Німеччина замовить 1000 фінських БТР Patria 6×6 замість 900 німецьких Fuchs A9

Підпишись на нас:

У рамках стратегії модернізації вартістю 7 мільярдів євро уряд Німеччини має намір підтвердити замовлення на сотні нових фінських бронетранспортерів Patria 6×6 вартістю до 4 мільярдів євро, щоб поступово замінити застарілі німецькі Fuchs 1, які перебувають в експлуатації понад чотири десятиліття.

Подробиці

Bild повідомляє, що тепер план передбачає придбання від 800 до 1000 одиниць фінських Patria 6×6, замість 900 німецьких БТР Fuchs A9 Evolution. Очікується, що поставки почнуться в 2026 році, а офіційний контракт планується підписати восени 2024 року.

Канцлер Олаф Шольц оголосив про спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро на військові витрати на додаток до звичайного щорічного оборонного бюджету в розмірі приблизно 52 мільярдів євро. Це фінансування дозволило Німеччині вперше досягти цільових витрат НАТО на оборону, що становлять щонайменше 2% її валового внутрішнього продукту щорічно, встановлених у 2006 році.

Bild зазначає, що на рішення вибрати фінську Patria 6×6 замість Fuchs Evolution від Rheinmetall вплинули такі фактори, як економічна ефективність і поточний стан виробництва пропонованих моделей. Це рішення також може бути пов’язане з багатонаціональною системою Common Armored Vehicle System (CAVS), яка спрямована на стандартизацію технологій для бронетехніки серед країн-членів, включаючи Фінляндію, Латвію, Швецію та Німеччину. Patria 6×6 обрана як платформа для цієї ініціативи.

Вибір Patria 6×6 знаменує собою зміну стратегії закупівель Бундесверу, зосереджуючись на експлуатаційних вимогах і бюджетних обмеженнях. Незважаючи на конкуренцію з боку вітчизняного виробника, фінська машина була визнана більш придатною для потреб Бундесверу. Через обмежені виробничі потужності для виконання замовлення Бундесверу будуть задіяні компанії DSL (Defence Service Logistics) з Фрайзена та FFG з Фленсбурга, щоб забезпечити своєчасну доставку.

Оснащений п’ятирядним дизельним двигуном потужністю 394 к.с Patria 6х6 демонструє помітні експлуатаційні характеристики, включаючи максимальну швидкість понад 100 км/год і запас ходу понад 700 км. Його конструкція забезпечує маневреність на складних територіях, з визнаними можливостями перетину траншей.

Конструкція транспортного засобу надає перевагу захисту екіпажу, завдяки модульній системі, яка підтримує різні рівні захисту від балістичних, протимінних і саморобних вибухових пристроїв, відповідно до специфікацій STANAG. Універсальність його озброєння включає широкий спектр систем озброєння, адаптованих до конкретних потреб місії, починаючи від кулеметів до протитанкових керованих ракет і більш важких систем, таких як 120-мм мінометна система Patria NEMO.

Крім того, Patria 6×6 може інтегрувати різні передові системи зв’язку, покращуючи можливості C4ISR і забезпечуючи взаємодію на полі бою. Його адаптивна конструкція дозволяє використовувати кілька конфігурацій для виконання різних вимог місії, демонструючи його здатність виконувати різноманітні ролі від бронетранспортера до спеціалізованої командної машини.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: