Чи варто брати Nissan Note б/у: чесний вердикт, двигуни, ціни, слабкі місця

Nissan Note - той рідкісний випадок, коли маленьке авто зовні виявляється майже мінівеном усередині. Перше покоління E11 випускали з 2006 по 2013 рік, друге E12 - з 2013 по 2020. В Європі ця модель стала улюбленцем літніх водіїв, і для покупця на вторинці це несподіваний плюс: значна частина екземплярів роками їздила по 5-8 тисяч кілометрів на рік до аптеки та супермаркета, зберігалася в гаражі й обслуговувалася в дилера за книжкою.

Але не все так безхмарно. Покоління E11 і E12 - це фактично два різні автомобілі з різною технікою. У першого - простий ланцюговий мотор і класичні коробки, у другого - трициліндрові двигуни та варіатор, який вимагає окремої розмови. Тому відповідь на питання, чи варто брати Nissan Note з пробігом, сильно залежить від того, яке саме покоління і з яким агрегатом ви розглядаєте.

Ми розібрали обидва покоління по агрегатах, звірили ціни з оголошеннями на авторинку України та зібрали типові поломки з відгуків власників. Почнемо з головної таблиці.

Двигун / версіяНадійність і особливостіЦіна в Україні, грнВердикт
1.4 CR14DE, 88 к.с. (E11, 2006-2013)Простий ланцюговий мотор, слабкої динаміки150 000 - 260 000Брати для міста
1.6 HR16DE, 110 к.с. (E11, 2006-2013)Ланцюг ГРМ, з пробігом можлива витрата оливи170 000 - 290 000Найкращий вибір
1.5 dCi K9K, 86-90 к.с. (E11)Економічний дизель, але дорогі форсунки й турбіна, вимогливий до пального160 000 - 270 000Тільки з історією обслуговування
1.2 HR12DE, 80 к.с. (E12, 2013-2020)Три циліндри, слабкі опори двигуна та бензонасос, динаміки впритул290 000 - 400 000Компроміс, з механікою прийнятно
1.2 DIG-S HR12DDR, 98 к.с. (E12)Компресор і безпосередній упорск, складний і дорогий у ремонті300 000 - 420 000Обережно, тільки після діагностики
1.2 e-Power (E12, 2016-2020, Японія)Бензогенератор плюс електромотор, надійний, але правий руль і сервіс обмежений450 000 - 650 000Для ентузіастів гібридів

Що це за авто і для кого

Note E11 побудований на платформі B, спільній з Micra та Renault Clio, але з розтягнутою базою. Звідси головний козир моделі - простір салону як у класу вище: висока посадка, пласка підлога, задній диван із поздовжнім регулюванням у багатьох комплектаціях, багажник із подвійною підлогою. За відчуттям місця ззаду Note легко сперечається з компактвенами.

Друге покоління E12 стало нижчим і сучаснішим на вигляд, але концепція та сама: маленький зовні, великий усередині. В Україні E11 - це переважно привезені з Європи екземпляри, а серед E12 багато машин з Японії, зокрема гібридних версій e-Power з правим кермом.

Феномен пенсіонерського авто працює на покупця. Типовий європейський перший власник Note - літня людина, яка їздила мало, акуратно і обслуговувалася вчасно. Тому серед E11 досі реально знайти екземпляр з чесним пробігом до 150 тисяч і повною сервісною історією. Якщо ви шукаєте перший автомобіль - Note вартий місця у короткому списку, який ми зібрали в хабі найкращих авто для початківця. А якщо порівнюєте з іншими бюджетниками цього класу - подивіться нашу картку Hyundai Getz: він простіший технічно, але помітно тісніший.

Двигуни: який брати

Загальні принципи вибору мотора на вторинці ми розбирали в великому гіді по двигунах, тут - конкретика по Note.

1.6 HR16DE - головна причина брати E11

Атмосферний 1.6 на 110 к.с. з ланцюгом ГРМ - найвдаліший агрегат моделі. Мотор і ланцюг витривалі, конструкція без гідрокомпенсаторів вимагає лише періодичного регулювання клапанів. Типові вікові болячки: витрата оливи після 150-200 тисяч через залягання кілець, чутливі котушки запалювання та подвійний комплект свічок. Це найдорожча у графі ціни версія E11 - 170-290 тисяч гривень залежно від року та стану, і ці гроші виправдані.

1.4 CR14DE - чесний міський мінімум

Мотор на 88 к.с. так само ланцюговий і конструктивно простий. Головний недолік не в надійності, а в динаміці: з повним завантаженням на трасі його відверто мало. Для міста і невеликих пробігів - нормальний вибір за 150-260 тисяч гривень, до того ж такі версії найдешевші в утриманні.

1.5 dCi K9K - економія з ризиками

Дизель спільної розробки з Renault витрачає 4-5 літрів на сотню, і доглянуті екземпляри служать довго. Але це найвимогливіший мотор гами: форсунки чутливі до якості пального, турбіна страждає від прострочених замін оливи, а на запущених екземплярах зустрічається провертання вкладишів колінвала. Брати тільки з документально підтвердженим обслуговуванням, ціни - 160-270 тисяч гривень.

Мотори E12: 1.2 HR12DE і 1.2 DIG-S

Базовий трициліндровий HR12DE на 80 к.с. надійний за механікою, але власники скаржаться на недовговічний бензонасос і опори двигуна, які здаються вже до 100 тисяч. Версія DIG-S з механічним компресором і безпосереднім упорском їде значно бадьоріше, однак це найскладніший мотор у гамі: нагар на клапанах, дорогий паливний насос високого тиску, вимогливість до оливи. Гібрид e-Power з Японії технічно цікавий і економічний, але правий руль і обмежена кількість сервісів роблять його нішевим вибором.

Коробки передач

На E11 усе просто і добре: п’ятиступенева механіка практично вічна, а класичний чотириступеневий автомат на 1.6 - один із найнадійніших агрегатів свого часу, який за заміни оливи раз на 60 тисяч служить довго. Саме зв’язка HR16DE з автоматом - золотий склад першого покоління.

З E12 треба говорити чесно: більшість автоматичних версій оснащені варіатором Jatco JF015E, і це найслабше місце покоління. За відгуками власників, перші проблеми - поштовхи, гул, пробуксовки - з’являються у діапазоні 150-200 тисяч кілометрів, а на машинах без замін робочої рідини й раніше. Контрактний варіатор або капітальний ремонт коштує співмірно з третиною ціни самого авто.

Тепер про механізм, чому цей варіатор помирає, - це варто розуміти перед покупкою. JF015E конструктивно компактний: малі діаметри конусів і додатковий планетарний ряд означають високий питомий тиск паска на конуси. Продукти зносу паска потрапляють у робочу рідину, забивають соленоїди гідроблока та редукційний клапан оливонасоса. Тиск у магістралі падає, пасок починає проковзувати під навантаженням і лишає задири на конусах - після цього допомагає тільки розбирання з заміною конусів і паска. Тому головне правило для E12 з варіатором: заміна спеціальної рідини кожні 40-50 тисяч кілометрів і спокійна манера їзди. Якщо в історії машини замін немає - закладайте ремонт у ціну або шукайте механіку.

Слабкі місця Nissan Note

Окрім коробки E12, у моделі є типовий набір вікових проблем, який ми звіряли з відгуками власників обох поколінь:

  • Ресурс варіатора JF015E на E12 критично залежить від замін рідини.
  • Витрата оливи моторами HR16DE після 150-200 тисяч - контролюйте рівень щомісяця, залягання кілець лікується розкоксуванням або переборкою.
  • Електропідсилювач керма - на ранніх E11 траплялися відмови блока, а до 150 тисяч з’являється люфт у рульовій рейці через зношені втулки.
  • Задні барабанні гальма - після 100 тисяч закисають механізми регулювання і тягнеться трос ручника.
  • Опори двигуна на трициліндрових моторах E12 - вібрації на холостих уже до 100 тисяч.
  • Корозія - зовні кузов тримається добре, але перевіряйте точки кріплення килима до підлоги зсередини та шви під ущільнювачами.
  • Дрібна електрика - котушки запалювання, датчики, кнопки склопідйомників на віку.

Якщо на тест-драйві чуєте сторонні звуки або відчуваєте посмикування - спершу звірте це з нашим розбором симптомів несправностей авто, а перед внесенням завдатку пройдіться по чек-листу перевірки вживаного авто.

Ціни купівлі та утримання

Орієнтири за оголошеннями українського авторинку станом на 2026 рік такі. Ранні E11 2006-2009 років з мотором 1.4 стартують від 150 тисяч гривень, доглянуті 1.6 пізніх років доходять до 290 тисяч. Дизельні версії тримаються в діапазоні 160-270 тисяч. Друге покоління E12 помітно дорожче: бензинові 1.2 коштують 290-420 тисяч залежно від мотора і року, а японські e-Power - 450-650 тисяч гривень. Для порівняння: за гроші раннього E12 можна взяти найкращий E11 з запасом на повне освіження підвіски.

Утримання E11 бюджетне: запчастини поширені, частина ходової уніфікована з Renault і Micra, витрата пального 1.6 з автоматом - 7-8 літрів у місті. Найдорожчий ризик E12 - варіатор, тому в бюджет володіння відразу закладайте регулярні заміни рідини. Регламент, інтервали та слабкі вузли по обслуговуванню ми детально розписали в гіді по ТО Nissan Note.

Кому варто, кому ні

Note E11 варто брати тим, кому потрібне просте, просторе і дешеве в утриманні авто для міста й траси: сім’ям з дитячим кріслом, початківцям, людям старшого віку. Оптимальна конфігурація - 1.6 HR16DE з механікою або класичним автоматом. E12 підійде тим, хто хоче свіжішу машину і готовий або шукати механіку, або дисципліновано обслуговувати варіатор.

Кому не варто: тим, хто чекає драйву - Note про практичність, а не про емоції. Любителям траси з повним завантаженням не підійде 1.4 і базовий 1.2. І головна помилка покупця, яку ми регулярно бачимо: люди перевіряють варіатор E12 п’ятихвилинною поїздкою по рівній дорозі. Несправний JF015E на холодну часто працює пристойно - поштовхи і пробуксовки з’являються після прогрівання під навантаженням. Тест-драйв має тривати щонайменше 20-30 хвилин з розгонами, підйомами і рухом у заторному режимі, а в ідеалі - з заміром тиску в магістралі варіатора на сервісі.

Поширені запитання

Який Nissan Note найнадійніший?

Перше покоління E11 з мотором 1.6 HR16DE і механікою або класичним чотириступеневим автоматом. Мотор витривалий, коробки прості, а типові проблеми дешеві в усуненні.

Чи надійний варіатор на Nissan Note E12?

Варіатор Jatco JF015E - найслабше місце E12. За відгуками власників, проблеми з’являються на 150-200 тисячах кілометрів, а без регулярних замін рідини раніше. З заміною рідини кожні 40-50 тисяч і спокійною їздою він служить помітно довше.

Скільки коштує Nissan Note б/у в Україні?

Станом на 2026 рік E11 2006-2013 років коштує орієнтовно 150-290 тисяч гривень залежно від мотора і стану, E12 2013-2020 - 290-420 тисяч за бензинові версії та 450-650 тисяч за японські гібриди e-Power.

Ланцюг чи ремінь ГРМ на Nissan Note?

Бензинові мотори CR14DE, HR16DE та трициліндрові двигуни E12 мають довговічний ланцюг ГРМ. Ремінь застосовано лише на дизелі 1.5 dCi, і його треба міняти за регламентом.

Що краще: Nissan Note чи Hyundai Getz?

Note виграє простором салону, багажником і мотором 1.6, Getz - простішою конструкцією та дешевшими запчастинами. Для сім’ї практичніший Note, для мінімального бюджету на утримання - Getz.

Вердикт

Так, Nissan Note з пробігом брати варто - але вибірково. Найрозумніша покупка - E11 з мотором 1.6 HR16DE: витривалий ланцюговий двигун, надійні коробки, простір як у класу вище і високі шанси знайти доглянутий екземпляр від акуратного європейського власника за 170-290 тисяч гривень. E12 - хороша машина з однією великою умовою: варіатор JF015E вимагає підтвердженої історії замін рідини і довгого тест-драйву, інакше закладайте в бюджет його ремонт. Дизель і компресорний DIG-S лишіть тим, хто точно знає, навіщо вони їм. Обходьте стороною екземпляри без сервісної історії - саме доглянутість, а не рік випуску, визначає, скільки ще проїде конкретний Note.

Читайте також: чи варто брати Nissan Micra з пробігом.

Читайте також: Тиск у шинах Nissan Note E11: таблиця по розмірах.

Читайте також: Розмір шин і дисків Nissan Note E11: розболтовка і взаємозамінні розміри.

Підпишись на нас:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: