Škoda Fabia 2026: повний огляд всіх поколінь і ціна в Україні

Škoda Fabia - це компактний хетчбек класу B, який з 1999 року залишається одним з найпопулярніших бюджетних авто в Європі і Україні. Фактично Fabia - це «маленька Шкода»: проста, надійна, з великим простором для свого класу. У 2026 році актуальне четверте покоління. Розповідаємо все: покоління, ціни, надійність.

Покоління Škoda Fabia

Fabia Mk1 (1999-2007)

Перше покоління. Платформа PQ24 (зі Skoda/VW Polo). Випускалась у форматах хетчбек, седан (Fabia Sedan), універсал (Fabia Combi).

  • Двигуни: 1.0 (50 к.с.), 1.2 HTP (54-70 к.с.), 1.4 (75-101 к.с.), 1.4 16V (75-100 к.с.), 1.9 SDI (64 к.с.), 1.9 TDI (101 к.с.)
  • Ціна 2026: $1 500-$3 500

Fabia Mk2 (2007-2014)

Друге покоління. Платформа PQ25. Дизайн зрів став виразнішим.

  • Двигуни: 1.2 (60 к.с.), 1.4 (86 к.с.), 1.2 TSI (86-105 к.с.), 1.4 TSI (180 к.с. у RS), 1.6 TDI (75-105 к.с.), 1.9 TDI (105 к.с.)
  • Ціна 2026: $3 500-$7 500

Fabia Mk3 (2014-2021)

Третє покоління. Новий дизайн «Skoda Vision». Платформа A05+.

  • Двигуни: 1.0 MPI (60-75 к.с.), 1.0 TSI (95-110 к.с.), 1.4 TDI (75-105 к.с.)
  • Ціна 2026: $8 500-$13 500

Fabia Mk4 (2021-2026)

Поточне покоління. Платформа MQB-A0. Найбільша Fabia в історії.

  • Розміри: 4 108 мм довжини (+11 см проти Mk3)
  • Двигуни: 1.0 MPI (80 к.с.), 1.0 TSI (95-110 к.с.), 1.5 TSI (150 к.с.)
  • Ціна нова: у конфігураторі skoda-auto.ua (відкритої стартової ціни на сайті немає, 13.09.2026)

Škoda Fabia 2026 - версії і ціни

ВерсіяЦіна від, грн
Fabiaстартову ціну на skoda-auto.ua не опубліковано - лише конфігуратор і дилери
для порівняння: Kamiq1 010 000
для порівняння: Scalaу конфігураторі

Джерело: skoda-auto.ua станом на 13 вересня 2026 року. Škoda Україна публікує на сайті лише стартові або акційні ціни; повний прайс по комплектаціях - у конфігураторі та в дилерів.

Простір - головна перевага Fabia

Fabia Mk4 - найбільша у класі B (Polo, Clio, Yaris, Corsa):

  • Багажник: 380 л - рекорд класу
  • Складений: 1 190 л
  • Простір на задніх: один з найкращих у класі
  • Колісна база: 2 564 мм

Вживані Fabia на ринку 2026

ПоколінняРікЦіна
Mk11999-2007$1 500-$3 500
Mk22007-2014$3 500-$7 500
Mk2 рестайлинг2010-2014$5 500-$8 500
Mk32014-2018$8 500-$11 500
Mk3 рестайлинг2018-2021$10 000-$14 500
Mk42021-2024$14 500-$22 000

Найнадійніші двигуни Fabia

  • 1.2 HTP (3 циліндри, BMD) - простий і витривалий
  • 1.4 16V (BBY, BUD, BXW) - без проблем 300+ тис. км
  • 1.6 MPI (BTS, CFNA) - атмосферник, найпростіший
  • 1.9 TDI (ATD, AXR) - найкращий дизель
  • 1.0 MPI з 2014 - економічний, надійний

Чого уникати у Fabia

  • 1.2 TSI з ланцюгом (CBZA, CBZB) у Mk2 - розтягується після 100К
  • 1.4 TSI 180 к.с. (RS) - проблеми зі зчепленням DSG-7
  • 1.4 TDI Pumpe-Düse (BNV, BMS) - проблеми з форсунками
  • DSG-7 у Mk2 RS - мехатронік

Витрата палива Fabia

ДвигунМістоТраса
1.0 MPI 80 к.с.6.5 л4.5 л
1.0 TSI 95-110 к.с.6 л4 л
1.5 TSI 150 к.с.7 л5 л
1.4 16V (BUD)8 л5.5 л
1.9 TDI 101 к.с.5.5 л3.8 л

Конкуренти Fabia

МодельБазова ціна (нова)
Skoda Fabia720 000
Volkswagen Polo820 000
SEAT Ibiza780 000
Opel Corsa720 000
Hyundai i20680 000
Kia Rio580 000
Toyota Yaris720 000

Для кого Fabia ідеальна

  • Перше авто - простий, безпечний, недорогий
  • Міські поїздки - компактний, низька витрата
  • Студенти / молодь - стиль і ціна
  • Друге авто в родині - для жінки/дітей
  • Таксисти - низькі експлуатаційні витрати

Експлуатаційні витрати

СтаттяВитрати
ТО раз на рік (15K км)5 000-9 000 грн
Пальне (10K км/рік)20 000-30 000 грн
ОСЦПВ1 800-2 800 грн
КАСКО (опція)8 000-15 000 грн
Шини (раз на 4 роки)10 000-18 000 грн

FAQ - Skoda Fabia

Який Fabia купувати на вторинному ринку?

Mk3 рестайлинг (2018-2021) з 1.0 TSI 95-110 к.с. - найкращий баланс ціни/якості. Бюджет $10-14K.

Чи надійна Skoda Fabia?

Дуже надійна - особливо Mk1, Mk2, Mk3 з MPI або 1.0 TSI з 2014. Атмосферні двигуни - до 400 тис. км. Уникайте 1.2 TSI з 2007-2014.

Skoda Fabia чи VW Polo?

Технічно - однакові (одна платформа). Fabia - дешевша. Polo - преміумніший салон. Resale value у Polo - трохи краща.

Чи економічна Skoda Fabia?

Так. Витрата 1.0 TSI - 4-6 л/100 км. Витрата 1.9 TDI у Mk1/Mk2 - 4 л/100 км. ТО - 5-9 тис. грн на рік.

Чи варто брати Fabia з ручною коробкою?

Так. Механіка надійніша за DSG-7. Особливо для бюджетного авто.

Стаття оновлена 7 червня 2026 року. Джерела: офіційний прайс Skoda Україна, статистика Auto.ria, skoda-club.com.ua.

Підпишись на нас:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин: