Суданські повстанці захопили китайські ракетні установки WS-1B і північнокорейські BM-11 зі складу збройних сил Судану

Видання War Noir повідомило, що Суданські сили швидкої підтримки (RSF) опублікували відео, на якому демонструються захоплені транспортні засоби та ракетні установки Збройних сил Судану (SAF). Серед захопленої техніки була щонайменше одна китайська 302-мм реактивна система залпового вогню (РСЗВ) Weishi WS-1B і три північнокорейські 122-мм РСЗВ BM-11.

Підпишись на нас:

Сили швидкої підтримки (RSF), значне воєнізоване угруповання в Судані, яке походить від збройних формувань Джанджавід, активних під час конфлікту в Дарфурі на початку 2000-х років. Офіційно створений у 2013 році для боротьби з повстанцями в Дарфурі, RSF значно зріс у силі та впливі, щоб стати ключовим гравцем у суданській політиці та військових справах. Це воєнізоване угрупування діє під командуванням Мохамеда Хамдана Дагало, більш відомого як Хемедті, і його керівництво під час конфлікту в Дарфурі відіграло важливу роль у зростанні популярності RSF.

Групу використовував уряд Судану для придушення повстань і політичного інакомислення, включно з придушенням продемократичних протестів у 2019 році, і вона зіткнулася з численними звинуваченнями в порушеннях прав людини, включаючи геноцид, військові злочини та злочини проти людства. Незважаючи на спроби поставити RSF під повний військовий контроль, вони зберегли значну автономію та продовжували залишатися значною силою в Судані, поки 15 квітня 2023 року не почалася повномасштабна громадянська війна між Збройними силами Судану (SAF), очолюваними генералом Абдель Фаттах аль-Бурхан і RSF під командуванням Хемедті.

Війна почалася з нападу RSF на урядові об’єкти, що призвело до інтенсивних боїв, зокрема в Хартумі та регіоні Дарфур. Обидві сторони були звинувачені у скоєнні жорстоких злочинів, включаючи широко поширене використання сексуального насильства, вербування дітей і численні тортури. Незважаючи на різні міжнародні спроби посередництва, включаючи Джиддську декларацію, конфлікт не вщухає, що призвело до серйозної гуманітарної кризи. Понад 14 000 людей були вбиті, близько 8,6 мільйонів були змушені переміщуватися, мільйони зіткнулися з гострою нестачею продовольства та потенційним голодом. Конфлікт серйозно підривав економіку Судану, що призвело до прогнозованого скорочення на 18,3% у 2024 році, а також зруйнував інфраструктуру засобів до існування, освіти та охорони здоров’я.

18 травня 2019 року суданські новини повідомили, що урядові сили Судану вперше застосували китайську ракетну установку дальнього радіусу дії WS-1B для бомбардування суданських повстанців. Судан придбав виробничу лінію WS-1B через Sudan Military Industrial Corporation, і вона збирається на місці. Поява цієї зброї під час однієї з кількох громадянських воєн у Судані ознаменувала перше використання китайських ракетних установок великої дальності в Африці.

WS-1B, 302-мм РСЗВ, є частиною сімейства ракет WeiShi, розроблених китайською компанією Sichuan Aerospace Industry Corporation (SCAIC). Розробка цього сімейства почалася в 1980-х роках, зосереджуючись на підвищенні можливостей далекобійної артилерії. Оригінальна система WS-1 пройшла випробування в 1990 році, а її модернізована версія, WS-1B, була вперше продемонстрована в 1993 році. WS-1B призначена для ураження критично важливих об’єктів противника глибоко в межах їх оборони, включаючи військові бази, зосередження військ, ракетні установки, аеропорти, транспортні вузли, промислові центри. Незважаючи на те, що WS-1B не був прийнятий на озброєння Китайської народно-визвольної армії (НВАК), він продавався на міжнародному ринку Китайською національною корпорацією точного машинобудування (CPMIEC). У 1996 році був підписаний контракт з Туреччиною, який передбачав постачання систем WS-1 і місцеве виробництво модернізованих версій, відомих як «Касирга» і «Ягуар».

У 2019 році урядові сили Судану вперше застосували китайську ракетну установку великої дальності WS-1B для обстрілу повстанців, що стало першим використанням китайської ракетної установки великої дальності в Африці. (Джерело зображення: Twitter/War Noir)
У 2019 році урядові сили Судану вперше застосували китайську ракетну установку великої дальності WS-1B для обстрілу повстанців, що стало першим використанням китайської ракетної установки великої дальності в Африці. (Джерело зображення: Twitter/War Noir)

Система WS-1B складається з пускової установки HF-4B, ​​встановленої на шасі вантажівки Tiema XC2200 6×6, транспортно-заряджаючої машини QY-4B (QY-88B) і командного пункту DZ-88B. Пускова установка містить чотири циліндричні хрестоподібні напрямні, які можуть регулюватися по вертикалі та азимуту, що дозволяє розгортати протягом 20 хвилин. Командний пункт DZ-88B оснащений системами зв’язку, GPS, метеорологічними приладами та цифровою системою керування стрільбою, керується екіпажем з п’яти осіб. Альтернативна конфігурація включає шестинаправляючу пускову установку на шасі 8х8.

Ракети WS-1B використовують твердопаливний двигун FG-43, досягаючи максимальної дальності до 180 км і швидкості польоту 5,2 М. Боєприпаси системи включають осколкову бойову частину ЗДБ-2 і касетний боєприпас СЗБ-1. БЧ ЗДБ-2 містить заряд ВР вагою 70 кг з 26 тис. осколками, а СЗБ-1 містить 466 кумулятивних осколкових елементів. Обидві боєголовки розраховані на ефективність, при цьому ракети досягають кругового вірогідного відхилення (CEP) 1-1,25%. Конфігурація батареї WS-1B включає командний пункт DZ-88B, 6-9 пускових установок HF-4 і таку ж кількість транспортно-зарядних машин QY-88B, кожна з яких містить 20 боєприпасів.

Інша РСЗВ, захоплена Силами швидкої підтримки (RSF), БМ-11, була представлена ​​в 1963 році як північнокорейська адаптація російської РСЗВ БМ-21. Ця модифікована версія має зменшену кількість ракетних напрямних, з 30 трубами замість оригінальних 40, що робить її легшим варіантом за попередника. BM-11 встановлюється на різних шасі всюдиходів 6×6, включаючи радянський ЗІС-151, китайську копію ЗІЛ-157, відому як FAW Jiefang CA-30, і вітчизняні копії японської вантажівки Isuzu HTW 11. Блоки BM-11 були помічені в таких країнах, як Лівія, Судан та Іран.

BM-11 працює з екіпажем з п’яти осіб і має час переміщення та встановлення три та дві хвилини відповідно. У системі відсутня броня. Як реактивна система залпового вогню БМ-11 використовує поворотну платформу і може стріляти 122-міліметровими ракетами, сумісними зі стандартними російськими, китайськими та північнокорейськими боєприпасами. Його максимальна дальність стрільби оцінюється в 20 500 метрів, скорострільність — два постріли в секунду, здатна дати повний залп за 15 секунд. Перезавантаження системи займає приблизно 8-9 хвилин.

BM-11 встановлюється на різних шасі всюдиходів 6x6, включаючи радянський ЗІС-151, китайську копію ЗІЛ-157, відому як FAW Jiefang CA-30, і вітчизняні копії японської вантажівки Isuzu HTW 11. . (Джерело фото: Twitter/KPA_bot)
BM-11 встановлюється на різних шасі всюдиходів 6×6, включаючи радянський ЗІС-151, китайську копію ЗІЛ-157, відому як FAW Jiefang CA-30, і вітчизняні копії японської вантажівки Isuzu HTW 11. . (Джерело фото: Twitter/KPA_bot)

Конфігурація шасі BM-11 переважно 6×6, що забезпечує подолання бездоріжжя під час військових операцій. Така конструкція дозволяє розгортати BM-11 з різних платформ, що сприяє її гнучкості в експлуатації. Незважаючи на відсутність броні, можливість швидкого розгортання та стрільби BM-11 забезпечує значну підтримку вогневої потужності в компактному та мобільному корпусі. Його конструкція та адаптації відображають підхід Північної Кореї до модифікації або копіювання існуючих військових технологій для задоволення потреб оборони.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: