Індія представила новий легкий танк Zorawar, який розроблений за рекордно короткий термін

Індія представила свій новий легкий бойовий танк Zorawar, розроблений за рекордний термін - менше двох років.

Підпишись на нас:

Ця нова легка бойова машина є спільним зусиллям Організації оборонних досліджень і розробок (DRDO) і Larsen & Toubro (L&T), розроблена спеціально для протидії загрозам з боку Китаю у високогірних районах.

Названий на честь генерала індоарійського народу Догри 19-го століття Зоравара Сінгха, який керував військовими операціями в Ладакху та Західному Тибеті, 25-тонний Zorawar є першим танком, розробленим і готовим до випробувань за такий короткий проміжок часу. Його амфібійні можливості дозволяють йому долати круті підйоми в гірській місцевості та перетинати річки та інші водойми легше, ніж більш важкі попередники, такі як танки Т-72 і Т-90.

Індійська армія розмістила початкове замовлення на 59 танків Zorawar і планує розширити програму придбання ще 295 таких броньованих машин. Очікується, що легкі танки Zorawar будуть прийняті на озброєння індійської армії до 2027 року.

Голова DRDO д-р Самір В. Камат наголосив на суворих випробуваннях, які Zorawar проходитиме, включаючи випробування взимку та на великій висоті:

«За моїми оцінками, для завершення повного циклу випробувань і переходу до придбання буде потрібно від року до півтора років. Тому я вважаю, що перший танк має бути готовий до 2027 року», – заявив він.

Армія запропонувала придбати місцеві легкі танки для покращення розгортання та пересування у високогірних районах, протистоячи розгортанню Китаєм аналогічних броньованих колон уздовж лінії фактичного контролю (LAC). Танки Zorawar розроблені з системою активного захисту від протитанкових керованих ракет і снарядів.

Крім того, амфібійна природа цих танків дозволить розгортати їх у прибережних регіонах, включаючи озеро Пангонг Цо у східному Ладакху, де індійські сили розгорнули значну кількість танків для протидії присутності Китаю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: