Завдяки співпраці з Китаєм: Пакистан представив перший танк місцевого виробництва

Підпишись на нас:

6 березня 2024 року представники Пакистану та Китаю зібралися на церемонії, на якій було представлено пакистанський основний бойовий танк (MBT) Haider. Він розроблений завдяки співпраці між Heavy Industries Taxila (HIT) з Пакистану та китайською державною компанією NORINCO, це підкреслює поглиблення співпраці у розвитку військового потенціалу Пакистану між двома країнами.

Подробиці

Ця співпраця у сфері оборони підкреслює давні економічні та військові зв’язки між Пакистаном і Китаєм. Пакистанські збройні сили мають історію використання різноманітної китайської військової техніки, причому Китай став значним постачальником техніки, такої як основні бойові танки, бронетранспортери, самохідні гаубиці та ракетні системи. Відповідно до останнього звіту SIPRI Arms Trade Database 2022, Пакистан уклав контракт з Китаєм на закупівлю 679 основних бойових танків VT4 (MBT), які збиратимуться та вироблятимуться за ліцензією в Пакистані під торговою маркою Haider.

Haider MBT є останнім доповненням до місцевих зусиль Пакистану з виробництва танків, які раніше привели до появи таких моделей, як Al-Zarar і ​​Al-Khalid. Базований на китайському VT4, ОБТ Haider є продовженням співпраці між Пакистаном і Китаєм у сфері оборонних технологій. VT4, також відомий як МБТ-3000, є основним бойовим танком третього покоління, розробленим NORINCO, і є експортним варіантом танка Type 99G, який зараз знаходиться на озброєнні Народно-визвольної армії Китаю.

Окрім розробки танків, Китай і Пакистан співпрацювали над різними оборонними проектами, яскравим прикладом яких є JF-17 Thunder. Спільно розроблений Pakistan Aeronautical Complex (PAC) і китайською Chengdu Aircraft Corporation (CAC), JF-17 Thunder є багатоцільовим бойовим літаком, який виробляється в Пакистані та використовується ВПС Пакистану. Ця постійна співпраця підкреслює глибину військових відносин між двома країнами.

Основний бойовий танк Haider має звичайну конструкцію, яка складається з трьох осіб екіпажу: механік-водій знаходиться в центрі передньої частини корпусу, башта розташована по центру, а двигун — позаду. Його величезний арсенал включає 125-мм гладкоствольну гармату, здатну стріляти різноманітними боєприпасами, такими як APFSDS, HE, HEAT та протитанкові керовані ракети. Загальна потужність 38 снарядів Haider забезпечує стійку вогневу міць на полі бою. Крім того, він оснащений 7,62-мм спареним кулеметом і дистанційно керованою бойовою станцією, озброєною 12,7-мм великокаліберним кулеметом, що покращує його оборонні можливості.

Для зміцнення оборони танк Haider використовує складну систему броні, яка включає технології композитної, реактивної та рознесеної броні. Цей багатошаровий захисний механізм забезпечує посилений захист від різноманітних загроз із пакетом вибухової реактивної броні (ERA), який посилює передню частину корпусу.

З точки зору мобільності, Haider має надійну систему підвіски, що складається з шести опорних коліс з кожного боку, які підтримуються гідравлічними амортизаторами. Завдяки чотиритактному дизельному двигуну з електронним керуванням і турбонаддувом потужністю 1200 к.с. у поєднанні з гідромеханічною автоматичною трансмісією танк розвиває максимальну швидкість 70 км/год і має запас ходу 500 км.

Удосконалена система керування вогнем Haider об’єднує низку датчиків і пристроїв прицілювання, щоб підвищити точність і смертоносність на полі бою. Основна гармата, оснащена тепловізійним прицілом і лазерним далекоміром, дозволяє точно вражати цілі навіть в умовах слабкого освітлення. Крім того, панорамний приціл командира забезпечує повний огляд поля бою на 360 градусів, полегшуючи обізнаність про ситуацію.

Для швидкого виявлення та ураження цілей система управління вогнем містить балістичний комп’ютер, який розраховує варіанти вогню на основі різних параметрів, забезпечуючи оптимальну точність і ефективність пострілів танка. По суті, комплексна система керування вогнем ОБТ Haider надає екіпажу неперевершену обізнаність про ситуацію та цілевказівку, що зміцнює його статус грізної сили на сучасному полі бою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: