OTOKAR представив новий наземний безпілотник, який здатний замінити традиційні БМП

Турецька компанія Otokar представила ALPAR, нове покоління безпілотного наземного транспортного засобу (UGV), яке обіцяє переосмислити можливості сучасних військових сил. Розроблений для виконання широкого спектру бойових завдань, які зазвичай виконуються пілотованими бойовими машинами піхоти (БМП), ALPAR підвищує живучість і ефективність на полі бою, пропонуючи таку ж вогневу міць, як і стандартні БМП.

Підпишись на нас:

Як середній безпілотний наземний транспортний засіб, ALPAR є важливою віхою для турецької оборонної промисловості.

Однією з видатних особливостей ALPAR є його здатність безперебійно «спілкуватися» з безпілотними літальними апаратами та іншими засобами на полі бою, використовуючи штучний інтелект і аналітику даних для зменшення кількості персоналу, необхідного на полі. Це не тільки знижує ризик для життя людей, але й підвищує ефективність місії. Машина може похвалитися низьким температурним слідом, компактними розмірами та швидкозмінною інфраструктурою батареї, завдяки чому її легко транспортувати повітрям і швидко адаптувати до різних бойових сценаріїв. Крім того, місійні можливості ALPAR додатково розширені завдяки його здатності перевозити міні-безпілотний наземний транспортний засіб.

На оборонній виставці Eurosatory 2024 ALPAR був представлений як БМП з автономною вежею, озброєною 30-мм автоматичною гарматою та двома пусковими установками протитанкових керованих ракет. Ця конфігурація забезпечує таку ж вогневу міць, як і пілотована БМП, одночасно пропонуючи гнучкість дистанційного керування або повну автономність.

Турецька компанія OTOKAR показала свою нову безпілотну бойову машину на оборонній виставці Eurosatory 2024, яка проходила в Парижі в червні 2024 року. (Джерело фото: Army Recognition Group)
Турецька компанія OTOKAR показала свою нову безпілотну бойову машину на оборонній виставці Eurosatory 2024, яка проходила в Парижі в червні 2024 року. (Джерело фото: Army Recognition Group)

З представленням ALPAR компанія Otokar встановила новий стандарт для безпілотних наземних транспортних засобів, демонструючи потенціал підвищення безпеки, ефективності та універсальності в сучасних військових операціях. ALPAR є значним прогресом в оборонному секторі Туреччини, підкреслюючи зростаючий потенціал країни в розробці передових військових технологій.

Безпілотний наземний транспортний засіб ALPAR (UGV), розроблений компанією Otokar, має змінити сучасні військові операції завдяки передовій технології та різноманітному застосуванню. Однією з головних переваг ALPAR є його здатність зменшувати ризик для персоналу. Виконуючи небезпечні та рутинні завдання автономно або за допомогою дистанційного керування, ALPAR мінімізує необхідність перебування солдатів у зонах високого ризику, що значно підвищує безпеку військ.

Конструкція ALPAR дозволяє йому виконувати різні ролі на полі бою. Його модульна структура означає, що його можна налаштувати для різних цілей, включаючи вогневу підтримку, матеріально-технічне забезпечення, протиповітряну оборону та протитанкові місії. Ця універсальність гарантує, що ALPAR може адаптуватися до різних бойових сценаріїв, надаючи військовим командирам гнучкий інструмент для різноманітних тактичних потреб.

Стелс є ще однією важливою особливістю ALPAR. Його гібридна електрична система приводу дозволяє йому працювати безшумно, що має вирішальне значення для місій, які вимагають непомітності та низької видимості. Крім того, його низька теплова сигнатура допомагає підтримувати низький профіль під час операцій, зменшуючи ймовірність виявлення силами противника.

UGV також може похвалитися значною експлуатаційною витривалістю та мобільністю. Завдяки максимальній швидкості 70 км/год і запасу ходу до 500 км за допомогою гібридного приводу ALPAR може виконувати довготривалі місії без частої дозаправки або заміни батареї. Цей розширений радіус дії підвищує його здатність підтримувати оперативну присутність на величезних територіях.

Здатність ALPAR координувати роботу з іншими безпілотними системами, такими як БПЛА, ще більше підвищує його оперативну ефективність. Ця можливість дозволяє інтегрувати багатодоменні операції, де обмін даними в реальному часі та спільне виконання завдань між різними безпілотними системами покращує обізнаність про ситуацію та успіх місії.

Крім того, ALPAR може перевозити різне корисне навантаження до 15 тонн, включаючи додаткові міні-безпілотники, що розширює його функціональність на полі бою. Ця адаптивність робить ALPAR цінним активом, здатним виконувати широкий спектр завдань, від розвідки та спостереження до безпосередньої бойової підтримки.

Загалом поєднання передової автономної технології, модульної універсальності та ефективності роботи ALPAR позиціонує його як критично важливий компонент сучасної військової стратегії, підвищуючи бойові можливості, приділяючи пріоритет безпеці людського персоналу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: