При якій швидкості можна зменшити розхід пального

Підпишись на нас:

В часи, коли паливо подорожчало вдвічі, а інколи буває у дефіциті, кожен поважний автомобіліст зацікавлений у заощадженні паливно-мастильних матеріалів. 

Всім відомо, що споживання пального залежить від манери їзди. Дехто вважає, що є якийсь особливий швидкісний режим, в якому силова установка споживає менше бензину або дизеля. Давайте проаналізуємо та розберемося чи це дійсно так.

Найбільш поширеною думкою є те, що оптимальною швидкістю, з погляду споживання палива, є показник 70 км/год. Дехто називає цифри ще нижче – 50-60 км/год. Але насправді визначити ці дані не так просто. Справа не в тому, що будь-яка модель автомобіля та двигуна індивідуальні. Насамперед уся справа в тому, що споживання пального залежить не від швидкості руху як такої, а від моментального навантаження на силовий агрегат.

Автомобіль може з одним і тими ж обертами двигуна їхати як зі швидкістю 20 км/год, так і зі швидкістю 125 км/год. Однак, якщо моментальне навантаження в обох випадках не перевищує номінальний крутний момент двигуна, споживання палива на більшій швидкості буде нижче, ніж на малій швидкості. Отже головне, щоб водій недопуску перевищення оборотів, у яких двигун видає максимальне ККД.

Крім цього, важливо пам’ятати про те, що існує безліч непрямих факторів, які впливають на рівень споживання палива автомобілем. Не всі вони пов’язані з роботою безпосередньо двигуна.

Так чи інакше, але численні дослідження показують, що для більшості автомобілів рахунок різниці у споживанні палива на швидкостях 70-80 км/год, 90-100 км/год, 110-120 км/год обчислюється буквально відсотками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: