Румунія визначилась, як підвищуючи ефективність своєї артилерії: купує південнокорейські артилерійські системи

Південнокорейська компанія Hanwha Aerospace підписала контракт з Міністерством національної оборони Румунії на суму приблизно 1,4 трильйона вон ($1 011 319 540). Контракт включає 54 самохідні гаубиці К9, 36 машин постачання боєприпасів К10, боєприпаси та різноманітну допоміжну техніку, як гусеничну, так і колісну. Ця угода робить Румунію 10-ю країною, яка придбала самохідну гаубицю K9, що свідчить про її широке використання та надійність.

Підпишись на нас:

Дипломатичні обміни між Південною Кореєю та Румунією були частими з початку 2024 року, з трьома візитами міністра оборони Румунії до Південної Кореї. Ключова подія відбулася 5 травня 2024 року, коли міністр оборони Південної Кореї відвідав Румунію, сприяючи стратегічним дискусіям, які підтримали підписання цього експортного контракту. Ця угода робить Румунію 10-м членом Клубу користувачів K9 і шостою країною НАТО, яка використовує 155-мм гусеничну самохідну гаубицю, приєднавшись до Туреччини, Польщі, Норвегії, Фінляндії та Естонії. Румунія також стає третім світовим оператором K10 після Норвегії та Австралії, підвищуючи ефективність своєї артилерії завдяки автоматизованим можливостям поповнення запасів.

Hanwha Aerospace також запропонувала бойову машину піхоти Redback (БМП) для підтримки зусиль Румунії з модернізації бронетехніки. Redback має значну схожість з K9 щодо трансмісії та шасі, що потенційно оптимізує роботу, виробництво та технічне обслуговування в Румунії. Ця пропозиція спрямована на задоволення потреб румунської армії у відповідь на нові загрози та зміну середовища бою.

Контракт включає 54 самохідні гаубиці К9, 36 машин постачання боєприпасів К10, боєприпаси та різноманітну допоміжну техніку, як гусеничну, так і колісну. (Джерело фото: Hanwha Aerospace)
Контракт включає 54 самохідні гаубиці К9, 36 машин постачання боєприпасів К10, боєприпаси та різноманітну допоміжну техніку, як гусеничну, так і колісну. (Джерело фото: Hanwha Aerospace)

K9 Thunder, яка займає понад 50 відсотків світового ринку самохідних гаубиць, буде переважно виготовлятися та ремонтуватися на місці в Румунії. Цей підхід передбачає значну участь місцевих постачальників для максимізації економічних і промислових переваг у Румунії. Стратегія Hanwha Aerospace включає місцеве виробництво оборонного обладнання, створення місцевих можливостей для працевлаштування, передачу технологій і створення Центру передового досвіду для операцій з обслуговування, ремонту та капітального ремонту (MRO) на новому підприємстві в Румунії.

Президент і генеральний директор Hanwha Aerospace Джаейл Сон прокоментував важливість угоди, відзначивши включення артилерійських машин, транспортних засобів підтримки та боєприпасів. Постачання цих систем заплановано протягом наступних п’яти років, а перша партія очікується на початку 2027 року. Пітер Бе, віце-президент Hanwha Aerospace Europe, підкреслив потенційні переваги для оборонної промисловості Румунії через програми локалізації, спрямовані на інтеграцію румунських систем промисловості в глобальні ланцюжки поставок Hanwha Aerospace і позиціонувати Румунію як центр наземного бізнесу Hanwha в Європі.

Станом на початок 2024 року 155-мм самохідна гаубиця K9 Thunder займає понад 50% світової частки ринку самохідних гаубиць
Станом на початок 2024 року 155-мм самохідна гаубиця K9 Thunder займає понад 50% світової частки ринку самохідних гаубиць

Адміністрація Південнокорейської програми оборонних закупівель (DAPA) планує активно продовжувати експорт до Румунії, підтримуючи різні рекламні заходи, такі як зустрічі на місці та технічні демонстрації, щоб підкреслити можливості південнокорейської оборонної продукції. Со Чон Ук, голова Адміністрації програми оборонних закупівель, заявив, що експорт до Румунії, оцінений DAPA приблизно в 1,3 трлн вон ($938 302 963,00), підвищить статус Кореї як експортера оборонної продукції, і підкреслив важливість продовження співпраці з Румунією для зміцнення оборонно-промислового партнерства.

29 травня 2024 року видання Army Recognition повідомило, що міністр національної оборони Південної Кореї Шин Вон Сік мав відвідати Румунію для завершення контракту Hanwha Aerospace на експорт озброєнь на суму 1,4 трильйона вон (1 025 625 986 доларів). За словами високопоставленого військового чиновника, головною метою міністра Шина було укласти експортну угоду Hanwha Aerospace з урядом Румунії. Ця угода передбачала продаж 54 самохідних гаубиць K9 Thunder і 36 транспортних засобів доставки боєприпасів (ARV) K10 з метою підписання угоди протягом першої половини року. Голова Hanwha Group Кім Син Йон нещодавно відвідав завод компанії в Чангвоні, заохочуючи співробітників забезпечити румунське замовлення. У разі завершення невиконаних оборонних замовлень Hanwha Aerospace перевищить 30 трильйонів вон (приблизно 21 978 261 000 доларів США), що стало першим для будь-якої південнокорейської оборонної компанії.

Станом на початок 2024 року 155-мм самохідна гаубиця K9 Thunder займає понад 50% частки світового ринку самохідних гаубиць. Його прийняття зумовлено його технічними характеристиками, такими як висока скорострільність, дальність вистрілу  та ефективна мобільність у різних місцевостях. Ці особливості зробили її кращим вибором для модернізації артилерійських систем у різних національних арміях. Потенційний експорт до Румунії збільшить присутність K9 на ринку серед членів НАТО, оскільки такі країни, як Норвегія, Естонія, Туреччина, Польща та Фінляндія, вже закуповують ці системи. Крім того, K9 експортується до Австралії та Єгипту.

Введена в озброєння в 1999 році, K9 Thunder забезпечує покращення дальності, вогневої потужності та мобільності порівняно з попередніми артилерійськими системами, такими як самохідні гаубиці K55. Приблизно 1800 155-мм самохідних гаубиць K9 Thunder було виготовлено з початку їх розробки в 1989 році. Проект, очолюваний Агентством оборонного розвитку (ADD) і за участю кількох південнокорейських компаній, мав на меті протистояти розгалуженим артилерійським системам Північної Кореї.

K9 Thunder оснащений основною гарматою калібру L52 калібру 155 мм, яка здатна стріляти різними боєприпасами стандартів НАТО з максимальною дальністю стрільби від 18 до 50 км, залежно від типу боєприпасів. K9 Thunder може зробити три постріли за 15 секунд і підтримувати швидкість 6-8 пострілів на хвилину. Гаубиця броньована сталлю MIL-12560H, що забезпечує захист від осколків снарядів калібру 155 мм, бронебійних снарядів калібру 14,5 мм та протипіхотних мін. Оснащений двигуном STX-MTU MT881 Ka-500 потужністю 1000 кінських сил, він розвиває швидкість 67 км/год і має запас ходу приблизно 480 км. Удосконалені системи навігації та управління вогнем підвищують його ефективність.

Автомобіль K10 Ammunition Resupply Vehicle (ARV), представлений на початку 2000-х років, має ту ж шасі, трансмісію та підвіску, що й K9, що забезпечує сумісність і ефективність матеріально-технічного забезпечення. K10 має автоматизовану систему передачі боєприпасів, яка скорочує час поповнення запасів і людську силу, передає до 12 снарядів на хвилину, займає 37 хвилин для повного перезарядження та перевозить 104 снаряди калібру 155 мм із 504 одиницями заряду. Він працює з екіпажем із трьох осіб і має броню проти осколків снарядів калібру 155 мм і снарядів калібру 14,5 мм, що забезпечує надійний захист у бойових сценаріях.

K10 має автоматизовану систему передачі боєприпасів, яка скорочує час поповнення запасів і робочу силу, передаючи до 12 снарядів на хвилину та займаючи 37 хвилин для повного перезарядження. (Джерело зображення: Army Recognition)
K10 має автоматизовану систему передачі боєприпасів, яка скорочує час поповнення запасів і робочу силу, передаючи до 12 снарядів на хвилину та займаючи 37 хвилин для повного перезарядження. (Джерело зображення: Army Recognition)

Про користувачів в світі

Поточні користувачі K10 включають Південну Корею, яка інтегрувала значну кількість цих транспортних засобів у свою армію. Норвегія також закупила K10 з початковим замовленням, а потім додатковими одиницями, в результаті чого їх загальна кількість склала 14 автомобілів, позначених як K10 VIDAR. Австралія замовила 15 машин K10 в рамках своєї програми оборонної модернізації, і ці 15 AS10 AARV будуть вироблятися за ліцензією на Geelong. Крім того, Єгипет розмістив нерозголошене замовлення на K10EGY разом із K11 Машиною керування направленням вогню (FDCV), щоб підвищити свої артилерійські можливості.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: