Греція передасть Україні застарілу російську техніку і зброю

Підпишись на нас:

Уряд Греції оголосив про своє рішення постачати Україні застарілі системи озброєнь, які більше не перебувають на озброєнні збройних сил Греції. Цей крок узгоджується з ширшою стратегією Греції щодо модернізації свого військового потенціалу, одночасно підтримуючи Україну в її оборонних зусиллях.

Подробиці

Рішення було прийнято після того, як Сполучені Штати схвалили продаж винищувачів F-35 Греції.  Вартість угоди 8,6 мільярда доларів. У рамках цієї оборонної співпраці США також запропонували Греції додаткові 200 мільйонів доларів військової допомоги за умови надання військової підтримки Україні.

Внесок Греції у військову допомогу Україні включає різноманітні старіші системи озброєння. Хоча специфіка обладнання не була повністю розкрита, розуміється, що ці системи більше не вважаються вирішальними для поточної оборонної позиції Греції. Ця передача символізує зобов’язання Греції підтримувати Україну, продовжуючи модернізацію та зміцнення своїх військових сил.

Ця подія підкреслює складну динаміку міжнародної військової допомоги та оборонних закупівель. Те, як Греція балансує між допомогою Україні, модернізацією свого військового арсеналу та збереженням своєї ролі ключового члена НАТО, підкреслює заплутану мережу дипломатії, оборонної стратегії та міжнародної солідарності перед обличчям глобальних війн.

З початку війни в Україні Греція вже поставила українським збройним силам широкий спектр бойових машин і озброєнь, у тому числі 40 БМП-1А1, починаючи з жовтня 2022 року. Це було частиною програми «Ringtausch», за якою Греція отримала в обмін 40 БМП Marder. Крім того, існує поточний план щодо доставки більшої кількості БМП-1А1.

БМП-1

У сфері протитанкової зброї Греція поставила Україні 815 РПГ-18, процес розпочався в лютому 2022 року. На додаток до цих поставок Греція також надала 20 000 автоматів Калашникова протягом того ж періоду.

Підтримка боєприпасів з Греції включає невизначену кількість 122-мм реактивних снарядів для РСЗО БМ-21 і РМ-70, які почали надходити в Україну в лютому 2022 року. Майбутні поставки включатимуть артилерійські боєприпаси, боєприпаси для стрілецької зброї та закупівлю 155-мм снарядів через Європейське оборонне агентство.

Окрім обладнання, Греція також робить свій внесок у підготовку українських військових. Це включає навчання українських пілотів на реактивних винищувачах F-16, заплановане на 2023/2024 роки, розгортання солдат армії Греції для навчання українських спецназівців у 2022/2023 роках, а також аналогічне навчання українських військових на ОБТ Leopard 2 протягом того ж періоду.

Нарешті, підтримка Греції поширюється на медичну допомогу, з планами реабілітації поранених українських солдатів у Греції, які були заплановані на 2023 рік.

Грецькі збройні сили протягом багатьох років включили в свій арсенал низку зброї російського виробництва, що відображало їхню різноманітну стратегію оборонних закупівель. Однією з найбільш значущих російських систем на озброєнні Греції є система ППО С-300 ПМУ1. Придбана наприкінці 1990-х років, ця зенітно-ракетна система великої дальності відома своєю здатністю відстежувати та вражати декілька повітряних цілей одночасно, забезпечуючи захист від авіації та ракетних загроз.

Крім того, Греція має в своєму розпорядженні різноманітні зенітні системами російського виробництва та переносні системами протиповітряної оборони. До них відносяться ракетні системи протиповітряної оборони ТОР-М1 і SA-8 Gecko, призначені для ураження літаків, вертольотів, крилатих ракет, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів і балістичних загроз малої дальності. Він особливо відомий своєю здатністю ефективно функціонувати в середовищах електронної протидії.

ТОР-М1

Грецькі військові також використовували російську протитанкову зброю, наприклад, протитанкові ракетні комплекси «Корнет» і «Конкурс». Ці системи призначені для ураження різноманітних наземних цілей, включаючи танки та іншу броньовану техніку, укріплення та низьколітаючі повітряні цілі.

Російська зброя в збройних силах Греції, якщо її поставити в Україну, має ряд переваг. По-перше, ЗСУ потребуватимуть мінімальної підготовки для ефективного управління нею. А такі системи, як ППО С-300, відомі своєю здатністю вражати численні повітряні цілі на великих відстанях, що може значно посилити можливості протиповітряної оборони України. Крім того, протитанкові та переносні комплекси протиповітряної оборони, такі як «Корнет» і «Конкурс», а також ТОР-М1, мають високу ефективність проти бронетехніки, гелікоптерів і низьколітаючих загроз. Ці системи могли б значно посилити оборонні операції України, зокрема у протидії передовій бронетехнічній та повітряній загрозам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: