Чому для автомобіля небезпечна їзда на низьких обертах двигуна

Підпишись на нас:

Водії, що є власниками не надто нових авто, часто їздять на низьких оборотах. Обґрунтовують це вони тим, що це зменшує витрату палива і нібито збільшується ресурс мотора. Але чи дійсно це так пропонуємо розібратися далі.

Теоретично, це можливо. Чим менше оборотів колінчастого валу двигуна відбувається на одиницю подоланого автомобілем відстані, тим менше споживання бензину. Але не завжди це так.

Змоделюємо ситуацію: авто поступово рухається на низьких оборотах і йому необхідно прискоритися. Для цього є два способи: впевнено натиснувши на педаль газу, зберігши обрану передачу, або ж перейшовши на одну нижче. При першій ситуації – двигун працюючи при великому навантаженні, отримує значну порцію палива і захлинається, оскільки знаходиться поза полицею крутного моменту. Друга ситуація – двигун переходить в оптимальний з точки зору навантаження режим.

Водії, що мають в авто бортовий комп’ютер, можуть переконатися, що під час їзди на завищеній передачі, палива витрачатиметься більше доти, допоки двигун не вийде на оптимальний режим роботи.

Також їзда на низьких оборотах може стати причиною багатьох негативних наслідків:

  • Їзда на низьких оборотах призводить до ДТП: якщо буде необхідно прискоритися, на високій передачі зробити це швидко не вийде, адже збільшення подачі палива не призводить до прискорення.
  • Через недостатнє змащення зношуються деталі двигнуна. Це пов’язано із залежністю тиску масляного насоса від оборотів колінчастого валу: підшипники ковзання розраховані на роботу в умовах гідродинамічного мастила – масло подається під тиском у зазори між валом та вкладишами.
  • Двигун, при роботі на знижених оборотах, отримує додаткові вібрації. Це вбиває авто, адже руйнується коробка передач, зчеплення, а також підшипники та вали двигуна, зношуються поршні, вкладиші колінчастого валу, розтягується ланцюг ГРМ та інше.

Що ми рекомендуємо? Якщо ви побачили падіння обертів, викликане перевантаженням двигуна, перемикайтеся на нижчу передачу. Але будьте свідомі – не доводьте ваше авто до незрозумілих вібрацій. Цим ви подовжите життя силовому агрегату.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: