Помилки, які роблять багато водіїв під час обгону вантажних автомобілів

Підпишись на нас:

Велика фура на дорозі – завжди об’єкт пильної уваги з боку досвідчених водіїв інших машин. Та менш досвідчені автолюбителі можуть робити грубі помилки при обгоні вантажного автомобіля, ризикуючи здоров’ям, а то й життям. Про це ми сьогодні й поговоримо. Отже…

Оглядовість

Широкий огляд – одна з головних умов безпеки водія. Однак під час обгону автофургона оглядовість може впасти до нуля, створивши небезпечну ситуацію.

Причина цього – надто близьке наближення перед маневром машини, що обганяє, до вантажівки, яка у такому разі й затуляє огляд. Це одна з найнебезпечніших помилок автолюбителів, тому що в такому разі водій перестає бачити всю зустрічну смугу, перш ніж на неї виїхати. А там цілком може виявитися їдучий назустріч автомобіль.

Висновок: здійснюючи обгін, перед виїздом на зустрічну смугу не можна наближатися до фури надто близько. Необхідно дотримуватися оптимальної дистанції, щоб зустрічна смуга проглядалася до самого горизонту.

Дзеркала заднього виду – не прикраса

Наступна помилка багатьох водіїв перед обгоном автофургона – недостатня увага до простору за машиною.

Звертати увагу на те, що відбувається позаду, необхідно. Тому водій, перед тим як обігнати фуру, повинен активно використовувати дзеркала заднього виду, щоб переконатися, що наступна машина не збирається його обганяти.

Караван із фур – як безпечно обігнати

Краще – ніяк. Найбезпечніший варіант: набратися терпіння і спокійно слідувати за низкою вантажівок. Рано чи пізно вони можуть зупинитися або повернути на іншу дорогу, і тоді шлях стане вільним. А обганяти такий кортеж дуже ризиковано.

Чи зможете ви, обігнавши тільки одну фуру, втиснутися всередину колони? Навряд чи це вдасться зробити без ризику, якщо взагалі вийде. Обганяти ж кілька фур одразу або навіть усі – ще небезпечніше, тому що можна зіткнутися із зустрічним автомобілем.

На закінчення надамо ще кілька корисних порад:

  • ніколи не обганяйте ту машину, яка вже почала обгін вантажівки;
  • не обганяйте фуру на підйомі.
  • не варто здійснювати обгін фури на вузькій трасі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: