Нідерландська армія представила першу модернізовану БМП CV90: її можуть отримати ЗСУ

Королівська армія Нідерландів представила першу модернізовану бойову машину піхоти (БМП) CV90 35NL. Цей прототип, відомий як First of Type 4 (FoT4), знаменує собою важливу віху в підвищенні можливостей сухопутних сил Нідерландів. Цю інформацію оприлюднило Міністерство оборони Нідерландів 2 липня 2024 року.

Підпишись на нас:

Модернізована машина оснащена новою баштою D35, ключовим компонентом варіанту Mk.IV, хоча сама машина зберігає корпус Mk.III. Ця гібридна конфігурація містить кілька передових удосконалень, що відрізняє її від попередників.

Башта D35 є родзинкою модернізованого CV90, оснащеного 35-мм гарматою та встановленою на щоглі COAPS-L (компактною оптоелектронною вдосконаленою стабілізованою системою). Ця система значно розширює можливості спостереження та цілевказівки машини. Крім того, башта включає систему активного захисту Iron Fist (APS) і капсулу протитанкової керованої ракети Spike-LR2 (ATGM).

Більше кращих камер для кращої обізнаності про ситуацію. (Джерело фото: МО Нідерландів)
Більше кращих камер для кращої обізнаності про ситуацію. (Джерело фото: МО Нідерландів)

Електронна архітектура CV9035NL MLU також зазнала значних удосконалень, інтегруючи сучасні технології для покращення загальної функціональності та взаємодії з іншими військовими системами.

Хоча башта D35 є серйозним прогресом, машина зберігає корпус Mk.III із кількома вдосконаленнями. Цей підхід поєднує в собі найкраще з обох світів, використовуючи перевірену надійність платформи Mk.III і водночас інтегруючи передові функції варіанту Mk.IV. Ця версія, офіційно позначена BAE Systems як Mk.IIIC, представляє третю ітерацію третього покоління автомобілів CV90.

Ліворуч 1 з 2 головок системи активного захисту. Праворуч нова система, яка дає командиру стабілізований огляд навколишнього середовища на великій відстані, називається електронний оптичний панорамний приціл. (Джерело фото: МО Нідерландів)
Ліворуч 1 з 2 головок системи активного захисту. Праворуч нова система, яка дає командиру стабілізований огляд навколишнього середовища на великій відстані, називається електронний оптичний панорамний приціл. (Джерело фото: МО Нідерландів)

Таку конфігурацію також обрали для Збройних Сил України та Швеції. Проте варто зазначити, що українські версії навряд чи використовуватимуть системи ПТУР чи АПС, натомість зосереджені на інших можливостях.

Перші серійні Mk.IV CV90 будуть доставлені до Словаччини та Чехії, загалом буде замовлено 398 машин. Ці спільні зусилля підкреслюють постійне зобов’язання європейських країн модернізувати свій військовий потенціал і забезпечити оперативну сумісність між союзниками по НАТО.

Презентація модернізованої БМП CV9035NL MLU підкреслює відданість Нідерландів утриманню надійних і технологічно передових військових сил. Коли ці транспортні засоби надійдуть на озброєння, вони відіграватимуть вирішальну роль у підвищенні оперативної ефективності голландської армії, забезпечуючи її добре оснащення для вирішення майбутніх викликів.

Нідерландська армія запровадила зразковий процес розробки та інновацій для цього оновлення. У тісній співпраці з технічними експертами та кінцевими користувачами, насамперед із молодшого покоління, армія тісно співпрацювала зі шведським виробником BAE Systems Hägglunds, щоб покращити автомобіль.

Ад’ютант Хелміх Ламбрехтс, який представляє кінцевих користувачів Kenniscentrum Grondgebonden Manoeuvre, наголошує на важливості цієї співпраці:

«З командою з 40 до 50 людей із спільноти CV90 ми разом працювали над цим проектом. Ми кілька разів їздили до Швеції, щоб перевірити та вдосконалити автомобіль, що стало унікальним досвідом для постачальника».

Процесу розробки та тестування передували багаторічні технічні дослідження. Фелікс Слот, технічний експерт із Commando Materieel & IT (COMMIT), пояснює:

«Ми постійно прагнемо передбачити майбутні потреби на полі бою та розробити необхідні технології для їх задоволення».

Ця робота призвела до розробки передових систем, таких як система активного захисту (APS), яка перехоплює вхідні загрози та обчислює їх джерело.

APS, який голландці вперше використають у рамках НАТО, вважають революційним. Ця система разом з іншими вдосконаленнями, такими як гумові гусениці для зменшення вібрації та підвищення комфорту екіпажу, робить CV90 дуже затребуваним транспортним засобом в альянсі:

«Тепер ми є бажаним клієнтом для виробника завдяки нашому великому досвіду», — каже Ламбрехтс.

Хоча перша нова модель не буде введена в експлуатацію раніше 2026 року, технічні експерти COMMIT вже планують наступне покоління CV90 на 2040 рік. Тим часом виробництво та технічне обслуговування нової моделі здійснюватиметься в основному голландськими компаніями з поглибленим співробітництвом зі Швецією та Данією для виробництва транспортних засобів, призначених для України.

Королівська армія Нідерландів представила першу модернізовану бойову машину піхоти (БМП) CV9035NL. (Джерело фото: МО Нідерландів)
Королівська армія Нідерландів представила першу модернізовану бойову машину піхоти (БМП) CV9035NL. (Джерело фото: МО Нідерландів)

Перша модель CV9035NL MLU буде представлена ​​вже у вересні цього року, знаменуючи собою початок нової ери для голландської армії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: