Данія проводить перше випробування своєї ізраїльської РСЗВ PULS: запуск ракет менш ніж за хвилину

Нова ізраїльська система залпового вогню PULS була випробувана та вперше запущена на території Данії. Початковий запуск відбувся о 10:05 ранку на стрільбищі Oksbøl. Зі свого місця в Оксболі ракета була запущена приблизно на 10 кілометрів у Північне море, де вона приземлилася, як і планувалося, без вибухового вантажу. Ця подія знаменує собою помітний крок в інтеграції системи та навчанні данських солдатів, які керуватимуть цими пусковими установками.

Підпишись на нас:

Підготовка до цієї події тривала кілька місяців, включаючи масштабне планування та навчання з новою системою. Перші системи PULS прибули до Данії близько року тому. Відтоді солдати з армії та технічні спеціалісти з Організації оборонних закупівель і матеріально-технічного забезпечення (DALO) тісно співпрацювали з техніками з постачальника, Elbit, для інтеграції системи PULS в датську армію. Бригадний генерал Хенрік Ліхне, заступник командувача сухопутними військами, зазначив, що армії бракувало такої системи, яка тепер забезпечує підвищену вогневу міць і дальність. Також було підкреслено гнучкість системи, яка здатна вести вогонь різними типами ракет.

Бригадний генерал Хенрік Ліхне, заступник командувача армією Данії, зазначив, що армії бракувало такої системи, яка тепер забезпечує збільшену вогневу міць і радіус дії. (Джерело фото: МО Данії)

Інтеграція нового обладнання – це трудомісткий процес. Випробувальні стрільби тривали впродовж дня з точними вимірюваннями для кожного запуску та ракети. Ці випробування в бойових умовах також використовувалися для вимірювання рівня шуму, створюваного системами PULS, і для оцінки кількості вихлопних газів у кабіні, де працює екіпаж. Підполковник Хенрік Хвільсом, керівник відділу бойової підтримки DALO, описав обстріл як результат значних зусиль усіх учасників, включаючи Датський артилерійський полк, Службу технічного обслуговування оборони, Elbit і DALO.

Начальник датського артилерійського полку полковник Майкл А. Віллумсен наголосив на важливості цієї віхи, зазначивши, що перші пробні стрільби стали визначним днем ​​для полку. Солдати датського артилерійського полку очікували цієї події деякий час. Придбання системи залпового вогню в основному виконано за планом за підтримки ізраїльського виробника. Тепер полк з нетерпінням чекає навчання солдатів новій системі озброєння в Латвії у відповідних оперативних умовах.

Очікується , що система PULS, встановлена ​​на вантажівках Tatra 815-7 Force 6×6, як і голландські системи, буде готова до оперативного використання до 2026 року. Станом на травень 2024 року Данія отримала всі свої реактивні системи залпового вогню Precise and Universal Launching System (PULS). (MRLs) разом із більшістю замовлених боєприпасів PULS, що дозволяє розпочати навчання.

Представник організації оборонного забезпечення та матеріально-технічного забезпечення (DALO) Міністерства оборони (МО) Данії раніше повідомив, що 19 систем ATMOS планується поставити з першого по четвертий квартал 2024 року, а вісім систем PULS – з другого кварталу 2023 року до у першому кварталі 2024 року, а повна оперативна спроможність запланована на 2025 рік. Окрім комплекту ракет, закупівля PULS включає командний пункт і транспортні засоби постачання. Elbit Systems у серпні 2023 року повідомила у Twitter, що Данія отримала свої перші ATMOS та PULS. Твіт містив відео одного ATMOS на платформі 8 × 8 і двох PULS на платформах 6 × 6, які доставляються в порт Данії.

Про PULS

Система Precision Fires Launcher System (PULS), розроблена компанією Elbit Systems, є мобільною артилерійською ракетною системою, визнаною своєю точністю та гнучкістю. Ця система, представляючи потенційні переваги для сучасних військових операцій, була продана різним країнам. Примітно, що Іспанія висловила інтерес до PULS у рамках програми високомобільних ракетних пускових установок (SILAM), а також Німеччина та Данія в Європі.

Пускова установка PULS, оснащена двома блоками, кожна з яких призначена для певних типів ракет, підвищує її універсальність. Ці варіанти ракет включають Accular 122 мм (включає 18 ракет із дальністю до 35 кілометрів), Accular 160mm (пропонує 10 ракет із дальністю до 40 кілометрів), EXTRA (включає 4 ракети з дальністю до 150 кілометрів). кілометрів) і Predator Hawk (включаючи 2 ракети з дальністю 300 кілометрів). Цей набір варіантів ракет дозволяє системі протистояти різноманітним загрозам, від тактичних цілей на близькій відстані до віддалених стратегічних цілей.

Хоча нинішні голландські системи також встановлені на вантажівках Tatra 815-7 Force 6x6, планується перенести їх на вантажівки Scania Gryphus, обладнані броньованими кабінами. (Джерело зображення: Venator News)
Хоча нинішні голландські системи також встановлені на вантажівках Tatra 815-7 Force 6×6, планується перенести їх на вантажівки Scania Gryphus, обладнані броньованими кабінами. (Джерело зображення: Venator News)

Розроблена для швидкого виконання місії, система PULS може почати та завершити стандартну місію запуску ракет менш ніж за одну хвилину. Такий швидкий час реагування забезпечує своєчасну вогневу підтримку на полі бою. Крім того, його адаптивність дозволяє бездоганно інтегруватися з різними військовими транспортними засобами, як гусеничними, так і колісними, з мінімальними необхідними модифікаціями. Ця адаптивність може потенційно знизити витрати на впровадження та обслуговування, забезпечуючи практичне рішення для досягнення передових можливостей запуску ракет.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: