ГоловнаПравилаЗа прострочене водійське посвідчення стали все частіше штрафувати на 3400 грн: правомірність...

За прострочене водійське посвідчення стали все частіше штрафувати на 3400 грн: правомірність під питанням

Навіть при наявності водійського посвідчення можна отримати штраф. А виписаний він буде за прострочений термін дії цього посвідчення. Саме такі штрафи почали масово виписувати українським водіям.

На час воєнного стану в Україні дозволено керувати транспортними засобами при наявності «тимчасового» посвідчення з простроченим терміном дії. Проте можуть виникнути непорозуміння між водієм та поліцією, бо часто правоохоронці по-своєму трактують закон та його норми.

Одна з дорожніх ситуацій сталася саме на тлі простроченого водійського посвідчення. Машину було зупинено для перевірки документів. Водій пред’явив «тимчасове» посвідчення, за що йому було виписано штраф. Проте він в дискусії нагадав правоохоронцям, що відповідно до нормативних актів має право під час воєнного стану користуватися такими документами. Результат: штраф в сумі 3400 грн.

Далі кермувальник звернувся до суду. Постановою КМУ від 03.03.2022 № 184 було скасовано штрафні санкції, а дії правоохоронців визнані неправомірними. Оскільки на час воєнного стану потреба замінити тимчасове водійське посвідчення на постійне може бути відтермінована без ризику отримання штрафу.

Підпишіться на нас: Google News | | |

Пугачова Людмила
Пугачова Людмила
Водійка Sandero з досвідом швидкого пересування по вузьким вуличкам з бруківкою і майстер знаходити спільну мову з будь-якими спеціалістами СТО. Диплом редакторки переважив диплом економістки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: