Двигун 3.0 TFSI Audi (EA837, компресор): версії, відкликання, бюлетені, проблеми

Коротко: 3.0 TFSI родини EA837 - бензиновий V6 Audi з механічним компресором Eaton у розвалі блока: 2995 см³, від 200 кВт (272 к.с.) і 400 Нм до 260 кВт (354 к.с.) і 470 Нм. Його ставили на Audi A6, A7, A8, S4, S5, Q5, SQ5 і Q7, а також на Volkswagen Touareg Hybrid. Привід ГРМ ланцюговий і розташований ззаду, з боку коробки. Про цей мотор є ціла тека документів Audi: два відкликання через витік пального з рамп і шість сервісних бюлетенів та акцій про помпу, термостат, вентиляцію картера, витрату оливи, шум натягувачів і відкладення. Назву «3.0 TFSI» носить і новий мотор з турбіною, тож спершу варто з’ясувати покоління.

Яке покоління 3.0 TFSI у вас

ПоколінняНаддувВпорскуванняПотужність і моментПриклади кодів
EA837механічний компресор Eaton типу Roots у розвалі блока, привід ременембезпосереднє (FSI)від 200 кВт (272 к.с.), 400 Нм на Q7 до 245 кВт (333 к.с.), 440 Нм; SQ5 - 260 кВт (354 к.с.), 470 НмCAJA, CAKA, CCBA, CGWB, CGWC, CGXC, CTUA, CTUB
EA837 evoкомпресор з електромагнітною муфтою, яка його відключаєкомбіноване: безпосереднє плюс у впускний колекторCREC - 245 кВт (333 к.с.), CREA - 228 кВт (310 к.с.); 440 НмCREC, CREA
EA839одна турбіна в розвалі блокабезпосереднє250 кВт (340 к.с.) або 260 кВт (354 к.с.), 500 НмCWGD, DLZA

Дані за програмами самонавчання Audi SSP 437, 603, 624, 632, 655, 669 і 670. Мотор з кодом DECA, який іноді записують у 3.0 TFSI, насправді 2.9 TFSI з двома турбінами для RS5: 331 кВт (450 к.с.) і 600 Нм (документ Audi AWA-18-06). Далі в статті йдеться про компресорний EA837 і його оновлену версію.

Три покоління двигуна Audi 3.0 TFSI: EA837 з компресором, EA837 evo і EA839 з турбіною
Під назвою 3.0 TFSI є три покоління: два з механічним компресором і новіше з турбіною. Відрізнити їх допоможе код двигуна.

Версії компресорного EA837

КодПотужністьМоментДе підтверджений
у релізі не названо200 кВт (272 к.с.)400 НмAudi Q7, офіційний реліз Audi 2010 року
CAJA213 кВт (290 к.с.)420 НмAudi A6 C6, з 2009 модельного року
CGWB220 кВт (300 к.с.)440 НмAudi A6 Avant C7, 2012 модельний рік
CTUA228 кВт (310 к.с.)440 НмAudi A7, 2013 модельний рік (специфікація Audi A7)
CAKA, CCBA, CGWC, CTUB245 кВт (333 к.с.)440 Нммануал Audi для родини A4 і A5 з компресорним V6
CGXC245 кВт (333 к.с.)440 НмAudi S4 B8, 2013 модельний рік (специфікація Audi A4/S4)
CGEA245 кВт (333 к.с.)440 НмVW Touareg Hybrid (програма самонавчання VW SSP 452)
CREC245 кВт (333 к.с.)440 НмAudi Q7 другого покоління (SSP 632)

SQ5 першого покоління з бензиновим V6 має 260 кВт (354 к.с.) і 470 Нм (пресреліз Audi про SQ5); код двигуна в пресрелізі не названо. Роки - це модельні роки документів, а не повні періоди випуску. Для кодів CGWA, CGWD, CGXA і CGXB, а також для Porsche Cayenne і Panamera S Hybrid повних заводських даних ми не знайшли, тому в таблиці їх немає.

Технічні характеристики

ПараметрЗначення
Робочий об’єм2995 см³, V6 з кутом розвалу 90°
Діаметр циліндра і хід поршня84,5 х 89 мм
Ступінь стиску10,5:1 (CAJA), 10,8:1 (CREA, evo)
Блокалюмінієво-кремнієвий сплав, поверхня циліндрів без гільз; у версії evo - тонкостінні чавунні гільзи близько 1 мм
Наддувкомпресор Eaton типу Roots у розвалі блока
Привід ГРМланцюги, ззаду двигуна, з боку коробки передач
ОливаVW 502 00 або VW 504 00, приблизно 6,8 л із заміною фільтра - для ринку США, 2017 модельний рік (таблиця обслуговування Audi від 05.05.2016)

Поверхню циліндрів раннього блока в інтернеті часто називають «нікасилом». За документами Audi це інша технологія: алюмінієво-кремнієвий сплав, у якому хонінгування оголює тверді частинки кремнію. Об’єм оливи наведено для компресорних S4, S5, A6, A7, A8, Q5, SQ5 і Q7 з таблиці Audi для ринку США 2017 модельного року; для інших років, Touareg і Porsche дивіться їхні посібники.

Який бензин лити

Єдиної вимоги для всіх 3.0 TFSI немає, вона залежить від коду. Для CAJA і CTUA документи Audi називають RON 95 і допускають RON 91 зі зниженням потужності. Для 333-сильного CGXC на S4 - RON 98, а RON 95 допускається зі зниженням потужності. Для CREA (версія evo) програма самонавчання SSP 624 називає RON 95. Точну вимогу для своєї машини шукайте на лючку бензобака.

Відкликання: витік пального з рамп

КампаніяКого стосується (модельні роки, ринок США)Що робили
NHTSA 15V-019, Audi 24AP (2015)S4, S5 і Q7 2011-2012, A6 2012, A7 2012-2013; VW Touareg Hybrid 2012 під кодом 24BKзаміна паливних рамп та ущільнень (документ NHTSA 15V-019)
NHTSA 19V-035, Audi 24DP (2019)A8 2015-2018, A6 і A7 2016-2018, Q7 2017-2018заміна паливних рамп (документ NHTSA 19V-035)

Це єдині дві справжні відкличні кампанії серед знайдених документів, і обидві стосуються безпеки: пальне, що тече на гарячий мотор. Чимало 3.0 TFSI потрапляє в Україну зі США, тому чи виконано кампанію, варто перевірити за VIN на сайті NHTSA або в дилера. Для машин європейського ринку номерів кампаній KBA ми не підтвердили.

Сервісні бюлетені та акції

ВузолДокументКого стосується (модельні роки)Суть
Помпалист Audi про акцію 19H1/F1, 2011окремі Audi 2009-2011 з 3.0 TFSI, 3.0 TDI і 3.2 FSIпередчасний знос ущільнення і теча; сервісна акція
ТермостатTSB 2040491/4, 22.07.2016A6 2012-2015, A7 2012-2016, A8 2013-2014, A4 і Q5 2013-2015, A5 2013-2014помилка P1B1C: дефект термостата на машинах 2012-2013 років або хибне попередження через помилку програмного забезпечення
Вентиляція картераTSB 2031458/1, 05.11.2012S4 і S5 2010-2012, A6 C6 2009-2011, A6 і A7 2012, Q7 2011-2012помилки P1137 і P1139; новий клапан регулювання тиску і оновлення програми
Витрата оливиTSB 2030197/16, 03.05.2016S4, S5 Cabriolet, A6, A7, Q7 у діапазоні 2009-2012тиск у картері впливає на витрату оливи
Натягувачі ланцюгаTSB 2039995/2, 27.04.2016A4, A6 і Q7 2011-2015, A5 2013-2015, A7 2012-2015, A8 і Q5 2013-2015тріск 1-3 секунди після холодного пуску від верхнього натягувача; заміна обох верхніх натягувачів
ВідкладенняTSB 2014753/11, 01.04.2020бензинові Audi 2000-2019; окремий пункт для CREC 2016-2019відкладення на клапанах, форсунках і в камері згоряння; у CREC забруднені форсунки закриваються негерметично

Бюлетень - це інструкція для сервісу, а не визнання, що вузол ламається на кожній машині. Показовий приклад - ланцюг: документ Audi прямо каже, що короткий тріск натягувача після холодного пуску пошкоджень не спричиняє. Тобто сам по собі цей звук не доказ, що ланцюг «от-от перескочить»; але чи це саме описаний у бюлетені випадок, має визначити сервіс.

Перевірка поширених тверджень

ТвердженняЩо кажуть джерела
«У 3.0 TFSI турбіна»У EA837 і EA837 evo - механічний компресор. Турбіна з’явилася в новому EA839 (CWGD, DLZA)
«Циліндри покриті нікасилом»Ранній блок - алюмінієво-кремнієвий сплав; перехід на Nikasil документами не підтверджено. У версії evo - тонкі чавунні гільзи
«Тріск після пуску - ланцюг скоро перескочить»TSB Audi описує шум 1-3 секунди від верхнього натягувача і зазначає, що пошкоджень він не спричиняє; усувають його заміною обох верхніх натягувачів
«Усім 3.0 TFSI потрібен 98-й»Залежить від коду: CAJA, CTUA і CREA - RON 95, CGXC на S4 - RON 98
«DECA - це теж 3.0 TFSI»Ні, це 2.9 TFSI з двома турбінами для RS5
«Задири циліндрів - масова хвороба»Відкликань чи бюлетенів саме про задири в перевірених джерелах ми не знайшли; є бюлетень про витрату оливи через тиск у картері
«Ресурс 250 тисяч кілометрів»Заводської цифри в перевірених джерелах немає

Ресурс і надійність

Заводської цифри ресурсу в перевірених джерелах немає, і ми не наводимо оцінок без статистики. З незалежних даних є звіт ADAC про вживану Audi A6 C7: модель 2011-2018 років він характеризує як надійну, з добрими результатами у статистиці поломок і кращими за середні на техоглядах. Це оцінка автомобіля загалом, а не окремо компресорного V6. Стан конкретного мотора оцінюють на СТО: холодний пуск після ночі, тиск у картері і стан вентиляції, витрата оливи, течі охолоджувальної рідини біля помпи і термостата, ендоскопія циліндрів.

Чи варто брати авто з 3.0 TFSI

Це мотор для тих, кому потрібна тяга на низьких обертах і хто готовий платити за обслуговування V6 преміум-класу: 440 Нм роблять і S4, і важкий Q7 швидкими. Документи Audi підказують, що саме перевіряти перед купівлею, хоча й не гарантують, що всі майбутні несправності вдасться побачити заздалегідь. Відмовитися або торгуватися варто, якщо не виконано відкликання щодо паливних рамп, мотор довго шумить на холодному пуску, є течі антифризу, продавець доливає оливу і не каже скільки, а історії обслуговування немає. Про самі машини: чи варто брати Audi A4 B8. Дизельна альтернатива в тих самих кузовах - 3.0 TDI.

Що перевірити перед купівлею

  • Покоління і код двигуна: компресорний EA837, його версія evo чи вже турбований EA839.
  • VIN: чи виконано відкликання щодо паливних рамп (15V-019 або 19V-035 для машин зі США).
  • Холодний пуск після ночі: будь-який тріск чи гуркіт ланцюгів показати сервісу. Бюлетень Audi називає нешкідливим лише конкретний шум верхнього натягувача тривалістю 1-3 секунди після першого пуску дня, і що це саме він, має підтвердити діагностика.
  • Діагностику: P1B1C (термостат), P1137 і P1139 (вентиляція картера), пропуски запалювання.
  • Течі охолоджувальної рідини в розвалі блока і біля помпи.
  • Витрату оливи: скільки доливають між замінами.
  • Ендоскопію циліндрів і стан впускних клапанів.

Загальна методика огляду - у матеріалі перевірка б/в авто за 30 хвилин.

Обслуговування

  • Олива: VW 502 00 або VW 504 00, приблизно 6,8 л із фільтром за таблицею Audi для ринку США 2017 модельного року; для своєї машини звіртеся з посібником.
  • Ремінь приводу компресора - за регламентом своєї машини; та сама таблиця Audi передбачає його заміну через 60 000 миль.
  • Бензин - за кодом двигуна: RON 95 або RON 98, вимога вказана на лючку бензобака.
  • Ланцюги ГРМ - за станом; вони стоять ззаду двигуна, тому робота трудомістка.
  • Регламенти: ТО Audi A6 C7, ТО Audi A4 B8, ТО Audi Q5 8R, ТО Audi Q7 4L.

FAQ

У 3.0 TFSI компресор чи турбіна?

У родині EA837 і в її оновленій версії evo - механічний компресор Eaton у розвалі блока. Новий 3.0 TFSI родини EA839 (коди CWGD, DLZA) має одну турбіну.

У 3.0 TFSI ремінь чи ланцюг ГРМ?

Ланцюги. Вони розташовані ззаду двигуна, з боку коробки передач.

Яка потужність 3.0 TFSI з компресором?

Від 200 кВт (272 к.с.) і 400 Нм на Q7 до 245 кВт (333 к.с.) і 440 Нм у більшості версій; SQ5 першого покоління має 260 кВт (354 к.с.) і 470 Нм.

Скільки оливи у 3.0 TFSI?

Приблизно 6,8 л із заміною фільтра, допуск VW 502 00 або VW 504 00 - за таблицею Audi для ринку США 2017 модельного року (компресорні S4, S5, A6, A7, A8, Q5, SQ5 і Q7).

Чи були відкликання 3.0 TFSI?

Серед знайдених документів їх два, обидва через витік пального з паливних рамп: NHTSA 15V-019 (2015) і 19V-035 (2019). Решта документів - сервісні бюлетені та акції.

Тріщить після холодного пуску: це небезпечно?

Бюлетень Audi описує шум тривалістю 1-3 секунди від верхнього натягувача ланцюга і зазначає, що пошкоджень він не спричиняє. Усувають його заміною обох верхніх натягувачів. Чи ваш шум саме цей, має підтвердити сервіс: за самою тривалістю цього не визначити.

Дивіться також: двигун 3.0 TDI, двигун 2.0 TSI EA888, каталог двигунів - проблеми і ресурс.

Фото: EurovisionNim, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 (Audi A7 3.0 TFSI quattro 2011 року; кадр обрізано).

Підпишись на нас:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: