Для українських військових започаткували програму навчання з технічного обслуговування систем ППО NASAMS

Підпишись на нас:

Армія Іспанії у своєму Twitter повідомила про початок навчання українських військовослужбовців, відповідальних за утримання систем ППО NASAMS. Під керівництвом інструкторів з Координаційного навчального центру Толедо (TTCC) ця місячна навчальна програма має на меті навчити українців технічному обслуговуванню та бойовому використанню зенітно-ракетної системи NASAMS, для протидії російським повітряним загрозам.

Подробиці

В Іспанії українські військові вже навчалися на системах MIM-23 Hawk і MIM-104 Patriot. Комплексна програма навчання поділена на модулі, і на додаток до поточних модулів по системам Hawk і Patriot минулого тижня був доданий модуль NASAMS. Його проведуть інструктори 73-го зенітно-артилерійського полку іспанської армії безпосередньо в казармі «Тентегорра» в Картахені.

Іспанія значно посилила військовий потенціал України, надавши різне обладнання та озброєння. Серед помітних внесків Іспанія поставила:

  • батарею ракетних систем Aspide;
  • чотири системи протиповітряної оборони Hawk;
  • протитанкові ракетні системи, міномети та різні боєприпаси.

Крім того, Іспанія зобов’язалася надати танки Leopard 2А4, з початковою поставкою шести танків у 2023 році, а потім додатковою партією з 19 танків. Ці танки Leopard, відомі своєю вогневою міццю та вдосконаленим бронюванням, пройшли масштабну модернізацію, щоб забезпечити їх повну боєготовність після прибуття до Києва, таким чином зміцнивши бронетехнічну силу України на землі.

NASAMS (норвезька вдосконалена зенітно-ракетна система) була важливою частиною оборони України, особливо у відбитті атак з повітря. Розроблена норвезькою компанією Kongsberg Defense & Aerospace у співпраці з американською компанією Raytheon, ця система протиповітряної оборони відіграла центральну роль у захисті українського населення та інфраструктури від повітряних загроз. Він спеціально розроблений для захисту від безпілотних літальних апаратів, гелікоптерів, крилатих ракет і літаків.

Згідно з повідомленням Euromaidan Press, президент України Володимир Зеленський наголосив на ефективності західних систем ППО, таких як NASAMS і система Patriot. Ці системи значно підвищили здатність України протистояти ракетним атакам великої дальності та безпілотникам-камікадзе з Росії.

Україна отримала загалом п’ятнадцять батарей NASAMS від різних міжнародних партнерів, що суттєво посилило можливості нашого ППО. Зокрема, Норвегія надала дві батареї, Сполучені Штати надали дванадцять, а Канада додала одну.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System) — це складна й універсальна система протиповітряної оборони, розроблена завдяки співпраці між норвезькою Kongsberg Defense & Aerospace та американською компанією Raytheon. Вона призначена для протидії широкому спектру повітряних загроз, NASAMS може ефективно вражати безпілотні літальні апарати (БПЛА), вертольоти, крилаті ракети та різні літальні апарати. Система відрізняється здатністю інтегруватися в існуючу та майбутню інфраструктуру протиповітряної оборони, підвищуючи її корисність у різних операційних сценаріях.

Ключовою особливістю NASAMS є передова технологія радарів і датчиків, яка є центральною в його мережево-орієнтованому дизайні. Ця технологія дозволяє системі одночасно виявляти, відстежувати та вражати кілька цілей, забезпечуючи комплексне повітряне спостереження та захист. NASAMS використовує AIM-120 AMRAAM (удосконалену ракету повітря-повітря середньої дальності) як свою основну зброю, відому своєю точністю та надійністю. Ракета має радіус дії приблизно від 25 до 180 кілометрів і система може вражати літаки на висоті до 15 240 метрів. Ця широка дальність і здатність вражати на великій висоті роблять NASAMS потужним інструментом сучасної військової ППО. Крім того, його здатність до швидкого розгортання та операційна універсальність у різних умовах навколишнього середовища робить NASAMS кращим вибором для багатьох збройних сил у всьому світі.

Пускова установка NASAMS здатна нести до шести вдосконалених ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності (AMRAAM) і підключена до командного пункту центру розподілу вогню (FDC) через радіо або польовий дріт. Він може бути розгорнутий на відстані до 25 км від FDC і керований дистанційно. Пускова установка дозволяє проводити кілька одночасних боїв, запускаючи шість ракет AMRAAM по шести різних цілях за лічені секунди. Вся система розроблена для швидкого реагування з можливістю вистрілити всіма ракетами по окремих цілях менш ніж за 15 секунд.

Ракета AMRAAM є основною ракетою, яка використовується з NASAMS. NASAMS також може запускати ракети AIM-9X Sidewinder і RIM-162 ESSM. Ракета AMRAAM має радіус дії до 40 км і може вражати цілі на висоті до 14 км. Пускова платформа NASAMS транспортабельна і може перевозитися на різних типах вантажівок залежно від потреб армії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Актуальна стрічка новин: