У 2024 році Росія додатково збільшує оборонний бюджет і продовжує розвивати військовий комплекс

Підпишись на нас:

Росія запланувала збільшення військового бюджету на 2024 рік на 45 мільярдів доларів, незважаючи на міжнародні санкції. Виникає питання: як Росії вдається нарощувати виробництво озброєнь. Які заходи запровадив російський уряд для розвитку своєї оборонної промисловості та як це вплине на економічне майбутнє Росії.

Подробиці

У 2024 році російська економіка глибоко залучена у військові дії в Україні, що призвело до серйозної реструктуризації її бюджетних та економічних пріоритетів. Російський уряд значно збільшив свій оборонний бюджет, який тепер становить близько 30% загальних федеральних витрат і 6% ВВП. Це величезне збільшення, приблизно на 70% більше, ніж у попередньому році, підкреслює прихильність Кремля до продовження війни в Україні.

Тож як Росія справляється з таким різким збільшенням виробництва військової техніки, незважаючи на те, що проти неї діють міжнародні санкції?

У Росії вперше задумалися про введення шестиденного робочого тижня без підвищення зарплати. Ця пропозиція, що надходить від підтримуваних державою російських бізнес-груп і поширюється ЗМІ, спрямована на підвищення продуктивності робочої сили та зміцнення російської економіки проти викликів, спричинених санкціями та триваючою повномасштабною війною.

Ця пропозиція послідувала за закликом бізнес-клубу Avanti, до якого входять лідери російського бізнесу та кілька членів парламенту. Клуб наголосив на необхідності додаткових інвестицій у «фінансово-економічну систему» ​​країни, щоб протистояти паралізуючим західним санкціям. Цей запит надійшов у контексті нестачі робочої сили в Росії, посиленого відтоком громадян після початку війни в Україні та часткової мобілізації, оголошеної у вересні 2022 року.

Росія збільшила виробництво окремих видів військової техніки, в тому числі старої. Згідно з повідомленнями, це збільшення виробництва включає танки, бронетехніку, ракетні установки та артилерію, а також балістичні ракети малої дальності «Іскандер», зенітно-ракетні комплекси середньої дальності «Панцир» і гіперзвукові ракети «Кінжал». Хоча загальний обсяг виробленої зброї не був деталізований, значне збільшення виробництва вказує на значні зусилля для зміцнення військового потенціалу Росії проти поточних викликів.

Крім того, Росія також вивезла велику кількість військової техніки радянських часів зі своїх найбільших складів військової техніки. Ці склади, такі як склади у «Вагжановому» (Східний Сибір), ​​зберігали близько 3840 одиниць танків і бронетехніки до вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Однак в листопаді 2022 року цих машин залишалися близько 2600, що означає зменшення їх кількості на понад 40%. Зменшення кількості транспортних засобів на цих складах свідчить про те, що Росія могла відправити їх на модернізацію новими запчастинами та обладнанням, намагаючись компенсувати значні матеріальні втрати в війні в Україні.

Росія також збільшила виробництво певної військової техніки більш ніж у десять разів. Таке значне збільшення виробництва передбачає серйозні коригування виробничих потужностей і промислових пріоритетів. Точні методи, використані для збільшення цього виробництва, прямо не згадуються, але таке зростання свідчить про зусилля з адаптації виробничих ланцюжків і розподілу ресурсів.

Але, незважаючи на всі ці заходи та збільшення оборонного бюджету, Росія все ще стикається з серйозними проблемами. Російська економіка, хоч і демонструє певну стійкість проти західних санкцій, стикається зі зростаючими дисбалансами. Посилення залежності від військово-промислового комплексу спричиняє деформації в інших секторах економіки. Міжнародні санкції продовжують обтяжувати, зокрема через підвищення вартості військової техніки. Незважаючи на ці виклики, російський уряд вважає війну в Україні абсолютним пріоритетом, демонструючи свою готовність нести пов’язані з цим економічні та соціальні витрати.

Тим часом Росія стикається з логістичними та технологічними проблемами. Оборонна промисловість, незважаючи на збільшення фінансування, обмежена у своїй здатності швидко нарощувати виробництво через складні ланцюжки доданої вартості та жорсткі промислові процеси. Крім того, Росія ізольована на міжнародному рівні, покладаючись на військову підтримку головним чином у відносинах з такими країнами, як Північна Корея та Іран.

Натомість Україна, незважаючи на нижчий військовий бюджет, ніж у Росії, отримує підтримку від західних союзників. Сполучені Штати та інші країни НАТО надавали значну військову допомогу, включаючи передові системи захисту та матеріально-технічну допомогу, яка компенсує прогалини у виробництві зброї та військових витратах.

Однак ця допомога, здається, з часом зменшується через примхи політиків, і Україна повинна розвивати власну збройову промисловість і мінімізувати свою залежність від міжнародної допомоги.

Російська економіка у 2024 році характеризується переорієнтацією на військові дії, що матиме значні економічні та соціальні наслідки. Збільшення фінансування оборонного сектору, незважаючи на технологічні проблеми та міжнародні санкції, демонструє рішучість Росії продовжувати війну в Україні. З іншого боку, Україна, підтримана військовою та матеріально-технічною допомогою своїх союзників, продовжує чинити опір, незважаючи на більш обмежені ресурси.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: