США відправлять в Україну ракети ATACMS і GMLRS: враження цілей на відстані до 160-ти км

Підпишись на нас:

Сполучені Штати знаходяться на завершальній стадії оприлюднення нового пакету військової допомоги Україні вартістю 300 мільйонів доларів, повідомляє “ПОЛІТИКО”. Ця майбутня допомога включатиме важливий компонент: варіант армійських тактичних ракетних систем (ATACMS) з можливістю вражати цілі на відстані до 160 кілометрів. Це знаменує собою стратегічне посилення військового арсеналу України, що забезпечує значне підвищення її можливостей удару на великій відстані.

Подробиці

Новий пакет військової допомоги США для України не обмежується лише ATACMS (Армійські тактичні ракетні системи), але також охоплює протипіхотні боєприпаси з касетною частиною (APAM). Вони розроблені для сумісності з платформою ATACMS, розширюючи її корисність проти широкого діапазону типів цілей. Примітно, що ця версія ATACMS оснащена корисним навантаженням, яке розсіює касетні бомби на великій площі, підвищуючи її ефективність проти матеріальних цілей і особового складу.

Окрім цих передових ракетних систем, очікується, що транш допомоги зміцнить артилерійський потенціал України. Він включає додаткові боєприпаси для 155-мм гаубиць і вдосконалення реактивної системи залпового вогню (GMLRS), що забезпечує українським силам суттєве підвищення вогневої потужності.

Сполучені Штати тимчасово призупинили військову допомогу Україні, що має значні наслідки з огляду на триваючу війну з Росією. Це рішення прийнято в критичний момент, коли подальша допомога залежить від схвалення Конгресом додаткового фінансування національної безпеки. Призупинення допомоги пов’язане із законопроектом, який не пройшов процедурне голосування в Сенаті США 6 грудня 2023 року. Невдача сталася через вимоги республіканців щодо більш жорсткої міграційної політики, зокрема щодо зміцнення кордону з Мексикою. Республіканці обумовили надання допомоги Україні виконанням обраної ними прикордонної політики, з чим не погоджуються демократи. Як наслідок, 30 грудня 2023 року США закінчилися кошти на закупівлю нової зброї для України після відправки обладнання на 250 мільйонів доларів в рамках останнього траншу військової допомоги, оголошеного 27 грудня 2023 року.

Значення військової та фінансової допомоги США Україні неможливо переоцінити, оскільки зростає занепокоєння щодо потенційного впливу припинення цієї підтримки. Представник Європейського Союзу попередив, що блок не може заповнити дефіцит фінансування США, сигналізуючи про потенційні виклики для подальшого опору України.

Геополітичний ландшафт ще більше ускладнюється політичною динамікою в Сполучених Штатах. У зв’язку з тим, що консерватори потенційно можуть досягти успіху на майбутніх виборах у США, зростає дискуссія про необхідність для Європи збільшити свої витрати на оборону та взяти на себе більш помітну роль у підтримці України.

Боєприпаси ATACMS і GMLRS (Керована ракетна система залпового вогню) в арсеналі України пропонують значне збільшення її військового потенціалу проти російських сил, насамперед за рахунок збільшення дальності та точності прицілювання.

Керована ракетна система залпового вогню (GMLRS) доповнює ATACMS, пропонуючи точну артилерійську підтримку на відстані понад 70 кілометрів. Боєприпаси цієї системи здатні вражати цілі з мінімальними побічними збитками, що є ключовим у густонаселених або змішаних зонах бойових дій. Додавання додаткових снарядів до 155-мм гаубиць у комплекті забезпечує безперервну артилерійську дію, що є критично важливим як для наступальних ударів, так і для оборони.

Реактивна система залпового вогню M270
Реактивна система залпового вогню M270

Разом системи ATACMS і GMLRS зміцнюють стратегічну позицію України, розширюючи її оперативне охоплення та надаючи командирам ширший набір тактичних варіантів. Ця здатність ефективніше й точніше передавати потужність може заважати або стримувати рухи супротивника, погіршувати їхні логістичні ланцюги та націлюватися на ключові об’єкти, водночас мінімізуючи ризик для українських сил.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: