Росія починає масове виробництво нових гаубиць 2С35

Підпишись на нас:

Нещодавній відеорепортаж, який 14 січня 2023 року транслювало російське телебачення та поширило у соціальних мережах, підкреслює розвиток російського оборонного сектору. Звіт показує, що Росія почала масштабне виробництво 152-мм гусеничних самохідних гаубиць останнього покоління 2С35. Цей крок став відповіддю на значні втрати артилерійських систем, яких зазнала Росія під час триваючої війни в Україні.

Подробиці

Щоб зміцнити свій військовий потенціал, російська оборонна промисловість, як повідомляється, зосереджується на програмі швидкого виробництва з особливим акцентом на поповненні та модернізації свого парку артилерійських машин. Такий розвиток подій свідчить про стратегічний зсув і спробу посилити артилерійську силу Росії в цій війні.

2С35 «Коаліція-СВ»

Повідомляється, що з початку повномасштабної війни в Україні в лютому 2022 року російська армія зазнала значних втрат в артилерійських системах. Згідно з даними Генерального штабу Збройних сил України та повідомленими різними новинними джерелами, зокрема «Українською правдою», сукупні втрати російської армії в артилерійських системах були значними та з часом зростали.

До початку 2024 року ці втрати досягли помітних цифр. 2 січня 2024 року загальні втрати становили 8531 артилерійських систем. Станом на 6 січня 2024 року це число зросло до 8617. Через тиждень, 13 січня, втрати зросли до 8728 артилерійських систем. Зрештою, станом на 14 січня 2024 року загальні зареєстровані втрати артилерійських систем склали 8747 одиниць.

Артилерія відіграє ключову роль у стратегії російської армії, насамперед завдяки своїй здатності вести потужний і широкий вогонь на значній відстані. Ця здатність дозволяє російським військам вражати позиції ЗСУ та лінії постачання, не піддаючи свої війська прямому бою. Здатність артилерії контролювати зони бойового зіткнення має вирішальне значення для формування поля бою, оскільки вона обмежує рух і ефективність протиборчих сил.

Крім того, артилерія надає суттєву підтримку піхоті та бронетанковим підрозділам, підвищуючи їхні наступальні можливості. Пом’якшуючи оборону противника перед наземними штурмами, артилерія сприяє легшому та потенційно менш дорогому просуванню. Крім того, неможливо недооцінити психологічний вплив артилерійського обстрілу. Велика потужність артилерійського вогню може суттєво вплинути на моральний стан і бойовий дух військ.

Сучасні артилерійські системи також пропонують універсальність, оскільки вони здатні розгортати низку боєприпасів для різних тактичних потреб, включаючи точні удари по конкретній місцевості.

Іншим важливим аспектом є економічна ефективність артилерії порівняно з іншими видами важкого озброєння, такими як удари з повітря. Артилерія забезпечує більш економний метод ведення тривалої вогневої потужності з часом.

У контексті війни в Україні стратегічне використання артилерії російською армією розглядається як ключовий компонент її військового підходу.

2С35 «Коаліція-СВ» являє собою значний стрибок у можливостях артилерії порівняно зі старими російськими системами, такими як 2С19 МСТА. Однією з її відмінних особливостей є збільшена дальність стрільби, яка досягає 70 кілометрів високоточними боєприпасами, що значно перевищує 29-кілометрову дальність стрільби 2С19 МСТА. Цей більший радіус дії підвищує тактичну гнучкість, дозволяючи силам вражати цілі з великих відстаней і, таким чином, зменшувати вплив ворожого вогню.

Ще одне помітне покращення — швидкість стрільби. Повністю автоматизована система заряджання 2С35 дозволяє досягати швидкості стрільби до 16 пострілів на хвилину, що є суттєвим збільшенням у порівнянні зі старішими моделями. Ця вища скорострільність означає більш ефективні та стійкі можливості бомбардування.

Точність – це ще одна сфера, де 2С35 «Коаліція-СВ» вдосконалюється. Її передова система керування вогнем, яка об’єднує комп’ютеризоване націлювання та балістичні комп’ютери, дозволяє більш точно вражати цілі. Ця точність, особливо на великих відстанях, є важливою перевагою в сучасній війні.

Автоматизація є ключовою особливістю 2С35, яка зменшує потребу в екіпажі, за рахунок механізма заряджання, що сприяє вищій скорострільності. «Коаліція-СВ» може вести вогонь різними типами боєприпасів калібру 152 мм, включаючи осколково-фугасні снаряди, керовані снаряди та касетні боєприпаси, забезпечуючи адаптацію до різних бойових потреб.

З точки зору мобільності, 2С35 встановлено на модифікованому гусеничному шасі Т-72/90.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: