Зявилося відео, як російський БМД-4М був знищений ЗСУ, через орієнтування по паперовим картам

Підпишись на нас:

Масове вторгнення Росії в Україну підтвердило, що, незважаючи на пропаганду, російські війська були погано навчені та оснащені. Погано споряджені російські солдати покладалися на старі паперові карти, часто гублячись на полі бою та потрапляючи в засідки українських військ.

Подробиці

Яскравим прикладом є бій між елітними ВДВ РФ та українськими ЗСУ на БМП-2 біля Гірського, Луганської області, у травні 2022 року. У блозі Dead District звернули увагу на кадри з безпілотника, на яких видно російський БМД-4М. БМП 31-ї десантно-штурмової бригади ВДВ РФ заблукала та потрапила у засідку двох БМП-2 українських 24-ї бригади.

На оприлюднених кадрах видно, як бійці елітного російського підрозділу заблукали і витягли стару паперову карту, а потім потрапили під вогонь української БМП. БМД-4 було знищено, а екіпаж пізніше вбито гранатами, скинутими з безпілотника.

Раніше українські військові знаходили російськи карти із системою координат часів Другої світової війни. Карта, яку вони залишили покидаючи Тростянець (Чернігівська область), має систему координат, розроблену 1942 року. Сама карта території датована 1990 роком.

Карта з системою координат 42-го року

Також слідчі СБУ встановили , що деякі російські командири, які вторглися на українську територію в лютому, керувалися топографічними картами України 1969 року. Про це свідчать документи окупантів, які СБУ вилучила на місці тимчасово окупованих росіянами районів Харківської області.

Зокрема, документи російського мотострілецького батальйону 138-ї гвардійської мотострілецької бригади не оновлювалися щонайменше 53 роки.

Карти, які використовували росіяни

На картах окупантів повністю відсутній Салтівський мікрорайон Харкова, який забудовувався з початку 70-х років минулого століття. Трав’янське і Муромське водосховища, побудовані в сімдесятих роках, також відсутні. А державний кордон між Україною та Росією намальований кульковою ручкою, оскільки його на картах взагалі не було.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: