Systems (GDLS) у 2021 році після конкурсних торгів. Контракт, оцінений приблизно в 1,5 мільярда доларів США, включає поставку початкової партії з 144 автомобілів з можливістю встановлення додаткових одиниць у майбутньому залежно від продуктивності та експлуатаційних потреб. Підписання цього контракту стало важливою віхою в зусиллях армії США з модернізації, спрямованих на заміну застарілих платформ більш досконалими та універсальними бойовими машинами.

Придбання M10 Booker є частиною ширшої стратегії армії США щодо посилення можливостей механізованої вогневої підтримки. Машина оснащена найсучаснішою 105-мм гарматою, здатною стріляти різними типами боєприпасів, включаючи осколково-фугасні протитанкові (HEAT) і снаряди кінетичної енергії (KE), забезпечуючи різноманітні варіанти ураження обох броньованих цілей. На доповнення до основної зброї машина також оснащена спареним 7,62-мм кулеметом і встановленою на даху дистанційно керованою бойовою станцією (ROWS) з 12,7-мм важким кулеметом для додаткових оборонних можливостей.

Що стосується захисту, M10 Booker може похвалитися передовою модульною бронею, яку можна налаштувати відповідно до вимог місії. Це включає в себе комплекти композитної та реактивної броні, призначені для протистояння широкому спектру загроз на полі бою, від саморобних вибухових пристроїв (IED) до прямих влучень ворожого вогню.

Метою придбання армією США M10 Booker є забезпечення наземних сил високомобільною та живучою платформою вогневої підтримки, здатною діяти в різноманітних бойових умовах. Це має на меті підвищити загальну ефективність і стійкість операцій армії шляхом надання точної та потужної підтримки в різних сценаріях бойових дій, тим самим значно покращивши можливості механізованої вогневої підтримки армії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: