ГоловнаПравилаНа власників нерозмитнених в Україні авто чекають великі штрафи та конфіскація

На власників нерозмитнених в Україні авто чекають великі штрафи та конфіскація

Положення Митного кодексу визнано конституційними. Конституційний суд надав право штрафувати власників нерозмитнених автомобілів та конфісковувати їх за перевищення строку тимчасового ввезення в Україну.

Законодавчі норми визначають, що строк транзиту або тимчасового ввезення не може бути перевищений більше, ніж на 30 днів. Право власності в цьому випадку може бути обмежене. Кожен випадок будуть розглядати індивідуально.

Очікуваний штраф складатиме 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Або ж буде конфіскація транспортних засобів. Також це стосується випадку втрати автомобіля, який ввезли без сплати мита. Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року такий штраф складав 170 000 грн.

Рішення було ухвалено Конституційним судом 6 вересня 2023 року. Зокрема, було визнано конституційною санкцію щодо розкомплектування нерозмитнених автомобілів, відповідно до ч.6 ст.481 Митного кодексу. Суддею-доповідачем у цій справі виступила Ольга Совгиря.

Підпишіться на нас: Google News | | |

Пугачова Людмила
Пугачова Людмила
Водійка Sandero з досвідом швидкого пересування по вузьким вуличкам з бруківкою і майстер знаходити спільну мову з будь-якими спеціалістами СТО. Диплом редакторки переважив диплом економістки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: